Premium klases īpašumu segmentā tendenču maiņa: mazāk emocionālu pirkumu, vairāk – racionāli, investīciju lēmumi

Premium jeb augstākās klases nekustamo īpašumu segmentā jaunas tendences: Latvijā novērots būtisks mājokļu (dzīvokļu) darījumu samazinājums, bet ir augošs pieprasījums pēc investīciju projektiem. Arī globālā mērogā premium klases īpašumi tiek galvenokārt iegādāti kā investīciju objekts, turklāt pēdējo gadu laikā īpaši aktīvs ir Āzijas darījumu reģions, arvien vairāk iezīmējas tendence - katra klienta vēlmes ir individuālas un mājokļi tiek pieskaņoti klienta dzīvesveidam.

Nekustamā īpašuma tendences un novitātes Latvijā un pasaulē neformālas tikšanās laikā ar partneriem atklāja Vestards Rozenbergs, Baltic Sotheby’s International Realty valdes priekšsēdētājs un Deivids Rasels (David Russell),  Sotheby’s International Realty Affiliates starptautiskā mārketinga departamenta direktors. 

Gan Baltic Sotheby’s International Realty, gan Zemesgrāmatas statistika apliecina, ka Latvijā no 2012. līdz 2014. gada rudenim augstu pieprasījumu dārgo dzīvokļu segmentā – summā līdz 200 tūkst. eiro, uzturēja nerezidenti (gan ar termiņuzturēšanās atļaujām (TUA), gan bez tām). Piemēram, 2013. gadā bija 353 šādu darījumu, bet pēc pērnā gada rudens, kad Saeima mainīja TUA programmas nosacījumus, vairākkārtīgi paceļot investīciju nekustamā īpašumā slieksni, mēnesī vidēji šādu darījumu ir 15-20. Divu gadu laikā 65 % no Baltic Sotheby’s International Realty darījumiem bija summās zem 350 tūkst. eiro, bet dārgo darījumu - no 700 tūkstošiem eiro, no miljona eiro - apjoms pēdējo gadu laikā turējies 5-7% robežās, apliecinot, ka šis segments ir neliels, bet stabils, apzinoties, ka Latvijas īpašumu tirgū šai jomai jākonkurē ar pasaules megapolēm, kur premium īpašumu darījumi sākas no miljona eiro un pat lielākām summām. 

„Pamazām sāk „atdzīvoties” arī vietējais tirgus un iezīmējas jaunas tendences. Darījumus ar dzīvokļiem, kas dārgāki par 250 tūkst. eiro, nomaina pieaugoša interese par investīciju objektiem: namīpašumiem, īpašumiem ar zemi, komercobjektiem, kurus attīstīt tālāk. Klienti meklē kvalitatīvus īpašumus, kuros ieguldīt kapitālu un kas dos stabilus, drošus ienākumus nākotnē. Arī investori Latvijas tirgu nav aizmirsuši, bet notiek tirgus pārorientēšanās: pirkumi vairs nav emocionāli, tie vairāk ir racionāli investīciju lēmumi,” Latvijas tendences raksturo Vestards Rozenbergs. 

Arī globālajā premium klases īpašumu tirgū mainās tendences. Novērots, ka arī citviet pasaulē šo segmentu investori uztver kā labu veidu, kā vairot savus ienākumus nākotnē. Tendences iezīmē Deivids Rasels (David Russell): „79% mūsu klientu pieder divi un vairāk īpašumu, turklāt visaktīvākās ieguldītājas ir sievietes, kas brīvos līdzekļus investē savu bērnu labklājībai. Jau labu laiku ekskluzīvā segmenta mājokļi pilda ne tikai dzīvošanas vai atpūtas funkcijas, bet arī tiek iegādāti pēc cilvēka dzīvesveida (life style) principiem: klientus interesē mājoklis, līdz kuram var atlidot ar privāto lidmašīnu, kur tuvumā ir golfa iespējas, interesē lauku dzīve (t.sk. ekoloģiskais lauku dzīvesveids vai arī īpašumi ar vīna darītavām u.tml.), noslēgtāka dzīve uz privātas salas u.c. 

Jau kādu laiku ne tikai Latvijā, bet arī globāli ir „pieklusuši” krievu investori, tāpēc Sotheby’s International Realty meklē jaunas ieguldījumu iespējas. Šobrīd ļoti augošs ir Āzijas reģiona tirgus (Ķīna, arābu zemes, Indija u.c.), kuru iedzīvotāji lūkojas pēc izsmalcinātiem īpašumiem gan citviet pasaulē, gan ir gatavi ieguldīt līdzekļus vietējā tirgū.”

Plānots, ka jau pēc 4 gadiem - 2019. gadā - Sotheby’s International Realty t.s. EMEA valstīs (Eiropa, Vidējie Austrumi un Āfrika) darījumu apjoms uzrādīs 20 % pieaugumu.

D. Rasels arī iepazīstināja ar pasaulslavenā zīmola vīziju: „Mūsu uzņēmuma gandrīz 40 gadu pieredze darbā ar augstvērtīgiem, kvalitatīviem un dārgiem īpašumiem visā pasaulē devusi klientiem pārliecību, ka spējam palīdzēt īpašumiem pievienot vērtību, ka tie nākotnē nesīs augļus. Sotheby’s vārds jau daudzu gadsimtu garumā ir saistīts ar augstvērtīgiem mākslas priekšmetiem, un, turpinot nodrošināt klientus arī ar izsmalcinātu īpašumu piedāvājumu globālā mērogā, mūsu mērķis ir būt pazīstamiem un būt pirmajai izvēlei luksusa īpašumu segmentā pasaulē.” 

Sotheby’s  International Realty izmanto daudz un dažādu platformu, lai nogādātu informāciju saviem esošajiem un potenciālajiem klientiem. Piemēram, aktīvi tiek izmantota gan plašā Sotheby’s International Realty mājas lapa - datu bāze (tajā ir visdažādākie premium klases īpašumi visā pasaulē, un kurā arvien populārākas ir īpašumu video „ekskursijas”), gan blogi, sociālie tīkli, gan arī žurnālistiskais saturs sadarbībā ar pasaules vadošajiem biznesa medijiem (Wall Street Journal, Financial Times, Bloomberg u.c.). 

Baltic Sotheby’s International Realty ir pasaulslavenā izsoļu nama 1976. gadā dibinātās augstākās klases nekustamo īpašumu uzņēmuma Sotheby’s International Realty franšīzes uzņēmums Baltijas valstīs. Iespēju ekskluzīvi pārstāvēt Sotheby’s International Realty zīmolu Baltijas valstīs Baltic Sotheby’s International Realty ieguva 2010. gada aprīlī, un atvēra savu centrālo biroju Rīgā, pēc tam - Tallinā un Viļņā.  Kopā visos trijos Baltijas birojos nodarbināti 25 cilvēki.

Baltic Sotheby’s International Realty , pateicoties franšīzes sniegtajām iespējām un sadarbojoties ar starptautisko Sotheby’s International Realty aģentūru tīklu, garantē saviem klientiem labāko un plašāko nekustamā īpašuma piedāvājumu ne tikai Baltijas valstīs, bet arī visā pasaulē.
Baltic Sotheby’s International Realty interneta vietnē http://balsir.com pieejama plaša nekustamo īpašumu datu bāze, informācija par nekustamā īpašuma tirgu Baltijas valstīs, ir arī tiesiskās bāzes informācija un piedāvāto pakalpojumu klāsts. Kopumā   Baltic Sotheby’s International Realty datu bāzē ir 1300 aktīvu objektu par kopējo vērtību 1.15 miljardi eiro. Šajā interneta vietnē iespējams atrast augstas 
kvalitātes nekustamos īpašumus visdažādākajām gaumēm un dzīves situācijām arī plašajā Sotheby’s International Realty tīklā. 

Slavenais izsoļu nams Sotheby’s ir viens no pasaulē vecākajiem uzņēmumiem un pazīstamākajiem zīmoliem, dibināts 1744. gadā Londonā. Sekojot klientu pieprasījumam līdztekus augstvērtīgiem mākslas priekšmetiem iegādāties arī augstas klases nekustamos īpašumus, 1976. gadā tika radīts starptautisks nekustamā īpašuma aģentūru tīkls - Sotheby’s International Realty. Pašlaik Sotheby’s International Realty zīmolu nekustamo īpašumu jomā pārstāv 760 biroji 60 valstīs ar vairāk nekā 16 500 īpašumu pārdošanas profesionāļiem.


City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Nolemj parādnieku nekustamos īpašumus izsolīt elektroniski

28.05.2015

Aprīlī būvniecības izmaksas samazinājās par 0,5%

29.05.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Atvērto durvju dienas maratons jau sestdien!

2

Rīgas centra pūrs: dzīvokļi šikas privātmājas vērtībā

3

TEKSTILIANA - jauns dzīvokļu projekts Torņakalnā

4

Dzīve pašmāju debesskrāpī! Fantastiska interjera dzīvoklis "Filozofu rezidences" 14. stāvā

5

Pēdējās iespējas kļūt par "Skanstes Parka" iemītnieku - vairs pieejami tikai daži dzīvokļi

6

Rīgas pieejamākajā projektā "Liepziedi" aktīvi norit otrās ēkas būvdarbi

City24 redaktora izvēle

alt

Dzīve pašmāju debesskrāpī! Fantastiska interjera dzīvoklis "Filozofu rezidences" 14. stāvā

alt

Atvērto durvju dienas maratons jau sestdien!

alt

Rīgas centra pūrs: dzīvokļi šikas privātmājas vērtībā