Lapenieku ciemata privātmāju īpašnieki jūtas piemānīti

Lapenieku iedzīvotāji uzskata, ka savulaik, pērkot apbūves zemes gabalus ģimenes privātmāju celtniecībai, pārdevēji viņus piemānījuši, par to šodien informē laikraksts Latvijas Avīze.

Tā, piemēram, ciemata iedzīvotājs Askolds Valbahs stāstījis, ka par kanalizācijas ķīlniekiem viņus pārvērtis vietējās pašvaldības deputāts Inārs Beļinskis un viņa biznesa partneris, ķekavietis Juris Sondors, norāda laikraksts.

Tas skaidro, ka savulaik, kad Rīgas pievārtē jauni ciemati auga gluži kā sēnes pēc lietus, abi biznesmeņi ielikuši pamatus Lapeniekiem – ap 21 hektāru lauksaimnieciski izmantojamās zemes pārvērta apbūvējamā, «sašķērēja» gruntsgabalos, kuros izbūvēja kanalizācijas un gāzes sistēmu. Labiekārtotos apbūves gabalus pēc tam pamazām pārdeva. Bet pircēji neesot brīdināti, ka notekūdeņu kanalizācija, kas turklāt ierakta nevis zem ielu seguma, bet uzcelto dzīvojamo māju iekšpagalmos, pircējiem nemaz nepieder.

Aigars Galzons, Gatis Līcis, Raimonds Nitišs un citi ciematnieki Latvijas Avīzei rādījuši savulaik ar I. Beļinski un J. Sondoru noslēgtos zemes gabalu pirkuma līgumus, kuros izlasāms, ka pārdevēji apņemas par savu naudu izbūvēt kanalizāciju un gāzesvadu, no pircējiem papildus neko neprasot. Turklāt nevienā zemesgrāmatā nav nekādu atzīmju, ka pazemes komunikācijas piederētu citam īpašniekam un ka māju un zemes īpašniekiem būtu reģistrēts apgrūtinājums.

To, ka, nopērkot zemes gabalus ar šādu apgrūtinājumu, abi pārdevēji viņus maldinājuši, iedzīvotāji esot atklājuši tikai pirms pāris gadiem, kad kanalizācijas sistēmas apsaimniekotājs – SIA Zeltenieki – pacēlis maksu par notekūdeņu novadīšanu, kā izrādījies, citam īpašniekam piederošā kanalizācijas sistēmā.

Pērn apsaimniekotājs pieprasījis maksāt 88 santīmus par kubikmetru mēnesī, rēķinot 10 kubikmetrus uz vienu iedzīvotāju.
Papildus no katras ģimenes privātmājas SIA Zeltenieki vēl prasot piecu latu abonentmaksu. A. Valbahs uzskata, ka 10 kubikmetri no cilvēka mēnesī ir absurds. Ar tādu ūdens daudzumu katrs mājas iedzīvotājs varot nomazgāt ziloni.

Ķekavas novada pašvaldība oficiāli ciemata apsaimniekošanas tiesības it kā esot nodevusi pašvaldības uzņēmumam Baložu komunālā saimniecība, pašlaik lielākajai daļai ģimenes privātmāju īpašnieku ar šo uzņēmumu ir noslēgti līgumi.

Iebilstot pret šādu kārtību, iedzīvotāji nemaksā Zelteniekiem, no uzņēmuma pretim saņemdami vēstules ar parāda procentu rēķiniem un brīdinājumiem nodot parādniekus parādu piedziņas firmām, raksta Latvijas Avīze.

Daži novada pašvaldības deputāti, kuri nav vēlējušies, ka publiski izpauž viņu vārdus, laikrakstam atzinuši, ka bijušajam pagasta padomes priekšsēdētājam un tagadējam novada domes attīstības komitejas priekšsēdētāja vietniekam Beļinskim joprojām ir liela ietekme, tāpēc neviens negribot ar viņu plēsties par kaut kādu tur Lapenieku kanalizāciju.

Izrādās 2011. gada decembrī visu ciemata kanalizācijas sistēmu abi biznesmeņi bez atlīdzības nodevuši, būtībā uzdāvinājuši, SIA Zeltenieki. Bet pērn tā pārdevusi to reklāmas uzņēmumam Burtiņš. Savukārt Burtiņš vēlāk noslēdzis kanalizācijas sistēmas apsaimniekošanas līgumu ar to pašu SIA Zeltenieki. Iedzīvotāji esot pārliecināti, ka šie darījumi ir fiktīvi.

Savukārt SIA Zeltenieki valdes loceklis Andris Kūkums stāstījis, ka ciemata iedzīvotājus uz kašķi kūdot vien daži cilvēki. Viņaprāt, iedzīvotāji nesaprot, ka viņi joprojām plūdina notekūdeņus privātā kanalizācijas sistēmā, kaut arī lielākajai daļai līgumi noslēgti ar pašvaldības uzņēmumu Baložu komunālā saimniecība.

«Ja iedzīvotāji negrib vairs izmantot privāto kanalizācijas sistēmu, tad viņiem savi netīrie ūdeņi pašiem jānes ar spaiņiem,» Latvijas Avīzei skaidrojis SIA Zeltenieki pārstāvis.

Saliena Golf Estate kompleksu paredz pabeigt šogad

24.05.2013

Atvērto durvju diena „Varavīksnes namos 3” Zolitūdē

24.05.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

2

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

3

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu