Z-Towers vērtē kā augsta riska projektu un pieļauj, ka miljonu dzīvoklis varētu būt reklāmas gājiens

«Pats projekts izskatās ļoti ambiciozs, tomēr, manuprāt, augstu risku projekts, jo tie ir 400 pilnībā aprīkoti dzīvokļi, kam papildus tiek piedāvāts plašs pakalpojumu klāsts (restorāns, bārs, uzkopšana, SPA utt). Šādam projektam ir viens liels mīnuss – atrašanās vieta nepareizā Daugavas pusē,» tā, runājot par Rīgā, Pārdaugavā topošo projektu Z-Towers, biznesa portālam db.lv sacīja Arco Real Estate valdes priekšsēdētājs Aigars Šmits.

«Projekts nav gājiena attālumā līdz centram, pilsētas atpūtas un brīvā laika pavadīšanas vietām, klubiem, restorāniem, vecpilsētai,» viņš sacīja.

Kā vēstīts, laikraksts Diena ziņoja, ka ieilgušo augstceltnes projektu iecerēts pabeigt pusotra gada laikā, bet jau pirms šā gada 1. augustā paredzētās dzīvokļu pārdošanas uzsākšanas pārdots jumta stāva dzīvoklis, kura kopējā cena esot 6,14 miljoni eiro bez PVN.

«Šāda cena varētu būt pieņemama, tomēr vai tiešām par šādu summu dzīvoklis ir pārdots, redzēsim pēc attiecīgā īpašuma reģistrācijas zemesgrāmatā. Diemžēl nav atrodama informācija par dzīvokļa platību, kas arī ir svarīga, vērtējot kopējo pārdošanas cenu,» sacīja A. Šmits.

«Šī Daugavas puse tomēr nav Jūrmala, kur par tādu cenu dzīvokļi tiek pirki. Rīgas klusā centra daļā, Vecrīgā ir pieredzēti darījumi 5000 EUR/m2 kategorijā, bet tie ir ar savu vēsturisko pievienoto vērtību attiecīgajam namam,» skaidroja eksperts. «Salīdzinājumam, piemēram, Tallinā, trīsdesmitstāvīgā Swisshotel kompleksā pilsētas pašā centrā, cenu kategorija ir 3000 EUR/m2,» viņš piebilda.

Jautāts, ja informācija par apjomīgo dzīvokļa pārdošanas darījumu Z-Towersbūs patiesa, vai tā būs rekordcena Rīgā, Arco Real Estate valdes priekšsēdētājs vēlreiz akcentēja, ka «pagaidām nekur nav atrodama informācija par šī dzīvokļa platību, kā arī nav jau vēl paša dzīvokļa. Ir tikai dzīvokļa plāns. Penthauss kā tāds maksā dārgāk, nekā parasts dzīvoklis, tas ir fakts». Atbildot uz db.lv jautājumu, vai informācijas izplatīšana medijos par tik augstu viena dzīvokļa pārdošanas cenu varētu būt arī reklāmas gājiens no attīstītāja puses, A. Šmits atbildēja apstiprinoši - protams, tādas lietas notiekot.

Runājot par to, cik varētu maksāt dzīvokļi šajā projektā, viņš lēsa: «Cenu kategorija vidēji varētu būt 2500 - 3500 EUR/m2 diapazonā, dzīvokļiem ar sliktu skatu – zem 2500 EUR/m2, bet dzīvokļiem ar labu skatu un interesantu plānojumu – virs 3500-4000 EUR/m2.»

A. Šmita skatījumā projekta mīnuss ir ne vien atrašanās nepareizā Daugavas pusē, bet arī otrās mājas tuvums: «Līdz ar to skats daļai dārgo dzīvokļu varētu būt uz pretējo māju. Savukārt kā viens no lielākajiem plusiem ir projektā esošās pazemes stāvvietas.»

A. Šmits savu viedokli par to, ka šis ir augstu risku projekts, pamato ar trim punktiem: pirmkārt, ļoti liels dzīvokļu apjoms; otrkārt, ļoti lieli ieguldījumi, lai sagatavotu dzīvokļus ar pilnu apdari un nodrošinātu solīto apkalpošanu; treškārt, projekts plānots galvenokārt kā «eksporta prece». Pēc A. Šmita vārdiem, piemēram, Bulgārijā varam redzēt, kas noticis ar projektiem, kuru mērķauditorija bija vācu pensionāri. Eksperts arī norāda uz to, ka šis nebūt nav vienīgais projekts Rīgā, kas tēmēts uz «ciemiņiem».

Reaģējot uz izmaiņām nekustamo īpašumu tirgū, līdzšinējā Z-Towers koncepcija, kas paredzēja vienā tornī izvietot augstas klases viesnīcu, bet otrā – birojus, tagad nomainīta ar citu, laikrakstam Diena stāstījis a/s Towers Construction Management Pārdošanas daļas vadītājs Uģis Stīpnieks. Pēc pašreizējiem plāniem, abos ēkas torņos esot paredzēts izvietot dažāda lieluma dzīvokļus. «Šobrīd ļoti liela aktualitāte ir dzīvokļi, turklāt Rīgas centrā ir niecīgas iespējas iegādāties dzīvokli ar segtu autostāvvietu,» norādīja U. Stīpnieks.

Viņš uzsvēris, ka apakšzemes autostāvvietas būs izvietotas četros pagrabstāvos, turklāt to kopskaits esot lielāks par dzīvokļu skaitu – lielāko apartamentu īpašniekiem būšot iespēja iegādāties pat trīs autostāvvietas.

Atklāta sociālā dzīvojamā māja Zandartu ielā

27.05.2013

Latvijas mūsdienu arhitektūras pērles

27.05.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

2

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

3

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

City24 redaktora izvēle

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

alt

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā