Rīgas pašvaldība nosaka jaunu kārtību dekoratīvā pārsega izvietošanai uz vidi degradējošām būvēm pilsētā

Rīgas pašvaldība ir pieņēmusi saistošos noteikumus, kas turpmāk noteiks jaunu kārtību, kādā veidā uz Rīgas vidi degradējošajām būvēm ir izvietojams dekoratīvais pārsegs, aģentūru LETA informēja Rīgas Īpašuma departamenta pārstāve Baiba Gailīte.

Noteikumi nosaka, ka dekoratīvo pārsegu var izvietot tikai uz C kategorijas vidi degradējošām būvēm ar Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisijas atļauju. "Izvietojot dekoratīvo pārsegu, jāievēro, ka tajā ir respektēts būves arhitektoniskais risinājums, kas attēlots ar grafiskiem līdzekļiem labā dizaina kvalitātē, un krāsu risinājums atbilst arhitektoniskajam stilam un iekļaujas apkārtesošajā pilsētvides ainavā," par jauno kārtību stāsta Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisijas priekšsēdētājs un Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs (GKR).

Lai saņemtu atļauju dekoratīvā pārsega izvietošanai, personai Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisijai jāiesniedz rakstisks iesniegums, kuram jāpievieno ne agrāk kā vienu gadu no tā iesniegšanas brīža derīgs būves tehniskās apsekošanas atzinums un Rīgas pilsētas būvvaldē saskaņota dekoratīvā pārseguma skice.

Pēc visu nepieciešamo dokumentu iesniegšanas Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija izsniegs atļauju dekoratīvā sieta izvietošanai uz laiku līdz būves sakārtošanai, bet ne ilgāk kā uz diviem gadiem mazstāvu būvēm (būves stāvu skaits līdz trīs stāviem) un uz trim gadiem daudzstāvu būvēm (būves stāvu skaits no četriem stāviem). Ja šajos noteiktajos termiņos būves sakārtošanas darbi netiek sākti, tad komisija lemj par paaugstinātā nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanu.

To būvju īpašniekiem, uz kurām pašlaik ir izvietots dekoratīvais pārsegs, līdz 2016.gada 1.jūnijam ir ar iesniegumu jāvēršas Rīgas domes Vides degradējošu būvju komisijā un kopā ar jau iepriekš pieminētajiem dokumentiem - būves tehniskās apsekošanas atzinumu un Rīgas pašvaldības būvvaldes saskaņotu dekoratīvā pārseguma skici - jāsaņem atļauja par jau esošā dekoratīvā pārsega izvietošanu. Ja noteiktajā termiņā iesniegums no šādu būvju īpašniekiem netiks saņemts, Vidi degradējošo būvju komisija lems par paaugstināta nekutamā īpašuma nodokļa piemērošanu.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Baltic Sotheby’s International Realty piecos gados stiprinājis pozīcijas premium īpašumu segmentā

11.06.2015

alt

Saeimas komisija TUA slieksni nesamazina

12.06.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Anniņmuižas Parka Rezidence Imantā - izvēlies jauno projektu vēsturiskā vietā

2

Četri interesantākie projekti, kas pērn finansēti platformā EstateGuru

3

Vidusmēra latvietim pieejami dzīvokļi Jūrmalā

4

Bērnistaba - balanss starp praktiskumu un bērnu sapņu īstenošanu

5

Šogad interjerā dominēs lielformāta māksla

6

Decembrī sērijveida dzīvokļu cena Rīgas mikrorajonos augusi par 0,5%

City24 redaktora izvēle

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Lampa – gaismas avots un dizaina priekšmets

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā