Ekskluzīvs jahtklubs no Ķīnas jahtu centra izveidē Jūrmalā varētu investēt 25 miljonus eiro

Ekskluzīvo jahtu klubs no Ķīnas, Šanhajas, Billionaire Yacht Club esot apstiprinājis nodomu investēt 25 miljonus eiro Jūrmalas ostas teritorijā ieplānotajā jahtu būvniecības un apkopes centra izveidošanā, aģentūrai LETA apgalvoja Jūrmalas pilsētas domes deputāts, Jūrmalas ostas valdes loceklis Māris Dzenītis.

Tāpat "Billionaire Yacht Club" plānojot attīstīt infrastruktūru Jūrmalas ostā, lai tā būtu piemērota ekskluzīvajām jahtām kā ceļojuma galamērķis. Dzenīti par saviem nodomiem uzsākt investīcijas Jūrmalas ostā šonedēļ informējis "Billionaire Yaht Club" īpašnieks.

Šobrīd "PriceWaterhouseCoopers" jau uzticēta detalizēta investīciju programmas izstrādāšana.

Pēc Dzenīša teiktā, "Billionaire Yaht Club" šobrīd darbojas lielākajos pasaules jahtu centros, tai skaitā Taizemē, Montekarlo, Šanhajā un Singapūrā. Kompānija ne tikai pati būvē ekskluzīvās jahtas, bet arī specializējas uz šādu jahtu servisa apkopes veikšanu, un šajā jomā tai ir ļoti liela pieredze un unikālās tehnoloģijas.

Ja investīciju projekts īstenotos, Jūrmala varētu kļūt par servisa centru ekskluzīvajām jahtām no Krievijas, Zviedrijas Somijas, Polijas, Vācijas, Dānijas, arī Norvēģijas. Ar investoriem pārrunāta arī iespēja Jūrmalā varētu veidot Baltijas jūrā kursējošo jahtu ziemas stāvvietu.

Dzenītis norāda, ka iepriekš paveikts ļoti ilgstošs un daudz laika un enerģijas prasošs darbs, lai ieinteresētu "Billionaire Yaht Club" investēt Jūrmalā, nevis kādā citā Baltijas jūras ostā. "Mēs investoriem rādījām ostu, rakstījām piedāvājums, apzinājām konkurentus un mūsu priekšrocības. Tagad esam saņēmuši atalgojumu - investora apstiprinājumu investēt Jūrmalā," stāsta Dzenītis.

Lielu palīdzību šī investora piesaistīšanā veicis arī Kazahstānas prezidenta administrācijas ārštata padomnieks ekonomikas jautājumos Latvijā Valērijs Guļbas un viņa vadītais Latvijas fonds "VIV", pēc kura uzaicinājuma 2012.gada rudenī Latvijā viesojās ārvalstu investoru grupa, tai skaitā arī "Billionaire Yaht Club" īpašnieks Saken Vu Anh Quan.

"Arī mūsu reģionā pieaug pieprasījums pēc ekskluzīvajām jahtām, to iegādes un servisa pakalpojumiem. Ar šo reģionu mēs saprotam ne jau tikai trīs Baltijas valstis, bet visas tās valstis, kuras pie Baltijas jūras, tai skaitā arī Krieviju, kuras bagātajiem cilvēkiem jau izveidojušās īpašas attiecības ar Jūrmalu," uzskata Dzenītis.

Dzenītis norāda, ka Jūrmala jau sen domājot par jahtu tūrisma attīstību. Aizvadītajos četros gados padziļināta un pastāvīgi tīrīta gultne Lielupes grīvā, Jūrmalai ir plašas teritorijas, kur veidoties jahtkluba infrastruktūrai. Netālu ir viesnīcas, restorāni un klubi, kā arī sabiedriskais transports un lidosta.

Latvijas mūsdienu arhitektūras pērles

27.05.2013

Pieaugošo ražošanas izmaksu dēļ Super Bebris noslēdzis gadu ar zaudējumiem

28.05.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

3

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

4

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts