VNĪ konsolidētais apgrozījums pagājušajā gadā audzis par 8%

Pagājušajā gadā VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) un tās meitasuzņēmumu konsolidētais apgrozījums sasniedzis 51,7 miljonus eiro, kas ir par 8% vairāk nekā 2013.gadā. Palielinot gan VNĪ būvniecības, gan nomas ieņēmumu apjomu, VNĪ jau trešo gadu pēc kārtas sasniegusi apgrozījuma kāpinājumu attiecībā pret iepriekšējo periodu, informē VNĪ.

VNĪ konsolidētā peļņa pērn bijusi 2,49 miljoni eiro.

2014.gada laikā VNĪ un tās meitasuzņēmumi valsts budžetā ir ieskaitījuši 17,37 miljonus eiro, kas ir par 33% vairāk nekā pērn. 2013.gadā VNĪ veikusi maksājumus valsts budžetā 13 miljonu eiro apmērā.

Nozīmīgākās VNĪ investīcijas 2014.gadā bijušas Rīgas pils rekonstrukcija un restaurācija, Latvijas Nacionālā arhīva ēkas Rīgā, Šampētera ielā 16, energoefektivitātes uzlabošanas būvdarbi, Raiņa un Aspazijas muzeja ēku atjaunošana un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Cēsu depo būvniecība.

2014.gadā VNĪ uzsācis vērienīgu, jaunu objektu apsaimniekošanu, piemēram, Valsts ieņēmumu dienests, Talejas ielā 1, Rīgā, un Pasaules tirdzniecības centrs, Elizabetes ielā 2, Rīgā.

Gada beigās sabiedrības pārvaldībā atradās 4803 nekustamie īpašumi, kuru kopējā kadastrālā vērtība sasniedz 318 miljonus eiro.

VNĪ pārvaldībā ir ēkas 1,04 miljonu kvadrātmetru platībā un zeme 17,57 miljonu kvadrātmetru platībā.

VNĪ meitasuzņēmumi ir SIA "VNĪ pilis", kas nodarbojas ar Mežotnes pils un Igates pils apsaimniekošanu un viesnīcu un restorānu komercdarbību un SIA "Veselības aprūpes nekustamie īpašumi", kuras darbības mērķis ir nodrošināt veselības aprūpes sistēmas vajadzībām izmantojamā valsts nekustamā īpašuma efektīvu pārvaldīšanu, apsaimniekošanu un būvniecību atbilstoši veselības aprūpes nozares interesēm.

Jau ziņots, ka VNĪ 2014.gadā guvusi peļņu 1,31 miljona eiro apmērā, kas ir četras reizes mazāk nekā 2013.gadā gūtā 5,1 miljona eiro peļņa, liecina "Firmas.lv" informācija.

Kopumā 2014.gadā uzņēmums ir uzrādījis izaugsmi - VNĪ apgrozījums, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir pieaudzis par 10%, sasniedzot 48,916 miljonus eiro.

2013.gadā VNĪ apgrozījums bija 44,83 miljoni eiro un tika gūta 5,1 miljona eiro peļņa.

VNĪ veic nekustamo īpašumu pārvaldīšanu, apsaimniekošanu un attīstīšanu, kā arī nodrošina valsts institūcijas ar nepieciešamajām telpām. VNĪ ir Latvijā lielākā pieredze kultūrvēsturisko īpašumu apsaimniekošanā.

Visas VNĪ kapitāla daļas pieder valstij, valsts kapitāla daļu turētājs ir Finanšu ministrija.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Būvniecības valsts kontroles biroja kontrolei plānots nodot tikai tās ēkas, kuru būvatļaujas izdotas pēc 2014.gada 1.oktobra

09.06.2015

Mājokļu tirgus vēl iešūpojas

09.06.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Anniņmuižas Parka Rezidence Imantā - izvēlies jauno projektu vēsturiskā vietā

2

Četri interesantākie projekti, kas pērn finansēti platformā EstateGuru

3

Bērnistaba - balanss starp praktiskumu un bērnu sapņu īstenošanu

4

Vidusmēra latvietim pieejami dzīvokļi Jūrmalā

5

Šogad interjerā dominēs lielformāta māksla

6

Decembrī sērijveida dzīvokļu cena Rīgas mikrorajonos augusi par 0,5%

City24 redaktora izvēle

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Lampa – gaismas avots un dizaina priekšmets

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā