Eksperts: vairāk nekā 6 miljoni par dzīvokli Z-Towers ir rekordcena

Pārdaugavas torņi jeb Z-Towers gaida turīgu ārvalstnieku naudu. Ieilgušo augstceltnes projektu iecerēts pabeigt pusotra gada laikā, bet par 6,2 miljoniem eiro jau pārdots visdārgākais dzīvoklis Rīgā esošajā ēkā, par to šodien informē laikraksts Diena. Nekustamā īpašuma eksperts biznesa portālam db.lv apstiprina, ka šāda dzīvokļa cena vērtējama kā rekodrs, bet ir atbilstoša.

Par spīti tam, ka augstceltnes Z-Towers projektēšana Pārdaugavā tika sākta jau pirms astoņiem gadiem un sākotnēji kompleksu bija plānots pabeigt 2010. gada pirmajos mēnešos, ekonomiskās krīzes un projekta tehnisko aspektu apšaubīšanas dēļ vērienīgās būves celtniecība nobeigumam tuvojas tikai šobrīd, norāda Diena.

Projekta īstenotāji atzinuši, ka interesi par dzīvokļu iegādi šajā būvē izrāda pamatā ārvalstnieki. Esot noprotams, ka maksātspējīgi cilvēki, kuru bizness atrodas ārpus Latvijas, būs arī galvenie potenciālie torņu apdzīvotāji.

Reaģējot uz izmaiņām nekustamo īpašumu tirgū, līdzšinējā Z-Towers koncepcija, kas paredzēja vienā tornī izvietot augstas klases viesnīcu, bet otrā – birojus, tagad nomainīta ar citu, informējis a/s Towers Construction Management Pārdošanas daļas vadītājs Uģis Stīpnieks.

Pēc pašreizējiem plāniem, abos ēkas torņos esot paredzēts izvietot dažāda lieluma dzīvokļus. «Šobrīd ļoti liela aktualitāte ir dzīvokļi, turklāt Rīgas centrā ir niecīgas iespējas iegādāties dzīvokli ar segtu autostāvvietu,»Dienai norādījis U. Stīpnieks.

Viņš uzsvēris, ka apakšzemes autostāvvietas būs izvietotas četros pagrabstāvos, turklāt to kopskaits esot lielāks par dzīvokļu skaitu – lielāko apartamentu īpašniekiem būšot iespēja iegādāties pat trīs autostāvvietas.

«Mums ir panākta vienošanās par pirmo pirkumu - par «tievā torņa» augšējo stāvu,» vaicāts par dzīvokļu un biroju vietu esošajā nekustamo īpašumu tirgū, sacījis U. Stīpnieks. Jau pirms šā gada 1. augustā paredzētās dzīvokļu pārdošanas uzsākšanas pārdots jumta stāva dzīvoklis, kura kopējā cena ir 6,14 miljoni eiro bez PVN.

«Īpašos projektos, kāds ir Z-Towers komplekss, šāda cena ekskluzīvam augšējā stāva dzīvoklim ar ļoti labu skatu uzskatāma par atbilstošu. Šajā gadījumā cena jāvērtē ne tik daudz pēc vidējiem tirgus rādītājiem, bet gan pēc projekta statusa un tā piedāvātajām priekšrocībām,» biznesa portālam db.lv, lūgts izvērtēt šo cenu, sacīja Aldis Riekstiņš, Latio tirdzniecības vadītājs.

Jautāts, vai tā ir dzīvokļa rekordcena Rīgā, viņš atbildēja: «Jā, šo var uzskatīt par dzīvokļa pārdošanas rekordcenu.»

«Ļoti labu dzīvokļu ar kvalitatīvu interjeru un iekārtojumu cenas labās Vecrīgas un klusā centra vietās var sasniegt 5000–6000 eiro par kvadrātmetru. Šāds piedāvājums ir visai ierobežots. Patlaban vēl pāragri nosaukt precīzu cenu līmeni Z-Towers kompleksa dzīvokļiem, tomēr, tā kā kompless atrodas ļoti labā vietā un tam ir virkne citu priekšrocību, sagaidāma ārvalstu pircēju interese par īpašumu iegādi šajā projektā,» skaidroja eksperts.

«Ņemot vērā, ka ne visi dzīvokļi atrodas augšējos stāvos, nelielu dzīvokļu kvadrātmetra cena – 4000 eiro – varētu būt atbilstoša lielai daļai īpašumu šajā kompleksā,» uzskata A. Riekstiņš.

Savukārt, lūgts uzvērtēt, kādi ir šī projekta plusi un mīnusi, viņš sacīja: «Projekta priekšrocības ir tā ļoti labā atrašanās vieta un no tās izrietošais skats uz Rīgu, lidostas, Vecrīgas, darījumu centra tuvums, plānotais kompleksais dažādu pakalpojumu piedāvājums. Projekts pircējus noteikti piesaistīs arī ar savu izskatu, stāvu skaitu. Patlban ir labu, ārvalstu vēstniecību un uzņēmumu darbinieku prasībām atbilstošu īres dzīvokļu deficīts Rīgas centrā, tādēļ kā plusu var minēt arī iespēju pēc iegādes īpašumu izīrēt.»

«Kā viens no iespējamajiem mīnusiem minama liela cilvēku koncentrācija šajā apkārtnē, kas var radīt transporta plūsmas sastrēgumu riskus,» pauda A. Riekstiņš.

 

* Fotogrāfijas autors ir Laurijs Svirskis

Gaismas pils būvniecības kopējās izmaksas būs 187 miljoni latu

23.05.2013

Nerezidentu aktivitāte: tikai Rīgas centrā ap 1 500 dzīvokļiem ir ieplānoti attīstībai

23.05.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām