Gaismas pils būvniecības kopējās izmaksas būs 187 miljoni latu

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) būvniecības kopējās izmaksas būs 187 miljoni latu, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Izmaksās iekļauta gan ēkas celtniecība, gan infrastruktūra un mēbeles, gan arī aprīkojums, pārcelšanās izdevumi un citas lietas, kas saistītas ar to, lai bibliotēkas ēku varētu nodot lietošanai.

Pilnsabiedrības Nacionālā būvkompāniju apvienība (NBA) padomes priekšsēdētājs Māris Saukāns, šodien piedaloties jaunās ēkas prezentācijas pasākumā, minēja, ka Gaismas pils ir teju 100% pabeigta.

Galvenais uzdevums tagad ir pabeigt infrastruktūras būvi, lai bibliotēkas jaunajā ēkā var ieklāt atlikušo grīdu un veikt vēl citus šādus tādus darbus. Tāpat, ņemot vērā to, ka bibliotēka tomēr atteicās no saules bateriju izmantošanas uz jumta, daļai ēkas nav uzklāts jumts, taču nepieciešamais nerūsējošā tērauda materiāls jau ir pasūtīts.

Saprotot, ka Rīga tik drīz nesagaidīs jaunu koncertzāli, mainījās plāni arī attiecībā uz Gaismas pili, kur konferenču un koncerta zāli nolemts izstrādāt daudz jaudīgāku un atbilstošāku arī koncertiem, tādēļ arī darbi šajā zālē vēl turpināsies, klāstīja kultūras ministres ārštata padomnieks arhitektūras politikas izstrādes jautājumos Jānis Dripe.

Savukārt 2015.gadā gaidāma Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības padomē, kuras laikā bibliotēkai būs jāuzņem daudz cilvēku, tādēļ paralēli infrastruktūras būvniecības darbiem turpināsies arī darbi pie restorānu un lielās auditorijas sagatavošanas.

Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (VL-TB/LNNK) minēja, ka nekad nebija saņēmusi tik daudz vēstules ar ierosinājumiem, kā tad, kad mūžībā aizgāja latviešu dzejnieks Imants Ziedonis. Viens no izteiktajiem piedāvājumiem bija saistīts arī ar Gaismas pili, jo LNB direktors Andris Vilks izteica piedāvājumu jaunās bibliotēkas konferenču zāli nosaukt Ziedoņa vārdā.

Šāds piedāvājums visus apmierināja, tādēļ LNB jaunajā ēkā būs Imanta Ziedoņa zāle, kurā ir ļoti laba akustika un 350 sēdvietas, līdz ar to bez konferencēm tur varēs notiks arī koncerti un citi kultūras notikumi.

Paredzēts, ka uz jauno ēku bibliotēka no visām savām esošajām ēkām sāks pārcelties 2014.gada sākumā. Paredzēts, ka pārcelšanās ilgs līdz 2014.gada augustam, taču nevienu brīdi šajā pārcelšanās posmā netiks pārtraukta bibliotēkas pakalpojumu sniegšana.

Iecerēts, ka pirmos apmeklētājus LNB jaunā ēka varētu uzņemt jau 2014.gada janvārī, kad tiks rīkota akcija, kuras laikā cilvēki būs aicināti iesaistīties grāmatu akcijā, lai no bibliotēkas ēkas Krišjāņa Barona ielā no rokas rokā nodotu grāmatas. Šādu cilvēku ķēdi un grāmatas padošanu iecerēts izveidot līdz pašai Gaismas pilij. Tāpat LNB iesaistīsies Rīgas-Eiropas kultūras galvaspilsētas aktivitātēs, piedāvājot izstādi, kas arī būs skatāma jau bibliotēkas jaunajā ēkā.

Lai arī sākumā bibliotēkā būs atvērts tikai vestibils un, iespējams, nedarbosies vēl kafejnīcas un veikali, ar laiku arī nākamie bibliotēkas stāvi kļūs apmeklētājiem atvērti.

LNB jaunā ēka savā veidā saglabās arī piemiņu par Latvijas latu, jo grīdas mīkstajā segumā izmantoti dažādi toņi, kas atbilst papīra latu naudas zīmēm, pauda Dripe. Viņš informēja, ka visos darbos, cik vien iespējams, izmantoti Latvijā ražoti materiāli. Izcili kopā sader Latvijas bērzu koka sienu paneļi ar Kanādas kļavu, kas izmantota grīdā.

Jaunā LNB ir viens no nozīmīgākajiem 21.gadismta projektiem Latvijā, kas bibliotēkai dod iespēju kļūt par modernu pasaules līmeņa informācijas un kultūras centru.

Kādi ir svarīgākie kritēriji mājokļu meklējumos ģimenēm ar skolas un pirmskolas vecuma bērniem?

22.05.2013

Eksperts: vairāk nekā 6 miljoni par dzīvokli Z-Towers ir rekordcena

23.05.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

2

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

3

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

4

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

5

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

6

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

City24 redaktora izvēle

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē