Noskaidroti konkursa "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2015" laureāti

18. jūnijā apbalvoti konkursa Energoefektīvākā ēka Latvijā 2015 laureāti, informē Ekonomikas ministrija (EM).

EM, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un žurnāls "Būvinženieris" šā gada martā izsludināja konkursu "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2015", ar mērķi veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes jomā.

Konkursa 1.vietas ieguvēji ir: energoefektīvākā renovētā daudzdzīvokļu ēka Latvijā - daudzdzīvokļu ēka Liepājā, Ventas ielā 2; energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā. Jaunbūve - daudzdzīvokļu ēka Rīgā, Grostonas ielā 17; energoefektīvākā industriālā ēka Latvijā - AS "Valmieras stikla šķiedra" teksturēšanas nodaļas ēka Valmierā, Cempu ielā 13.

Simpātiju balvas ieguvēja ir daudzdzīvokļu ēka Liepājā, Ventas ielā 2 - ēka, kas interneta balsojumā konkursa mājaslapā "www.energoefketivakeka.lv" saņēma visvairāk - 626 balsis.

EM Atzinības balva tika pasniegta SIA "Ventspils nekustamie īpašumi", kas 2009.gadā noslēdza pirmo līgumu par daudzdzīvokļu ēkas renovāciju ar Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstu. Kopš šī laika Ventspils ir viena no līderēm dzīvojamo māju renovācijā, vienlaikus nemitīgi meklējot iespējas uzlabot renovācijas un līdz ar to pilsētas iedzīvotāju dzīves kvalitāti.

"Energoefektivitātes paaugstināšana šobrīd viena no būtiskākajām EM prioritātēm, un tās īstenošanai nākamajos piecos gados plānotais atbalsts ir vairāk nekā 333 miljoni eiro. Esmu pārliecināta, ka tas dos jaunu, daudz spēcīgāku impulsu turpmākai ēku renovācijai, kā rezultātā konkursa 10.jubilejā Latvijā būs daudz skaistu un siltumnoturīgu ēku - gan daudzdzīvokļu, gan valsts un pašvaldības, gan industriālās ēkas," uzsvēra ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

"Rezultāts kļūst tuvu ideālam vien tad, ja satiekas gudrs pasūtītājs, kurš precīzi zina, ko vēlas; prasmīgs projektētājs, kurš pasūtītāja vēlmes spēj pārvērst detalizētā projektā konkrēta finansējuma ietvaros; profesionāls un godprātīgs būvētājs, kurš precīzi un laikā realizē ieceri, un prasmīgs būvuzraugs, kurš labi pārzina "drēbi". Ne visās ēkās vienuviet satiekas tik vērtīga komanda, taču energoefektīvākās ēkas statuss liecina, ka tuvojamies vēlamajam rezultātam, par ko ir gandarījums," norāda konkursa žūrijas priekšsēdētāja, žurnāla "Būvinženieris" galvenā redaktore Mārīte Šperberga.

"Energoefektivitāte šodien vairs nav tikai tukša skaņa, bet gan reāla iespēja, kuru apzinās un izmanto gan pašvaldības, gan uzņēmēji, lai ietaupītu. Vienlaikus tas ir ieguldījums vides aizsardzībā, jo izmantotās tehnoloģijas rada siltumnīcefekta gāzu samazinājumu. Tādējādi katrs īstenotais projekts sniedz ieguldījumu klimata pārmaiņu ierobežošanai. Tomēr svarīgi ir turpināt sākto darbu un neapstāties pie jau sasniegtā. Esmu pārliecināts, ka konkursa laureātu īstenotie projekti noteikti kalpos par iedvesmas avotu un iedrošinās arī citus uzdrīkstēties īstenot energoefektivitātes pasākumus," piebilst vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra padomnieks Dainis Locis.

Konkursa "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2015" galvenie vērtēšanas kritēriji bija sasniegtais kopējais siltumenerģijas patēriņš apkurei un karstā ūdens sagatavošanai, kā arī siltumenerģijas ietaupījums pēc renovācijas. Kā sekundārie kritēriji tika izvirzīti ventilācijas sistēmas risinājumi, ilgtspējīgie risinājumi un būvniecības kvalitāte.

Konkursa laureāti balvā saņēma SIA "Grundfoss" cirkulācijas sūkņus un pie mājas piestiprināmu plāksni "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2015". Simpātiju balvas ieguvējs saņēma pie ēkas novietojuma soliņu.

Konkurss "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2015" notika laika posmā no šī gada 6 marta līdz 15.maijam. Konkursam kopumā tika saņemti 25 pieteikumi.

Konkursa nolikums tika sagatavots kopā ar informatīvās kampaņas "Dzīvo siltāk" sadarbības partneriem. Konkursa atbalstītāji ir "Profine", SIA "Paroc", SIA "Saint-Gobain Celtniecības produkti", SIA "Tenapors", SIA "Aeroc", SIA "Knauf", SIA "Rockwool", SIA "Grundfoss" un SIA "Robert Bosch".

Konkursa "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2015" noslēguma pasākums notika Eiropas Savienības Ilgtspējīgas enerģētikas nedēļas ietvaros.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Būtiski samazinās Rīgas centra dzīvokļu cenas un darījumu skaits

19.06.2015

alt

VNĪ izsolīs vērtīgus īpašumus Audēju ielā un Sporta ielā Rīgā

19.06.2015

Vēlaties iegādāties mājokli?

Uzziniet savas iespējas saņemt aizdevumu SEB bankā un piesakieties bezmaksas konsultācijai

  • Kredīta atmaksas termiņš līdz 30 gadiem
  • Iespēja atlikt pamatsummas maksājumu uz laiku līdz 18 mēnešiem
  • Kredītmaksājumu apdrošināšanas piedāvājums
  • Valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Projektā Mežaparka Rezidences uzsākta dzīvokļu un rindu māju priekšpārdošana

2

Praktiski padomi – kam pievērst uzmanību, izvēloties dīvānu?

3

Jauno projektu ķēriens

4

Ģimeniski, mūsdienīgi un aktīviem cilvēkiem piemēroti: karstākie jaunie "Bonava Latvija" projekti

5

Dzīve ūdens ieskautā vietā

6

Pašam sava māja Pierīgā: Salienā pieejami labiekārtoti zemes gabali privātmāju būvniecībai

City24 redaktora izvēle

alt

Projektā Mežaparka Rezidences uzsākta dzīvokļu un rindu māju priekšpārdošana

alt

Dzīve ūdens ieskautā vietā

alt

Praktiski padomi – kam pievērst uzmanību, izvēloties dīvānu?