"New Hanza City" tuvākajos piecos gados ieguldīs 160 miljonus eiro

New Hanza City teritorijas attīstībā starp Hanzas, Skanstes, Pulkveža Brieža un Sporta ielām nākamo piecu gadu laikā plānotās investīcijas sasniegs aptuveni 160 miljonus eiro, intervijā aģentūrai LETA sacīja ABLV grupas nekustamo īpašumu uzņēmuma Pillar izpilddirektore Ieva Valtere.

Jau šoruden plānots sākt inženierkomunikāciju un pagaidu ielu izbūvi, nākamgad - divu biroju ēku celtniecību. Plānots, ka līdz 2021.gadam teritorijā būs uzbūvēta 16.stāvu "ABLV Bank" centrālā ēka, sešstāvu biroju ēka, Laikmetīgās mākslas muzejs, pilsētas parks, ekskluzīvu "park house" tipa māju kvartāls un vidējās klases dzīvojamo māju kvartāls, informēja "Pillar" vadītāja.

"Ja projektu saskaņošana veiksies, tā kā plānots, tad būvdarbus plānots sākt šī gada rudenī. Ņemot vērā to, ka "New Hanza City" teritorijā nav nekādu inženierkomunikāciju, pirmā projekta realizācijas kārta paredz inženierkomunikāciju un pagaidu ielu izbūvi. Plānojam, ka nākamā gada pavasarī darbi būs pavirzījušies jau tik tālu, ka varēsim sākt arī ēku būvniecību," sacīja Valtere.

Viņa informēja, ka pirmā būve būs apakšzemes stāvs nedaudz vairāk kā 12 000 kvadrātmetru platībā. Šis apakšzemes stāvs paredzēts autostāvvietai, un tas būs kopīgs divām virszemē plānotām ēkām - "ABLV Bank" 16.stāvu galvenajam birojam 22 000 kvadrātmetru platībā un blakus plānotajai iznomājamo biroju sešstāvu ēkai gandrīz 20 000 kvadrātmetru platībā. Bankas ēku pilnībā aizņems "ABLV Bank".

"Tā kā bankai ir tendence visu laiku augt, iespējams, ka tā ar laiku sāks izmantot arī daļu no blakus esošās biroju ēkas telpām. Iespējams, ka tur varētu izvietoties bankas meitassabiedrības," sacīja Valtere.

Visticamāk, apakšzemes stāva būvniecība neilgs visu gadu, tāpēc, iespējams, jau 2016.gada rudenī vai 2017.gada sākumā "Pillar" varēs sākt biroju ēku būvniecību, prognozēja Valtere. Pagaidām precīzu būvdarbu sākšanas termiņu vēl ir grūti pateikt.

Jautāta, cik ilgā laikā abas ēkas plānots uzbūvēt, Valtere sacīja, ka aptuveni divu gaidu laikā. "Vismaz patlaban tiek plānots, ka 2018.gada vidū vai nogalē tām būtu jābūt gatavām. Protams, ka bankas ēka ir sarežģīta būve ar daudzām un sarežģītām prasībām, biroju ēka ir vienkāršāka. Tad, kad tiks sākti būvdarbi, tad arī sāksim sarunas ar potenciālajiem nomniekiem," skaidroja Valtere.

"Pillar" vadītāja informēja, ka patlaban jau sākts darbs pie "New Hanza City" otrās kārtas, kas paredz dzīvojamo apbūvi. Dzīvojamais kvartāls atradīsies "New Hanza City" teritorijas centrā un šo kvartālu plānots sadalīt trīs daļās. Vispirms tiks apbūvēta centrālā teritorija, kas atradīsies vistuvāk biroju ēkām, un patlaban paralēli jau norisinās ieceru konkurss dzīvojamajai apbūvei, kas atradīsies tālāk ziemeļu virzienā starp jaunveidojamo Mihaila Tāla ielu un Sporta ielu.

"Centrā iecerētas ekskluzīvas "park house" tipa mājas, savukārt tālākajā stūrī paredzēts kaut kas vietējam tirgum pieejamāks - daudzdzīvokļu vidējās klases ēkas. Vairāk uz dienvidiem, tuvāk Skanstes ielas un Hanzas ielas krustojumam, taps Laikmetīgās mākslas muzejs, bet starp muzeju un "park house" dzīvojamo kvartālu atradīsies parks. Patlaban šķiet, ka parka vīzija tiks veidota vienota ar Laikmetīgās mākslas muzeju, jo tas šķiet pareizāk - iedot māksliniekiem plašāku telpu," stāstīja Valtere.

Dzīvojamā kvartāla būvniecību plānots sākt aptuveni 2017.gada sākumā un plānots, ka visu izdosies pabeigt divu gadu laikā līdz 2019.gadam.

"Aprēķini rāda, ka "park house" klases mājās dzīvokļi maksās, visticamāk, virs 3000 eiro par kvadrātmetru. Savukārt vidējās klases mājās cena būs ap 2000 eiro par kvadrātmetru, taču laiks un tirgus tendences rādīs, kāda būs pārdošanas cena," stāstīja Valtere.

Vaicāta, līdz kuram gadam plānots attīstīt visu teritoriju, Valtere sacīja, ka savulaik par projekta pabeigšanas termiņu tika izvēlēts 2033.gads. "Šodien par to ir grūti spriest, taču joprojām sakām, ka tas ir 2033.gads. Visticamāk, tas tomēr būs vēlāk," prognozēja Valtere.

Viņa informēja, ka pirmās kārtas investīcijas - inženierkomunikāciju, ceļu un pirmo divu biroju ēku būvniecībai - plānotas aptuveni 85 miljonu eiro apmērā. Laikmetīgās mākslas muzejam paredzēti ap 30 miljoniem eiro, parkam nepieciešamās investīcijas vēl nav aprēķinātas. Investīcijas muzejam gan nāks nevis no "Pillar", bet gan no "Laikmetīgās mākslas muzeja fonda". Aptuvenās aplēses par dzīvojamo māju kvartālam nepieciešamajām investīcijām ir 45 miljoni eiro. Tātad aptuvenās kopējās investīcijas "New Hanza City" teritorijā no "Pillar" un fonda puses līdz 2020.-2021.gadam sasniegs aptuveni 160 miljonus eiro, sacīja Valtere.

"Pillar Holding Company", kas izveidota 2008.gadā, pieder lielākajai Latvijas privātbankai - "ABLV Bank" - un apvieno ABLV grupas uzņēmumus, kuru darbības virziens ir nekustamo īpašumu attīstīšana, pārvaldīšana un tirdzniecība.

"Pillar" pieder viens no lielākajiem nekustamā īpašuma portfeļiem Latvijā: daudzdzīvokļu nami, atsevišķi dzīvokļi, privātmājas, zeme un komercobjekti. Kopumā "Pillar" pārraudzībā atrodas aptuveni 680 nekustamie īpašumi par kopējo vērtību aptuveni 59 miljoni eiro. Uzņēmums līdz šim īpašumu rekonstrukcijā kopumā ieguldījis 15 miljonus eiro.

Gada pirmajā ceturksnī "Pillar" grupa noslēgusi 88 pārdošanas darījumus, kas ir uz pusi mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Kopējā darījumu summa pirmajā ceturksnī sasniedza 2,9 miljonus eiro.

Joprojām lielākā klientu aktivitāte novērojama sērijveida dzīvokļu tirgū, kur "Pillar" šogad noslēdzis 68 pārdošanas darījumus - 37 dzīvokļi Rīgā un 31 dzīvoklis ārpus Rīgas. Jaunajos projektos noslēgti pieci darījumi, kā arī pārdotas deviņas privātmājas, viens zemes gabals un viens komercobjekts.

"Pillar" rekonstruēto īpašumu attīstības portfelī ir tādi projekti kā "Elizabetes Park House", "Saules rasa", "Pine Breeze", "Mārtiņa nams 2", "Liesmas Apartment House", "Dārza Apartment House", "Lielezeres Apartment House" un citi. Lielākā daļa no tiem jau ir izpārdoti.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Jaunbūve pārvērtusies par graustu

08.06.2015

alt

"YIT Celtniecība" aicina apmeklēt atvērto durvju dienas projektā “Priedes”

09.06.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Jaunais projekts Pļavniekos ar īpaši bagātīgu apkārtējo ainavu - "Trebū HOME"

2

Izvēloties kādu no "Green City" divistabu dzīvokļiem, dizaina projekts dāvanā!

3

Tuvojas šī gada pirmais Atvērto durvju dienas maratons!

4

Kas kopīgs un atšķirīgs nekustamā īpašuma pircējiem Latvijā, Igaunijā un Lietuvā?

5

Jūrmalā plāno ienākt globāls viesnīcu zīmols ar jaunu pieczvaigžņu viesnīcu

6

Tirdzniecības platību pārskats: notiek tirdzniecības centru renovācija vai paplašināšana

City24 redaktora izvēle

alt

Tuvojas šī gada pirmais Atvērto durvju dienas maratons!

alt

Latio "Padomu pietura" - neformālā gaisotnē uzzini visu par nekustamā īpašuma iegādi!

alt

Nāc uz Atvērto durvju dienas maratonu un laimē stilīgu šūpuļkrēslu no ALANDEKO!