No teorijas pie prakses: Rīgā notiks teritorijas plānošanas speciālistu konference

Latvijas pilsētas, tāpat kā jebkura cita pilsēta pasaulē, vēlas sekmēt investīciju projektus, kas sniedz gan finansiālu labumu to īpašniekiem un pilsētas budžetam, gan arī bagātina pilsētas vizuālo tēlu. Tomēr nereti ceļš no teritorijas attīstības plānošanas līdz konkrētiem investīciju projektiem ir saistīts ar nopietnu šķēršļu pārvarēšanu. Projektu īstenošanas veiksmīgu starptautisko pieredzi paredzēts apspriest konferencē „Plānošanas process – attīstības veicinātājs vai šķerslis”, kas 2013.gada 29.maijā no plkst. 10:00 līdz 17:00 norisināsies Rīgā, viesnīcā Islande Hotel .

„Teritorijas attīstības plānošanas likums un ar to saistītie Ministru Kabineta noteikumi Latvijā ir spēkā no 2012.gada, taču nozares profesionāļiem līdz šim nav bijusi iespēja sanākt kopā, lai gan ir nobriedusi nepieciešamība apspriest radušās problēmas un aktuālos jautājumus, kuru atrisināšana noteikti veicinās investīciju piesaisti Latvijas ekonomikai,” saka uzņēmuma „Metrum” pārstāvis Mārtiņš Trukšāns.

Ideālā sadarbības modelī teritorijas plānošanas speciālistiem un projektu arhitektiem vienmēr jāstrādā kā viena mehānisma sastāvdaļām, taču reālajā dzīvē bieži šādas saskaņotas mijiedarbības nav. Lai situāciju uzlabotu, ļoti noderīga ir starptaustikajā tirgū strādājošu speciālistu pieredze. Šāds speciālists ir Džons Barouzs (John Burrows), arhitekts no Londonas, kurš piedalījies ļoti daudzos starptautiskos konkursos un īstenojis vairāk nekā 40 tirdzniecības centru, atpūtas un izklaides centru, kā arī daudzfunkcionālu kompleksu projektus Baltijas, Eiropas, Āzijas un Āfrikas valstīs. Džona Barouza piedalīšanās Rīgas konferencē ir liels ieguvums visiem ar teritorijas plānošanas jomu saistītajiem speciālistiem, jo iespēja nepastarpināti uzzināt gan par pozitīvu, gan negatīvu dažādu valstu arhitektu un plānotāju sadarbības pieredzi var kļūt par nozīmīgu impulsu tam, lai turpmāk Latvijā jaunu projektu īstenošana būtu daudz labāk koordinēta un noritētu bez liekiem šķēršļiem.

Konferencē uzstāsies Vides aizsardzības un reģionālās atīstības ministrijas, Valsts zemes dienesta, IT uzņēmuma Tieto Latvija, nodokļu un finanšu konsultāciju uzņēmuma BDO Tax un mērniecības un teritorijas plānošanas uzņēmuma Metrum speciālisti.

Konferenci „Plānošanas process – attīstības veicinātājs vai šķerslis” rīko Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās atīstības ministriju un Valsts zemes dienestu . Pasākuma sponsors ir Metrum .

Mediju pārstāvjiem par iespēju piedalīties konferencē lūgums sazināties ar Elitu Stepani, rakstot e-pastu: lanida@lanida.lv, vai zvanot: 29167007.

Papildus informācija :

Elita Stepane

LANĪDA pārstāve

e-pasts : lanida@lanida.lv

tālr. : 67332034

 

Pozitīvākais Jaunais projekts Rīgā!

24.05.2013

Gaidīsim Jūs sestdien, 25.maijā no plkst. 11:00 – 15:00 mājā Nr. 6!

24.05.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

2

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

3

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

4

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

5

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

6

Kopš gada sākuma dzīvokļu cenas Rīgā palielinājušās par 3,2%

City24 redaktora izvēle

alt

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"