"ABLV Bank" mēneša laikā pievienosies valsts atbalsta programmai mājokļu iegādei

Tuvākā mēneša laikā ABLV Bank pievienosies valsts atbalsta programmai mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem, intervijā aģentūrai LETA sacīja ABLV grupas nekustamo īpašumu uzņēmuma Pillar izpilddirektore Ieva Valtere.

"Līdz šim "ABLV Bank" šajā programmā nebija iesaistījusies, bet tieši tagad banka ir sarunu procesā un aptuveni mēneša laikā pievienosies šai programmai. Tad banka varēs piedāvāt daudz pievilcīgāku kreditēšanas programmu," sacīja Valtere.

Viņa skaidroja, ka "Pillar" pārņemto īpašumu portfelis dalās Rīgas īpašumos un reģionos esošajos īpašumos, jo savulaik "ABLV Bank" izsniedza kredītus visā Latvijā.

"Par laimi, reģionos kredītu nebija daudz. Ja Rīgā patlaban pircēju aktivitāti mēs vērtējam kā labu un dzīvokļu segmentā pat kā ļoti labu, tad ārpus Rīgas situācija ir sliktāka un tirgus ir stagnējošs. Ļoti liela loma ir kreditēšanai - ja kredīti ir pieejami, tad notiek darījumi," stāstīja Valtere.

Jautāta, vai "ABLV Bank" iesaistīšanās valsts atbalsta programmā varētu veicināt "Pillar" pārņemto īpašumu reģionos tirdzniecību, Valtere sacīja, ka arī tagad darījumi reģionos notiek.

"Parasti smejamies - kas ir darījums par 2000 eiro? Tas ir dzīvoklis Liepājā. Mēs priecājamies arī par šādu darījumu, jo skaidrs, ka reģionos maksātspēja ir krietni sliktāka nekā Rīgā. Ir vērojama tendence, ka Rīgā daudzus sērijveida dzīvokļus pērk īrei, biznesam, jo daudzi cilvēki no reģioniem brauc strādāt uz Rīgu un viņiem nepieciešams mājoklis. Tāpat interesanti ir tas, ka joprojām gandrīz puse darījumu tiek finansēti par saviem līdzekļiem un tikai pusei darījumu tiek ņemts kredīts," stāstīja Valtere.

Viņa norādīja, ka uzņēmuma interesēs, lai "Pillar" spētu ātrāk pārorientēties uz "New Hanza City" jaunajiem projektiem, ir pamazām finišēt ar pārņemto īpašumu tirdzniecību.

"Patlaban Rīgā "Pillar" īpašumā palikušie dzīvokļi ir skaitāmi pāris desmitos. Lielākais portfelis ir ārpus Rīgas, diezgan smagnēji iet ar privātmājām. To mums ir diezgan lielā skaitā, un redzam, ka pircēji īsti nevar un negrib uzņemties saistības virs 100 000 eiro. Cilvēki arvien atbildīgāk pieņem lēmumus un izvērtē, ko var un ko nevar atļauties, daudz vairāk rēķina līdzi, kāda būs viņu nākotne. Arī šībrīža kredītmaksājumu kvalitāte ir ļoti laba un atbildīga," sacīja Valtere.

"Pillar Holding Company", kas izveidota 2008.gadā, pieder lielākajai Latvijas privātbankai - "ABLV Bank" - un apvieno ABLV grupas uzņēmumus, kuru darbības virziens ir nekustamo īpašumu attīstīšana, pārvaldīšana un tirdzniecība.

"Pillar" pieder viens no lielākajiem nekustamā īpašuma portfeļiem Latvijā: daudzdzīvokļu nami, atsevišķi dzīvokļi, privātmājas, zeme un komercobjekti. Kopumā "Pillar" pārraudzībā atrodas aptuveni 680 nekustamie īpašumi par kopējo vērtību aptuveni 59 miljoni eiro. Uzņēmums līdz šim īpašumu rekonstrukcijā kopumā ieguldījis 15 miljonus eiro.

Gada pirmajā ceturksnī "Pillar" grupa noslēgusi 88 pārdošanas darījumus, kas ir uz pusi mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Kopējā darījumu summa pirmajā ceturksnī sasniedza 2,9 miljonus eiro.

Joprojām lielākā klientu aktivitāte novērojama sērijveida dzīvokļu tirgū, kur "Pillar" šogad noslēdzis 68 pārdošanas darījumus - 37 dzīvokļi Rīgā un 31 dzīvoklis ārpus Rīgas. Jaunajos projektos noslēgti pieci darījumi, kā arī pārdotas deviņas privātmājas, viens zemes gabals un viens komercobjekts.

"Pillar" rekonstruēto īpašumu attīstības portfelī ir tādi projekti kā "Elizabetes Park House", "Saules rasa", "Pine Breeze", "Mārtiņa nams 2", "Liesmas Apartment House", "Dārza Apartment House", "Lielezeres Apartment House" un citi. Lielākā daļa no tiem jau ir izpārdota.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Saeimas komisija TUA slieksni nesamazina

12.06.2015

alt

Nākamajā gadā kadastrālās vērtības lauku īpašumiem augs vidēji par 30%

12.06.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Anniņmuižas Parka Rezidence Imantā - izvēlies jauno projektu vēsturiskā vietā

2

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

3

Rīdzinieku iecienītos Gaiļezera namus papildinās vēl trīs dzīvojamās mājas

4

"Estera Development" uzsāks "Liepziedu" otrās ēkas dzīvokļu rezervāciju

5

Sestdien jaunajā projektā "Ziemeļblāzmas aleja" notiks atvērto durvju diena

6

Bērnistaba - balanss starp praktiskumu un bērnu sapņu īstenošanu

City24 redaktora izvēle

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Lampa – gaismas avots un dizaina priekšmets

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā