Valsts atbalsta programma mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem paver jaunas iespējas

Jau rudenī ekspluatācijā tiks nodots kompānijas NCC Housing jaunais dzīvojamais projekts Rīgā, Putnu ielā 31. Pateicoties valsts galvojuma iespējām, starp jauno dzīvokļu pircējiem ir ģimenes, kas piedalās valsts atbalsta programmā ģimenēm ar bērniem. Viņu kredīta maksājuma apmērs būs mazāks nekā līdzvērtīga mājokļa īres maksa.

Jaunas sešstāvu dzīvojamās mājas celtniecība Rīgā, Putnu ielā 31 tuvojas noslēgumam - tuvu beigām ir fasādes apdares darbi, tiek veikti dzīvokļu iekšējās apdares un piegulošās teritorijas labiekārtošanas darbi. "NCC Housing" jaunajā projektā ar divām kāpņu telpām ir kopumā 60 divistabu un trīsistabu dzīvokļu. Katram no tiem ir balkons vai terase (pirmajā stāvā), kā arī atsevišķa noliktavu telpa pagrabā. Visi dzīvokļi tiek piedāvāti ar pilnu iekšējo apdari. Kompleksa plašā teritorija (9392 m²) tiks pilnībā norobežota un aprīkota ar videonovērošanas sistēmu, kā arī pie iebraukšanas teritorijā būs uzstādīta automātiskā barjera. Jauno dzīvojamo projektu raksturo lieliska infrastruktūra un izdevīga atrašanās vieta — līdz Rīgas centram pat ar sabiedrisko transportu var nokļūt 15 minūtēs.

Kompānijas "NCC Housing" pārdošanas un cenu veidošanas stratēģija ir vērsta uz to, lai lielākā daļa dzīvokļu tās projektos tiktu pārdota vēl celtniecības stadijā. "Klientu dienas Putnu ielā 31, ko mēs aktīvi organizējām maijā un jūnija pirmajā nedēļā, rāda, ka jaunais projekts rada lielu interesi no potenciālo pircēju puses. Novērtējuši veikto darbu kvalitāti un mūsu kompānijas reputāciju, daudzi klienti dzīvokļus rezervē tagad — celtniecības stadijā vēl pirms mājas nodošanas ekspluatācijā. Uz jūnija sākumu, iemaksājot pirmo iemaksu, projektā bija rezervēti jau 35% no visiem dzīvokļiem ", — stāsta "NCC Housing" valdes loceklis Mareks Kļaviņš.

Dzīvokļi projektā Putnu ielā 31 tiek piedāvāti par cenām, sākot no 64 000 eiro (divistabu dzīvoklis pirmajā stāvā) līdz 102 000 eiro (trīsistabu dzīvoklis sestajā stāvā). Standarta variantā dzīvokļi tiek rezervēti, iemaksājot 15% no tā cenas, taču jaunajām ģimenēm ar bērniem līguma noslēgšanai ir vajadzīgs ievērojami mazāk līdzekļu. Pašlaik aktīvāk dzīvokļu iegādi projektā Putnu ielā 31 finansē SEB banka un Swedbank. Aplūkosim, kā tiek aprēķināts hipotēkas kredīts dzīvokļa iegādei "NCC Housing" projektā jaunai ģimenei ar bērniem, ko sagatavojuši bankas Swedbank speciālisti (līdz 1. jūlijam šī banka ģimeņu ar bērniem atbalsta programmas ietvaros piedāvā akciju — kredīta bezmaksas noformēšanu).

Ģimenei, kas vēlas iegādāties divistabu dzīvokli par 73 000 EUR (cenā ir iekļauta autostāvvieta ) un kas pretendē uz kredīta saņemšanu bankā, kopējiem ienākumiem jābūt vairāk nekā 1 400 eiro pēc nodokļu nomaksas. Kredīts tiek noformēts uz 25 gadiem ar gada procentu likmi 2,85%. Ģimenes ar vienu vai diviem bērniem, kas apsver iegādāties trīsistabu dzīvokli jaunajā projektā par 98 000 eiro (cenā iekļauta viena autostāvvieta),  kopējo ienākumu summai pēc nodokļu nomaksas jābūt vismaz 1 600–1 650 eiro mēnesī.

Un tā, ja kredīts tiek noformēts ar valsts galvojumu, tad ģimenei ar vienu bērnu šajā konkrētajā trīsistabu dzīvokļa iegādes piemērā tiks piešķirts maksimālais kredīts 91 000 eiro apmērā, bet ģimenei ar diviem bērniem — 93 100 eiro apmērā. Pirmajā gadījumā ikmēneša kredīta maksājums būs 424 eiro, bet otrajā — 434,5 eiro. Atzīmēsim, ka jauna trīsistabu dzīvokļu īres cena jaunajā projektā Rīgā parasti pārsniedz 450 eiro mēnesī.

„Tas, ka Latvijā ir sākusi darboties atbalsta programma mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem, ir liels pluss mūsu ekonomikai. Programma veicina mūsu valsts iedzīvotāju emigrācijas plūsmas samazināšanos un ļauj jaunajām ģimenēm ar bērniem sajust, ka mūsu valstij viņi ir vajadzīgi”, — ir pārliecināts kompānijas "NCC Housing" valdes loceklis Mareks Kļaviņš. Viņš atzīmēja, ka tas, ka ģimene ar bērniem jau ir ņēmusi kredītu mājokļa iegādei, nav šķērslis dalībai valsts programmā.

Salīdzinājumam, pērkot to pašu trīsistabu dzīvokli par 98 000 eiro, pircējiem, kas nepiedalās valsts atbalsta programmā, Swedbank var piešķirt kredītu 81 900 apmērā. Ikmēneša kredīta maksājums tad būs 382,23 eiro.

Projekta Putnu ielā 31 dzīvokļu potenciālie pircēji var cerēt uz maziem apkures rēķiniem. Pēdējo gadu pieredze rāda, ka "NCC Housing" īstenotajos dzīvojamo māju projektos trīsistabu dzīvokļa apkures maksājumi pat visaukstākajos mēnešos ir vidēji uz pusi mazāki nekā padomju laikos būvētajās mājās.

Tuvākās atvērto durvju dienas projektā Putnu ielā 31 notiks 13. jūnijā no 11:00 līdz 15:00. 

Vairāk informācijas par projektu ŠEIT!

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Aicina palutināt maņas atvērto durvju dienā "Brīvdabas namā"

10.06.2015

alt

Vissliktākajā situācijā atrodas nekustamo īpašumu projektu attīstītāji Jūrmalā

11.06.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Baudāma dzīve pilsētas centrā sākas ar mājokli! Uzsāk dzīvokļu pārdošanu projektā "Klusā iela 11"

2

Rīgas centra pūrs: dzīvokļi šikas privātmājas vērtībā

3

Atvērto durvju dienas maratonā iepazīsties ar jaunajiem projektiem Rīgas Centrā!

4

Nāc un iepazīsti renovēto pirmskara kluba tipa māju - projektu Ģertrūdes ielā 99

5

Jaunie mājokļi Daugavas kreisajā krastā un Pierīgā aicina uz Atvērto durvju dienu!

6

Latio "Padomu pietura" - neformālā gaisotnē uzzini visu par nekustamā īpašuma iegādi!

City24 redaktora izvēle

alt

Rīgas centra pūrs: dzīvokļi šikas privātmājas vērtībā

alt

Pēdējā no Jaunās Teikas sešām dzīvojamām mājām ver durvis interesentiem

alt

Saliena Park Apartments - atvērto durvju diena un atlaides dzīvokļiem līdz pat 14000 EUR!