Izsludināts konkurss par VEF Kultūras pils rekonstrukciju un renovāciju

Lai īstenotu VEF Kultūras pils rekonstrukciju līdz Latvijas valsts dibināšanas simtgades jubilejai, Rīgas domes Īpašuma departaments ir izsludinājis iepirkumu konkursu par VEF Kultūras pils rekonstrukciju un renovāciju, aģentūru LETA informēja departamenta pārstāve Baiba Gailīte.

"VEF Kultūras pils ir gan kultūrvēstures mantojums, gan arī nacionālas un starptautiskas nozīmes objekts. Kopumā ēkas rekonstrukcijas un renovācijas darbiem ir nepieciešams aptuveni 13 miljonus eiro liels finansējums, bet plānojam, ka pusi no nepieciešamajiem finanšu līdzekļiem Rīgas pašvaldība saņems no Eiropas struktūrfondu līdzekļiem. Atbalsts finansējuma saņemšanai ir gan no kultūras ministres, gan no vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra un to atbildīgajām amatpersonām. Darbus ir iecerēts pabeigt pusotra gada laikā no līguma noslēgšanas brīža," par plānoto VEF kultūras pils rekonstrukciju un renovāciju stāsta Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs (GKR).

Kultūras pilī paredzēts atjaunot lielo skatītāju zāli ar 805 skatītāju vietām, tostarp 18, kas paredzētas cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Rekonstruēs arī mazo skatītāju zāli, kurā ir 100 vietas. Pagrabstāvā atjaunos tehniskās telpas, virtuves plānojumu mainīs atbilstoši Eiropas Savienības standartiem. Ēkā ierīkos liftu, lai tā būtu piemērota arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Pirmajā stāvā restaurēs zāli, vestibilu, halli, kāpņu telpas, kā arī fasādes kāpnes, kas patlaban jau ir kritiskā stāvoklī. Otrajā stāvā izmaiņas piedzīvos tualešu telpas, muzeja un suvenīru zāles telpas, kā arī lielās zāles balkons, vestibila balkons ar apejošo galeriju un kāpņu telpas. Trešajā stāvā tiks pārplānotas apmeklētāju tualetes, palielinot to skaitu, kā arī nodrošinot labierīcības cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Paredzēts pārplānot skaņu ierakstu telpas un rekonstruēt nodarbību telpas. Mākslinieku ģērbtuvēs plānots ierīkot dušu un tualeti.

Rekonstrukcija paredzēta arī mansarda stāvam - tajā izvietos kostīmu noliktavas, kā arī atjaunos jumta segumu un ierīkos papildu vēdināšanas sistēmu.

VEF Kultūras pils kā kultūras centrs darbību sāka 1960.gada 1.martā un ir lielākā Latvijas kultūras iestāde ar vairāk nekā piecdesmit mākslinieciskajiem kolektīviem, studijām un interešu klubiem, kuros darbojas ap 3000 cilvēku - gan pirmsskolas vecuma bērni, gan pusaudži un jaunieši, gan vidējās un vecākās paaudzes rīdzinieki. 2009.gadā VEF Kultūras pils ieguva Valsts aizsargājama arhitektūras pieminekļa statusu, šobrīd tā ir lielās rekonstrukcijas gaidās, lai atjaunota tā būtu kā skaista dāvana rīdziniekiem un visai Latvijai.

Plašāka informācija par VEF Kultūras pils ēkas rekonstrukcijas un renovācijas iepirkumu konkursu pieejama mājaslapā "www.rdid.lv" sadaļā "Iepirkumi".

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Nodots ekspluatācijā piektais daudzdzīvokļu nams kompleksā Teikā „Biķerziedi”

15.06.2015

alt
alt

Jūrmalā stagnē jauno projektu segments

16.06.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Baudāma dzīve pilsētas centrā sākas ar mājokli! Uzsāk dzīvokļu pārdošanu projektā "Klusā iela 11"

2

Rīgas centra pūrs: dzīvokļi šikas privātmājas vērtībā

3

Atvērto durvju dienas maratonā iepazīsties ar jaunajiem projektiem Rīgas Centrā!

4

Nāc un iepazīsti renovēto pirmskara kluba tipa māju - projektu Ģertrūdes ielā 99

5

Jaunie mājokļi Daugavas kreisajā krastā un Pierīgā aicina uz Atvērto durvju dienu!

6

Latio "Padomu pietura" - neformālā gaisotnē uzzini visu par nekustamā īpašuma iegādi!

City24 redaktora izvēle

alt

Rīgas centra pūrs: dzīvokļi šikas privātmājas vērtībā

alt

Pēdējā no Jaunās Teikas sešām dzīvojamām mājām ver durvis interesentiem

alt

Saliena Park Apartments - atvērto durvju diena un atlaides dzīvokļiem līdz pat 14000 EUR!