Rīgas domes komiteja akceptē jaunu NĪN piemērošanas kārtību, arī nodokļa palielinājumu atsevišķiem iedzīvotājiem

Atturoties opozīcijai, Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja šodien akceptēja saistošo noteikumu projektu par jaunu nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) aprēķināšanas un atvieglojumu piešķiršanas kārtību pilsētā no nākamā gada.

Noteikumu projekts paredz atsevišķām iedzīvotāju grupām palielināt nekustamā īpašuma nodokļa maksājumu, savukārt ģimenēm ar bērniem to samazināt. Plānots, ka nodokļa maksājums pieaugs arī mājokļiem bez deklarētiem iedzīvotājiem, nesakoptai zemei un patvaļīgas būvniecības objektiem.

Opozīcijas deputāti sēdē interesējās par jauno noteikumu mērķi. Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvaldes pārstāvis Ilmārs Ziedonis skaidroja, ka viens no mērķiem neapšaubāmi ir pašvaldības budžeta palielināšana. Tāpat viņš skaidroja, ka samazināta NĪN likme tikusi noteikta krīzes gados, bet pašlaik jau nekustamo īpašumu tirgus esot stabilizējies, tādēļ esot pamatojums likmi palielināt.

Ziedonis skaidroja, ka izmaiņas NĪN aprēķināšanas un atvieglojumu piešķiršanas kārtībā, pēc pašvaldības aplēsēm, varētu skart ap 200 000 nekustamo īpašumu īpašniekus.

Atkarībā no iedzīvotājiem piederošā īpašumu skaita NĪN varētu pieaugt no dažiem eiro līdz pat vairākiem simtiem.

Opozicionārs Olafs Pulks (V) uzsvēra, ka par tik nopietnām izmaiņām domes vadībai deputātus, arī opozīcijas, bija jābrīdina iepriekš. Tāpat viņš izteica neizpratni, ka pirms noteikumu sagatavošanas nav notikušas konsultācijas ar privātpersonām.

Ziedonis oponēja, ka pēc informācijas izskanēšanas publiski joprojām neviens īpašnieks nav interesējies par NĪN izmaiņām no nākamā gada.

Opozīcija arī interesējās, vai noteikumu sagatavošanas procesā tikusi aplēsta to ietekme uz nekustamo īpašumu īrniekiem. Ziedonis sacīja, ka tas nav veikts, gan norādot, ka tirgus ir ļoti plašs un būs iespēja vienoties par kompromisu ar izīrētāju labvēlīgākiem nosacījumiem.

Komentējot atvieglojumus ģimenēm ar bērniem, Pulks skaidroja, ka būtu jāievieš progresivitāte NĪN atvieglojumu noteikšanā. Viņš sacīja, ka pašlaik atlaide attieksies kā uz turīgām ģimenēm, tā arī uz trūcīgām. Rezultātā turīgākais īpašnieks no atvieglojuma iegūs daudz vairāk. Pulks aicināja pārdomāt izstrādātos noteikumus, aicinot nebalsot par noteikumu projektu.

Noteikumu projektu vēl skatīs Rīgas dome.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Sērijveida dzīvokļu cenas turpina pieaugt

03.06.2015

alt
alt

Rīgas pašvaldības ģimenēm ar bērniem noteiktie NĪN atvieglojumi varētu attiekties uz 35 000 ģimeņu

03.06.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

2

Anniņmuižas Parka Rezidence Imantā - izvēlies jauno projektu vēsturiskā vietā

3

Rīdzinieku iecienītos Gaiļezera namus papildinās vēl trīs dzīvojamās mājas

4

"Estera Development" uzsāks "Liepziedu" otrās ēkas dzīvokļu rezervāciju

5

Sestdien jaunajā projektā "Ziemeļblāzmas aleja" notiks atvērto durvju diena

6

Četri interesantākie projekti, kas pērn finansēti platformā EstateGuru

City24 redaktora izvēle

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Lampa – gaismas avots un dizaina priekšmets

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā