Zināmas 24 būves, kas pretendēs uz 2015.gada balvu Rīgas arhitektūrā

Rīgas pilsētas arhitekta birojs sadarbībā ar žūrijas pārstāvjiem - nozares ekspertiem - ir veicis sākotnējo atlasi un novērtējumu objektiem, kas pretendēs uz 2015.gada balvu Rīgas arhitektūrā. No vairāk nekā 950 pagājušajā gadā ekspluatācijā nodotajiem būvobjektiem Rīgā tālākai izvērtēšanai ir izvirzītas 24 būves, aģentūru LETA informēja Rīgas pilsētas arhitekta birojs.

"Sadarbībā ar skates žūrijas ekspertiem jau līdz šim esam paveikuši ievērojamu darbu, izvērtējot vairākus simtus dažādu aizvadītajā gadā ekspluatācijā nodoto objektu. Šogad konkursam jubilejas gads - balva tiks pasniegta desmito reizi, tāpēc jūtam īpašu gandarījumu par to, ka izdevies konkursu padarīt par pastāvīgu un nozīmīgu notikumu Rīgas arhitektūras un būvniecības dzīvē. Vienlaikus jūtam arī lielu atbildību par konkursam pieteikto objektu izvērtēšanu, jo konkursa ikgadējiem nominantiem ir jākalpo par paraugu gan jaunajiem arhitektiem, gan būvniekiem," uzsver Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis.

2015.gada balvai izvirzītos objektus vērtēs kompetenta žūrija, kuras sastāvā ir pārstāvji no Latvijas Arhitektu savienības, Latvijas Būvinženieru savienības, Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomes un Latvijas Ainavu arhitektūras biedrības. Skatē tiek pārstāvētas būves no biroju ēku, daudzdzīvokļu ēku, izglītības iestāžu, kultūras iestāžu, ražošanas būvju, tirdzniecības ēku, transporta infrastruktūras un veselības aprūpes iestāžu kategorijām.

Ar informāciju par 2015.gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītajiem objektiem iespējams iepazīties Rīgas pilsētas arhitekta biroja vietnē "www.arhitekts.riga.lv".

Balvai izvirzīto objektu izvērtēšana, žūrijas ekspertu komandai apmeklējot būves klātienes vizītēs, noritēs visas vasaras garumā. Kopā ar nozares ekspertiem tiks meklēti un vērtēti labākie piemēri pilsētas dzīvojamās vides ilgtspējas nodrošināšanā, vēršot uzmanību uz būvju energoefektivitāti, vides pieejamību un universālā dizaina principu ievērošanu, vērtējot paveikto gan Rīgas vēsturiskajā centrā, gan apkaimēs un mikrorajonos. Objektu kvalitātei ir jāatbilst skates mērķim - veidot kvalitatīvu pilsētvidi un arhitektūru Rīgā

Skates dalībniekus - būves un to autorus - varēja izvirzīt Rīgas pilsētas arhitekta birojs, vietējo pašvaldību un valsts iestādes un nevalstiskās organizācijas, kā arī jebkura juridiska un fiziska persona - jaunā projekta autors, īpašnieks, attīstītājs, pārvaldītājs un lietotājs. Kritēriji būvju iekļaušanai skates dalībnieku sarakstā bija: fakts, ka tās nodotas ekspluatācijā 2014.gadā, un to nozīme pilsētvides kvalitātes un pilsētas arhitektūras kvalitātes nodrošināšanā.

Skati "Gada balva Rīgas arhitektūrā" organizē pašvaldības aģentūra "Rīgas pilsētas arhitekta birojs" sadarbībā ar Rīgas domes struktūrvienībām un partneriem - biedrībām - Latvijas Arhitektu savienību, Latvijas Būvinženieru savienību un Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomi.

Tā notiek vairākos posmos: būvju izvirzīšana skatei un skates dalībnieku reģistra veidošana; skates dalībnieku vērtēšana un balvas pretendentu atlase; balvas pretendentu vērtēšana un lēmuma pieņemšana par galvenās balvas un atzinību ieguvējiem; arhitektūras sasniegumu prezentācija un 2015.gada balvas Rīgas arhitektūrā pasniegšana.

Atbilstoši tradīcijai Gada balva Rīgas arhitektūrā tiek pasniegta oktobra pirmajā pirmdienā - Pasaules arhitektūras dienā, kas šogad tiks svinēta 5.oktobrī. Tradicionāli balva tiks pasniegta iepriekšējā gadā par labāko atzītajā būvē - Rīgas Tehniskās universitātes Radošo industriju centrā Āzenes ielā 18. Aizvadītajā gadā balva "Par kompetenci un degsmi 21.gadsimta augstākās izglītības un pētniecības prasībām atbilstošas sabiedriskas būves izveidošanā" tika piešķirta arhitektiem Ģirtam Valeinim, Jānim Prusakam, Kristīnei Krakopei, Signei Zihelmanei un inženierim Artim Silmanovičam.

Lai izceltu un popularizētu sasniegumus Rīgas arhitektūrā, sekmējot kvalitatīvas pilsētvides attīstību, un apzinātu arhitektu veikumu, jaunāko objektu skate tiek organizēta kopš 2006.gada. Tās mērķis - rosināt profesionālu diskusiju par vērtībām pilsētas arhitektūrā un kritērijiem kvalitatīvas pilsētvides novērtēšanā un veicināt sabiedrības pieprasījumu pēc kvalitatīvas dzīves telpas, ar to vairojot sabiedrības izpratni un līdzdalību un veidojot pieprasījumu pēc kvalitatīviem pakalpojumiem arhitektūrā.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Būvvaldēm vairāk laika ziņu vērtēšanai

17.06.2015

"Hiponia" izsolē par 1,1 miljonu eiro pārdod ledus halli Rīgā

18.06.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Elpu aizraujošs īpašums Latgalē, kur aizbēgt no pasaules steigas!

2

Viedoklis! Vai mājokļu tirgū gaidāms būtisks cenu samazinājums?

3

City24.lv Mēneša projekts - "Trebū HOME" Pļavniekos

4

Papildināts! Jaunākie īres dzīvokļi līdz 300 EUR!

5

Ieskaties kādā šarmantā dzīvoklī Siguldas Mazajā Šveicē!

6

City24.lv: 10 populārākās mājas martā

City24 redaktora izvēle

alt

Cik maksā pils? Pilis un muižas, kas gozējas pārdošanas sludinājumos

alt

Papildināts! Jaunākie īres dzīvokļi līdz 350 EUR!

alt

Jaunākie īres dzīvokļi no 400 līdz 550 EUR - mūsdienīgi un dizainiski!