Z-Towers vērtē kā augsta riska projektu un pieļauj, ka miljonu dzīvoklis varētu būt reklāmas gājiens

«Pats projekts izskatās ļoti ambiciozs, tomēr, manuprāt, augstu risku projekts, jo tie ir 400 pilnībā aprīkoti dzīvokļi, kam papildus tiek piedāvāts plašs pakalpojumu klāsts (restorāns, bārs, uzkopšana, SPA utt). Šādam projektam ir viens liels mīnuss – atrašanās vieta nepareizā Daugavas pusē,» tā, runājot par Rīgā, Pārdaugavā topošo projektu Z-Towers, biznesa portālam db.lv sacīja Arco Real Estate valdes priekšsēdētājs Aigars Šmits.

«Projekts nav gājiena attālumā līdz centram, pilsētas atpūtas un brīvā laika pavadīšanas vietām, klubiem, restorāniem, vecpilsētai,» viņš sacīja.

Kā vēstīts, laikraksts Diena ziņoja, ka ieilgušo augstceltnes projektu iecerēts pabeigt pusotra gada laikā, bet jau pirms šā gada 1. augustā paredzētās dzīvokļu pārdošanas uzsākšanas pārdots jumta stāva dzīvoklis, kura kopējā cena esot 6,14 miljoni eiro bez PVN.

«Šāda cena varētu būt pieņemama, tomēr vai tiešām par šādu summu dzīvoklis ir pārdots, redzēsim pēc attiecīgā īpašuma reģistrācijas zemesgrāmatā. Diemžēl nav atrodama informācija par dzīvokļa platību, kas arī ir svarīga, vērtējot kopējo pārdošanas cenu,» sacīja A. Šmits.

«Šī Daugavas puse tomēr nav Jūrmala, kur par tādu cenu dzīvokļi tiek pirki. Rīgas klusā centra daļā, Vecrīgā ir pieredzēti darījumi 5000 EUR/m2 kategorijā, bet tie ir ar savu vēsturisko pievienoto vērtību attiecīgajam namam,» skaidroja eksperts. «Salīdzinājumam, piemēram, Tallinā, trīsdesmitstāvīgā Swisshotel kompleksā pilsētas pašā centrā, cenu kategorija ir 3000 EUR/m2,» viņš piebilda.

Jautāts, ja informācija par apjomīgo dzīvokļa pārdošanas darījumu Z-Towersbūs patiesa, vai tā būs rekordcena Rīgā, Arco Real Estate valdes priekšsēdētājs vēlreiz akcentēja, ka «pagaidām nekur nav atrodama informācija par šī dzīvokļa platību, kā arī nav jau vēl paša dzīvokļa. Ir tikai dzīvokļa plāns. Penthauss kā tāds maksā dārgāk, nekā parasts dzīvoklis, tas ir fakts». Atbildot uz db.lv jautājumu, vai informācijas izplatīšana medijos par tik augstu viena dzīvokļa pārdošanas cenu varētu būt arī reklāmas gājiens no attīstītāja puses, A. Šmits atbildēja apstiprinoši - protams, tādas lietas notiekot.

Runājot par to, cik varētu maksāt dzīvokļi šajā projektā, viņš lēsa: «Cenu kategorija vidēji varētu būt 2500 - 3500 EUR/m2 diapazonā, dzīvokļiem ar sliktu skatu – zem 2500 EUR/m2, bet dzīvokļiem ar labu skatu un interesantu plānojumu – virs 3500-4000 EUR/m2.»

A. Šmita skatījumā projekta mīnuss ir ne vien atrašanās nepareizā Daugavas pusē, bet arī otrās mājas tuvums: «Līdz ar to skats daļai dārgo dzīvokļu varētu būt uz pretējo māju. Savukārt kā viens no lielākajiem plusiem ir projektā esošās pazemes stāvvietas.»

A. Šmits savu viedokli par to, ka šis ir augstu risku projekts, pamato ar trim punktiem: pirmkārt, ļoti liels dzīvokļu apjoms; otrkārt, ļoti lieli ieguldījumi, lai sagatavotu dzīvokļus ar pilnu apdari un nodrošinātu solīto apkalpošanu; treškārt, projekts plānots galvenokārt kā «eksporta prece». Pēc A. Šmita vārdiem, piemēram, Bulgārijā varam redzēt, kas noticis ar projektiem, kuru mērķauditorija bija vācu pensionāri. Eksperts arī norāda uz to, ka šis nebūt nav vienīgais projekts Rīgā, kas tēmēts uz «ciemiņiem».

Reaģējot uz izmaiņām nekustamo īpašumu tirgū, līdzšinējā Z-Towers koncepcija, kas paredzēja vienā tornī izvietot augstas klases viesnīcu, bet otrā – birojus, tagad nomainīta ar citu, laikrakstam Diena stāstījis a/s Towers Construction Management Pārdošanas daļas vadītājs Uģis Stīpnieks. Pēc pašreizējiem plāniem, abos ēkas torņos esot paredzēts izvietot dažāda lieluma dzīvokļus. «Šobrīd ļoti liela aktualitāte ir dzīvokļi, turklāt Rīgas centrā ir niecīgas iespējas iegādāties dzīvokli ar segtu autostāvvietu,» norādīja U. Stīpnieks.

Viņš uzsvēris, ka apakšzemes autostāvvietas būs izvietotas četros pagrabstāvos, turklāt to kopskaits esot lielāks par dzīvokļu skaitu – lielāko apartamentu īpašniekiem būšot iespēja iegādāties pat trīs autostāvvietas.

Atklāta sociālā dzīvojamā māja Zandartu ielā

27.05.2013

Latvijas mūsdienu arhitektūras pērles

27.05.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām