Īrē, uzkrāj un investē savā nākotnē!

Pirms pusgada Apella – Rietumu Bankas nekustamo īpašumu pārvaldīšanas struktūrvienība – saviem klientiem sāka piedāvāt programmu Īrē un uzkrāj!. Oriģinālā dzīvojamo telpu īres shēma ar turpmākām to izpirkšanas tiesībām krasi palielināja dzīvokļu pieejamību vairākos jaunajos projektos.  Programmas dalībnieki atzīst, ka tā palīdz izvairīties no vairākām būtiskām problēmām, kas saistītas ar pierasto hipotekāro kredītu. Tostarp no apjomīgas pirmās iemaksas kredīta noformēšanai.

Pirms dažiem mēnešiem Isa Mammads pārcēlās uz plašu divistabu dzīvokli jaunajā projektā Mana Teika Tālivalža ielā. Klusā Rīgas mikrorajonā uzceltā kluba tipa trīsstāvu ēka uzreiz rada privātuma un mājīguma sajūtu. Netālu atrodas vienmēr rosīgā Brīvības iela, bet šeit valda klusums, ir svaigs gaiss un zaļot sākuši bērzi.

Isa Mammads ir dzimis Azerbaidžānā. Pēc izglītības viņš ir ekonomists. Sirdī ir viesmīlīgs saimnieks un restorators. Viņš ir apbrīnojami mobils cilvēks. Mācījās un strādāja Vīnē. Īstenoja projektus Kazahstānā. Uz Latviju atbrauca strādāt pēc vietējā uzņēmuma uzaicinājuma. Pašlaik šeit veido savu biznesu sabiedriskās ēdināšanas jomā. Isas Mammada uzņēmums Ambrosi drīz vien iepriecinās rīdziniekus ar austrumu ēdieniem kuri būs pielāgoti eiropiešu gaumei, turklāt pieejamā cenu diapazonā.

„Dalība Apellas programmā „Īrē un uzkrāj!” sniedza man iespēju dzīvot jaunā dzīvoklī, vienlaikus veidot pozitīvu kredītvēsturi un uzkrāt naudu dzīvokļa izpirkšanai,” stāsta Isa Mammads. „Izpētot piedāvātos nosacījumus, es uzreiz novērtēju programmas priekšrocības. Atšķirībā no hipotēkas, tā sākotnēji neprasa lielus ieguldījumus: pirmā iemaksa ir 3% no objekta vērtības. Tas nav salīdzināms ar standarta kredīta pirmo iemaksu 25–30% apjomā. Rezultātā es bez jebkādām grūtībām ieguvu ērtu dzīvokli jaunā ēkā labā vietā.”


- Bieži nākas dzirdēt, ka programmas „Īrē un uzkrāj!” nosacījumi ir daudz izdevīgāki par parastajiem īres tirgus nosacījumiem. Vai Jūs tam piekrītat?

Neapšaubāmi! Līdz šim es īrēju dzīvokli centrā, K. Valdemāra ielā, vecā ēkā. Izjutu divas būtiskas negācijas: bija ļoti lieli komunālie maksājumi un, protams, visa īres maksa nonāca saimnieka kabatā.

Programma „Īrē un uzkrāj!” ļauj uzkrāt pusi no katru mēnesi maksātās summas un pēc tam to izmantot kā pirmo iemaksu, noformējot hipotēku vai arī izpērkot dzīvokli. Katrs no mums zina: krāt ir sarežģīti, bet šī shēma ievērojami disciplinē maksātāju. Ikmēneša maksājuma summa ir pilnīgi adekvāta: gada laikā tā veido 6% no dzīvokļa vērtības, kāda ir nofiksēta darījuma slēgšanas brīdī. Turklāt puse šo maksājumu – 3% gadā – tiek uzkrāta.

Skaitļos tas izskatās aptuveni šādi. Ja, piemēram, dzīvokļa cena ir 85 000 EUR – aptuveni tā maksā manam 70 m2 plašajam divistabu dzīvoklim līdzīgs – pirmā iemaksa ir 2500 EUR. Ikmēneša maksa ir 426 EUR, turklāt puse summas, t. i., 213 EUR, būtībā paliek man pašam: tiek uzkrāta dzīvokļa izpirkšanai. Trīs gados sakrājas vairāk nekā 10 000 EUR. Savukārt izīrētājs saņem īres maksu tikai 213 EUR. Pēc savas pieredzes varu teikt, ka tā nav liela nauda par divistabu dzīvokli jaunā projektā.

- Bet kas notiek ar komunālajiem maksājumiem?

Šeit, jaunceltnē, komunālie maksājumi ir ievērojami mazāki, jo darbojas enerģijas un siltuma taupīšanas sistēmas un tiek izmantotas mūsdienīgas tehnoloģijas. To varu apgalvot ar pilnu atbildības izjūtu. Man ir, ar ko salīdzināt, ticiet man: esmu ietaupījis aptuveni 30%, salīdzinot ar iepriekšējiem maksājumiem.

Tādējādi programmas „Īrē un uzkrāj!” finansiālie nosacījumi noteikti ir daudz izdevīgāki par pierasto īri. Turklāt pirmajos trīs gados tā ir laba alternatīva hipotēkai.

-Vai Apella kā izīrētājs tiek galā ar saviem pienākumiem?

Pilnībā. Varu lūgt palīdzību bankas pārstāvim, un viņš patiesi dara visu, ko vien spēj.

- Jūs esat samērā mobils cilvēks. Ja Jūsu plāni par uzturēšanos Latvijā mainīsies, ko darīsiet ar dzīvokli?

- Savus plānus šobrīd saistu ar Latviju, tomēr nākotni, protams, nevar paredzēt. Principā es varētu pārdot savas īres tiesības. Tomēr jebkurā gadījumā plānoju dzīvokli izpirkt. Pirmkārt, tas man patīk, otrkārt, tas ir drošs investīciju aktīvs, kura pievilcību vairo tā atrašanās stabilā Eiropas nekustamo īpašumu tirgū. Programma „Īrē un uzkrāj!” šādiem mērķiem ir ļoti parocīga – plānoju trīs gadus dzīvokli īrēt un uzkrāt līdzekļus, bet pēc tam varēšu bankā paņemt kredītu tā pirkšanai.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

"Mildas tirdziņa" vietā plāno būvēt viesnīcu

20.05.2015

TOP10 lielākie nekustamo īpašumu darījumi laika posmā 11.05.2015 - 17.05.2015.

20.05.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

CITY24.LV MĒNEŠA PROJEKTS: "Zelta Rasa" Mārupē

2

Sagaidi Jauno gadu savās jaunajās mājās - izvēlies Saliena Park Apartments un sāc tajās dzīvot tūlīt!

3

Jaunajā Pierīgas kvartālā "Līčukrasti" notiks pirmā Klientu diena

4

MĒNEŠA PROJEKTS! Elijas un Maskavas ielas apkaimē top jauns dzīvojamais nams

5

"Elijas Nami" attīstītājs saņem titulu "Veiksmīgākais būvniecības uzņēmums Igaunijā 2020"

6

Svētku sezonā IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS dzīvokļi pieejami ar atlaidi līdz 18 000 EUR!

City24 redaktora izvēle

alt

Jaunākie māju piedāvājumi ar cenas samazinājumu līdz pat 20 000 EUR!

alt

Piedāvājums darītājiem: īpašums Aiviekstes upes krastā lauksaimniecībai un lauku tūrismam

alt

Aizmirstās Mežaparka pērles un nami, kas gaida savu otro "dzimšanas dienu"