Plāno nojaukt vai sakārtot trīs graustus Rīgā

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja šodien atbalstīja divu graustu nojaukšanu, kā arī vienas būves piespiedu sakārtošanu, paredzot tās atjaunošanu vai nojaukšanu.

Plānots nojaukt graustu Pakalniešu ielā 25. Īpašums sastāv no zemes gabala, kas pieder Rīgas pašvaldībai, un ēkas gruvešiem, kuru īpašnieks nav noskaidrots. Šajā teritorijā pagājušā gadsimta pirmajā pusē tika izbūvēts militāras nozīmes pazemes objektu komplekss. Otrā pasaules kara laikā tika uzspridzināta galvenās būves korpusa virsējā daļa, kā rezultātā objekts zaudējis savu būves ekspluatācijas nozīmi. Pēc ēkas galvenā korpusa bombardēšanas jumts un dzelzsbetona konstrukciju karkasa virsējā daļa ir sabrukusi, deformēta un zaudējusi savu ģeometrisko formu, nestspēju un ekspluatācijas funkcijas.

Līdz ar to lemts būvi nojaukt un sakārtot piegulošo teritoriju.

Tāpat lemts nojaukt graustu Liedes ielā 26 B. Nekustamais īpašums sastāv no zemes vienības un būves, kuras īpašuma tiesības pieder Rīgas pašvaldībai. Būve ir avārijas stāvoklī.

Piespiedu sakārtošana noteikta privātīpašumam Martas Rinkas ielā 10 A. Kopumā novērtējot būves tehnisko stāvokli, secināts, ka ēka ir avārijas stāvoklī. Būves tehniskais un vizuālais stāvoklis turpina pasliktināties, un būve, kā arī teritorija ap to ir brīvi pieejama nepiederošām personām. Būve netiek pienācīgi apsaimniekota un uzturēta, radot potenciālu trešo personu veselības un dzīvības apdraudējumu, kā arī degradē Rīgas pilsētas vidi.

Nolemts, ka būve steidzami jākonservē, veicot visus lēmumprojektā noteiktos uzdevumus. Noteikts, ka būves īpašniecei būves atjaunošanas gadījumā darbi pabeidzami ne vēlāk kā divpadsmit mēnešu laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas, savukārt būves nojaukšanas gadījumā darbi pabeidzami ne vēlāk kā sešu mēnešu laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas.

Minētos jautājumus vēl skatīs Rīgas dome.

Saliena Development SIA sadarbībā ar Babītes novada domi veido labdarības fondu

25.06.2015

alt
alt

Kā sakopt savu īpašumu? Zemes aerācija, nelīdzenu zālienu līdzināšana - Pievienotā vērtība Tavam īpašumam!

29.06.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

4

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība