VNĪ izsolīs vērtīgus īpašumus Audēju ielā un Sporta ielā Rīgā

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) rīko jūgendstila dzīvojamās ēkas Rīgā, Audēju ielā 7, un sporta kompleksa ar zemi Rīgā, Sporta ielā 13/15, pārdošanas izsoles, informē VNĪ.

Ēka Audēju ielā 7, Vecrīgā, ir pirmā jūgendstila celtne Rīgā ar raksturīgiem stilizēto īrisu, ziedošu koku motīviem un maskām, celta 1899.gadā, arhitekti Alfrēds Ašenkampfs un Maksis Šervinskis. Ēka ir klasisks dekoratīvā jūgendstila piemērs ar asimetrisku fasāžu kārtojumu, kas pilnībā atbilst ēkas plānojumam, kur divos stāvos ir veikali un biroji, bet augstāk dzīvokļi. Ēkas apjomu un plastiku izceļ neliels erkers, bet dzegu balsta metāla konsoles. Augšējais stāvs veidots kā mansards, kuru apjož izteiksmīgas metāla margas.

Saskaņā ar neatkarīgu ekspertu vērtējumu atzīts, ka labākais īpašuma izmantošanas veids, veicot rekonstrukcijas darbus, ir pārbūvēt ēku par daudzdzīvokļu namu ar tirdzniecības telpām pirmajā stāvā, daļā otrā stāva un pagrabstāva. Ēka atrodas uz intensīvas gājēju ielas, kur ērti var piekļūt arī ar autotransportu. Nama pirmajā stāvā izvietotas tirdzniecības telpas.

Objekta sastāvā ietilpst zemesgabals ar kopējo platību 470 kvadrātmetri un ēka ar kopējo platību 2026,8 kvadrātmetri. Ēka ir daļa no valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa "Dzīvojamo ēku komplekss".

Nekustamā īpašuma Audēju ielā 7, Rīgā, izsole notiks 2015.gada 16.jūlijā plkst.13 VNĪ birojā, Vaļņu ielā 28, Rīgā. Izsoles sākumcena ir 2 496 000 eiro. Iesniegt pieteikumu izsolei var līdz 2015.gada 14.jūlijam.

Nekustamais īpašums Sporta ielā 13/15 atrodas Rīgas vēsturiskā centra aizsardzības zonā, blakus "Arēnai Rīga". Būves fasāde vērsta pret Skanstes ielu. Objekts sastāv no zemesgabala ar kopējo platību 5995 kvadrātmetri un ēku ar platību 1932,1 kvadrātmetrs. Nekustamais īpašums nav apgrūtināts ar spēkā esošiem nomas līgumiem un atrodas jauktas apbūves teritorijā. Izvērtējot šī perspektīvā nekustamā īpašuma daudzfunkcionālās apbūves iespējas, var veikt ēkas demontāžu vai pārbūvi.

Nekustamā īpašuma Sporta ielā 13/15, Rīgā, izsole notiks 2015.gada 27.augustā plkst.16 VNĪ birojā, Vaļņu ielā 28, Rīgā. Izsoles sākumcena ir 1 213 000 eiro. Iesniegt pieteikumu izsolei var līdz 2015.gada 25.augustam.

Balstoties uz likumu "Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās", izsolēs var piedalīties gan fiziskas, gan juridiskas personas.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Noskaidroti konkursa "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2015" laureāti

19.06.2015

Latvijā un citās Baltijas valstīs novērojams izteikts viedo māju speciālistu trūkums

25.06.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Projektā "Zelta Rasa" Mārupē atklāts jauns demo dzīvoklis!

2

Vienīgie dzīvokļi Rīgā ar pieaugošu vērtību – projekts Ģenerāļa Radziņa krastmalā 29

3

Premium zemes darījumu tirgus Latvijā šogad visaktīvākais Jūrmalā

4

Jaunā daudzdzīvokļu ēka Strēlnieku ielā 4b nodota ekspluatācijā

5

Projektā Loft&Rosegold pieejamas arī komercplatības

City24 redaktora izvēle

alt

Skaties! Lieliski sērijveida māju dzīvokļi, kuri Tev varētu patikt!

alt

Vieta, kur veidot nākotni - jauna koncepta kvartāls Pierīgā "Līčukrasti"

alt

Populārākie virtuves fasāžu materiāli: kādi ir to plusi un mīnusi?