Jūrmalā stagnē jauno projektu segments

Izmaiņas Imigrācijas likumā visstiprāk ir sajūtamas Jūrmalas jauno projektu segmentā. Darījumu skaits ir tik zems, ka Jūrmalai būs nepieciešami vairāki gadi, lai izpārdotu dzīvokļus tajos jaunajos projektos, kuri ir būvniecības stadijā vai sabūvēti nesenā pagātnē.

Pēc Corvin Real Estate rīcībā esošajiem zemesgrāmatu datiem, kopš šā gada sākuma Jūrmalā ik mēnesi notiek vidēji  7 darījumi ar dzīvokļiem jaunajos projektos, kuru pirkuma summas pārsniedz  100000 EUR. Darījumi ar nerezidentiem, t.i.  cenu robežās no 100000 līdz 250000EUR, praktiski nenotiek. Bet tiem nerezidentiem, kuri tomēr izvēlas veikt darījumus  ar dzīvokļiem jaunajos projektos, pirkuma summas pārsniedz 250000 EUR.

Corvin Real Estate speciālisti var redzēt, ka jauno projektu segmentā Jūrmalā ir novērojamas jaunas tendences - arvien lielāku interesi par dzīvokļu iegādi izrāda vietējie iedzīvotāji. Vietējie klienti gan nav gatavi maksāt vairāk par 2000-2500 EUR/m2. Šajā gadā noslēgtie dzīvokļu pirkšanas darījumi ir cenu robežas no 100000 EUR līdz 250000 un pārsvarā, kā jau tika minēts, pircēji ir vietējie iedzīvotāji. Pirkuma cenas darījumiem, kas notiek ar vietējiem pircējiem, svārstās robežās no EUR 100000 līdz EUR 160000. Lielākoties tiek iegādāti 2-3 istabu dzīvokļi.  Jāatzīst gan, ka attīstītāji vēl nav gatavi veikt tik nopietnu cenu korekciju, lai padarītu dzīvokļus Jūrmalas jaunajos projektos vietējiem iedzīvotājiem pieejamākus, ņemot vērā viņu maksātspēju.  To var izskaidrot ar jauno projektu būvniecības augsto pašizmaksu Jūrmalā. 

Tajā pašā laikā, neskatoties uz mazo darījumu skaitu, nerezidentu aktivitāte ir vēl jūtama, tikai šie klienti vairs nepērk īpašumus  emociju vai pirmā impulsa vadīti, bet gan ļoti pārdomāti un rūpīgi izvērtē visus pieejamos variantus. Vasaras sezonā  ir prognozējams neliels mēneša vidējā darījuma skaita palielinājums. 

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Izsludināts konkurss par VEF Kultūras pils rekonstrukciju un renovāciju

15.06.2015

Būvvaldēm vairāk laika ziņu vērtēšanai

17.06.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Anniņmuižas Parka Rezidence Imantā - izvēlies jauno projektu vēsturiskā vietā

2

Četri interesantākie projekti, kas pērn finansēti platformā EstateGuru

3

Bērnistaba - balanss starp praktiskumu un bērnu sapņu īstenošanu

4

Vidusmēra latvietim pieejami dzīvokļi Jūrmalā

5

Šogad interjerā dominēs lielformāta māksla

6

Decembrī sērijveida dzīvokļu cena Rīgas mikrorajonos augusi par 0,5%

City24 redaktora izvēle

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Lampa – gaismas avots un dizaina priekšmets

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā