Baltijas nekustamo īpašumu attīstītāji sapulcēsies Rīgā, lai spriestu par nozarei aktuāliem jautājumiem un izvēlētos labākos projektus

Pēc starptautiskās nekustamo īpašumu federācijas (FIABCI) Baltijas nodaļas iniciatīvas 29. un 30. septembrī Rīgā, notiks pirmais Baltijas nekustamo īpašumu (NI) attīstītāju forums. Tā dalībnieki spriedīs par nozarei aktuāliem jautājumiem un dalīsies ar savu biznesa pieredzi. Bez tam, foruma ietvaros, tiks apbalvoti labākie projekti, kuri tika nominēti prestižajai balvai - Prix d’Excellence, kuru simboliski mēdz dēvēt arī par NI jomas Oskaru balvu.

Forumu  organizē Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija (LANĪDA), Lietuvas attīstītāju asociācija un virkne Igaunijas attīstītāju kompānijas ar starptautiskās nekustamo īpašumu federācijas (FIABCI) atbalstu.

Forumā paredzēts diskutēt par šādiem jautājumiem: alternatīvie ieguldījumu instrumenti NI attīstīšanā (obligācijas, t.s. pūļa finansējums (crowdfunding) u.c.), prasības jaunu kredītu izsniegšanā un to ietekme uz NI nozares attīstību, jautājums vai investīcijas viesmīlības sektorā ir ilgtspējīgas, sarežģījumi ar kuriem saskaras projektu saskaņošanas procesā,  vai tirgus ir gatavs jaunai kvalitātei un cenām mājokļu energoefektivitātes stingro prasību dēļ. Protams, tiks pārrunāti arī citi jautājumi, kas ir svarīgi Baltijas valstu attīstītājiem.

FIABCI kongresos un konferencēs vienmēr piedalās pasaules klases profesionāļi. Līdztekus aptuveni 200 NI jomas profesionāļiem no trim Baltijas valstīm, rudenī Rīgā notiekošajā NI attīstītāju forumā kā goda viesis piedalīsies arī Telmans Abasovs (Telman Abbasov), FIABCI Pasaules NI attīstītāju un investoru padomes priekšsēdētājs un Jana Mihaela Mrovetsa (Jana Michaela Mrowetz), FIABCI Prix d’Excellence Pasaules komitejas viceprezidente, FIABCI Prix d’Excellence priekšsēdētāja Vācijā.

Foruma norises laikā paredzēts nominēt Baltijā izcilākos attīstītos projektus, lai tos virzītu uz starptautiskās nekustamo īpašumu federācijas (FIABCI) iedibinātās izcilības balvas NI projektu attīstītājiem - Prix d’Excellence pasniegšanu. Šo balvu, sadarbībā ar prestižo izdevumu Wall Street Journal, par izciliem globālā mēroga NI projektiem FIABCI pasniedz savā ikgadējā kongresa laikā, un to simboliski mēdz dēvēt arī par NI jomas „Oskaru” balvu.

Latvijā, dažus gadus atpakaļ šai balvai tika nominēts Swedbank birojs Ķīpsalā – Saules akmens, kurš arī ir saņēmis šo balvu. 

Ardi Rosimā  ( Ardi Roosimaa ) , FIABCI Baltic prezidents (Igaunija), norāda: „Attīstot nekustamos īpašumus, tiek radīta vērtība daudziem gadiem un tiek noteikts, kā mēs dzīvojam mūsu dzīvi, kā strādājam, komunicējam un socializējamies. Tam ir nepieciešama izcila vīzija, laiks un resursi. Izcilības balva - Prix ​​d'Excellence - ir tikai viena no daudzajām, lielajām iniciatīvām, ko dzīvē ieviesusi s tarptautiskā nekustamo īpašumu   federācija (FIABCI). Lai gan šī balva tika iedibināta 90. gadu sākumā – pirms vairāk nekā diviem gadu desmitiem, tā ir viena no ietekmīgākajām balvām un nosaka standartus visas pasaules nekustamo īpašumu sabiedrībā! Mēs no FIABCI Baltijas nodaļas esam lepni iepazīstināt  ar šo lielisko konkursu, kas šajā reģionā norisinās jau trešo reizi. Esam krietni nopūlējušies, izvēloties labākos projektus un izvirzot tos, lai konkurētu par pasaules līmeņa balvu, kuru, attīstītājiem saņemot, noteikti tiks pievērsta pasaules NI nozares uzmanība, kā arī būs iespēja nodemonstrēt savu profesionalitāti, labāko praksi un radošumu salīdzinot ar citiem tirgus dalībniekiem.”

Aigars Zariņš , FIABCI Baltic viceprezidents: „Šobrīd situācija NI tirgū trijās Baltijas valstīs ir krasi atšķirīga. Lietuvā un Igaunijā, salīdzinot ar Latviju, daudz straujāk attīstās jauno projektu tirgus (gan dzīvojamā, gan komercobjektu segmentā). Šis forums būs laba pieredzes apmaiņa un iezīmēs vietējiem projektu attīstītājiem un arī finanšu institūciju pārstāvjiem jauno projektu attīstības perspektīvas, kā arī varētu būt labs pamudinājums jauno projektu attīstības veicināšanai. NI nozarei ir svarīga šāda pieredzes apmaiņa. Bieži vien redzam, ka tendences, kas novērojamas, piemēram, Igaunijas tirgū, arī Latvijā kļūst aktuālas pēc pāris gadiem, tāpēc ir svarīgi „turēt roku uz pulsa”.”

Mindaugs Statulēvičs (Mindaugas Statulevicius), Lietuvas nekustamo īpašumu attīstītāju asociācijas vadītājs, raksturojot tendences jauno projektu attīstībā kaimiņvalsts NI tirgū, norāda: „Lietuvas nekustamo īpašumu attīstītāju asociācija (REDA) ik gadu aprēķina nekustamā īpašuma tirgus nākotnes indeksu. Šogad šis indekss uzrādīja tendenci, ka galvenais fokuss Lietuvas nekustamo īpašumu tirgū ir (un būs) komercobjektu segmentā, galvenokārt – biroju platības. Šobrīd tirgū ir nozīmīgs dzīvojamās platības piedāvājums, kas notur cenas stabilā līmenī. Nākamgad prognozējam, ka daudz lielāka attīstītāju un klientu vērība tiks pievērsta tieši komercobjektiem.” Viņš piebilst, ka s tarptautiskās nekustamo īpašumu   federācijas (FIABCI) un LANĪDA kopīgi organizētais Baltijas valstu nekustamo īpašumu projektu attīstītāju forums ir veids, kā pulcināt vienuviet gan Baltijas valstīs, gan citviet pasaulē strādājošos investorus, projektu attīstītājus, finanšu nozares speciālistus un citas ieinteresētās puses. „Es ceru, ka forums ar iedvesmojošām un interesantām diskusiju sesijām sniegs noderīgu informāciju,” teica M. Statulēvičs.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

"Pillar": Situācija dzīvojamo platību tirgū patlaban nav pati spožākā

10.06.2015

alt

Aicina palutināt maņas atvērto durvju dienā "Brīvdabas namā"

10.06.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā - pamatskola! Šī brīža neparastāko investīciju objektu TOP

2

Tavas jaunās virtuves santehnika! Kas jāzina, lai nekļūdītos izvēlē?

3

Sestdien jaunajā Pierīgas kvartālā "Līčukrasti" notiks pirmā Klientu diena

4

Novembra klientu dienas Rīgas centrā: reģistrējies individuālai projektu apskatei!

5

"Dzirciema nams" – plaši divistabu dzīvokļi ērtai dzīvošanai un strādāšanai no mājām

6

Izvēlies mūsdienīgu dzīvojamo māju pārvaldību, ko nodrošina Latvijas apsaimniekošanas uzņēmums HAGBERG

City24 redaktora izvēle

alt

Tavas jaunās virtuves santehnika! Kas jāzina, lai nekļūdītos izvēlē?

alt

Pārdošanā - pamatskola! Šī brīža neparastāko investīciju objektu TOP

alt

Zane Tetere - Šulce: ar Edinburgh Apartments&Lofts projektu Jūrmalā atgriežas cilvēciskums