Būvnormatīvu pārkāpumus konstatē katrā piektajā sabiedriskas nozīmes ēkā; visbīstamākā ēka - Rīgas Cirks

Būvniecības valsts kontroles birojs šajā gadā veicis jau 600 no plānotajām aptuveni 2000 sabiedriskās nozīmes ēku pārbaudes. Neatbilstības konstatētas katrā piektajā pārbaudītajā ēkā, intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja biroja direktors Pēteris Druķis.

Visbīstamākā ēka esot Rīgas Cirks, ko, pēc Druķa teiktā, ekspluatēt nedrīkstētu. Kā sacīja Būvniecības valsts kontroles biroja vadītājs, Rīgas Cirka ēka ar apdraudējumu cilvēkiem kalpo jau vairākus gadus. Ēkas īpašniekiem izdots veikt pasākumus, lai konstatētos pārkāpums novērstu.

Lielākā daļa ēku, kurās konstatētas neatbilstības, atrodas Rīgā. Pārsvarā pārkāpumi saistīti ar ugunsdrošību. Tāpat biežāko konstatēto neatbilstību vidū ir ēku konstrukciju mehāniskā stiprība, kā arī vides nepieejamība. Vairumā gadījumu gan ēkas nav tik bīstamas, lai būtu nekavējoties jāveic uzlabošanas pasākumi. Šo ēku īpašniekiem tam doti viens līdz trīs mēneši.

Pārsvarā birojs veicis pārbaudes tirdzniecības centros un būvēs, kur notiek masu pasākumi. Vasarā plānots pievērsties pārbaudēm skolās un citās izglītības iestādēs.

Kā norādīja Druķis, līdz šim birojs veicis pārbaudes esošajās ēkās. Kopš šīs nedēļas tas var pievērsties arī būvdarbu kontrolei, bet no nākamā gada tiks pārbaudīti arī projekti, jo būvpropjektu kvalitāte ir viens no cēloņiem problēmām, sacīja Druķis.

Kā ziņots, Būvniecības valsts kontroles birojs aprīlī uzsāka sabiedrisko ēku, it sevišķi tirdzniecības centru drošības stāvokļa pārbaudes. Pārbaudēs tiek noskaidrots, kādā stāvoklī ēkā ir ēka, ko ēkas īpašnieks ir darījis savas ēkas drošības nostiprināšanai un vai attiecīgie dokumenti nav tikai sarakstīti, neatbilstot reālajai situācijai. Pārbaudes ir plānveida, tomēr ikvienam ēku īpašniekam jārēķinās, ka viņa īpašums var tikt pārbaudīts, iepriekš norādīja Druķis. Pamatojoties uz Būvniecības valsts kontroles biroja atzinumu citas institūcijas var pieņemt attiecīgus lēmumus, tostarp, nepieciešamības gadījumā par ēkas slēgšanu.

Būvniecības valsts kontroles birojs darbu sāka 2014.gada 1.oktobrī līdz ar jaunā būvniecības regulējuma stāšanos spēkā. Birojs ir Ekonomikas ministrijas pakļautībā esoša iestāde.

Pagājušajā nedēļā pēc pamatkapitāla lielākais reģistrētais uzņēmums - "LNK Properties"

03.07.2015

alt
alt

VNĪ augustā izsolīs zemesgabalu Rīgas centrā par gandrīz diviem miljoniem eiro

06.07.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

2

Anniņmuižas Parka Rezidence Imantā - izvēlies jauno projektu vēsturiskā vietā

3

Rīdzinieku iecienītos Gaiļezera namus papildinās vēl trīs dzīvojamās mājas

4

"Estera Development" uzsāks "Liepziedu" otrās ēkas dzīvokļu rezervāciju

5

Četri interesantākie projekti, kas pērn finansēti platformā EstateGuru

6

Sestdien jaunajā projektā "Ziemeļblāzmas aleja" notiks atvērto durvju diena

City24 redaktora izvēle

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Lampa – gaismas avots un dizaina priekšmets

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā