Ārlietu ministrija pamato, kādēļ īpašumu maiņa ar Krieviju ir ekonomiski izdevīga

Latvijas un Krievijas vienošanās apmainīt sanatorijas ēku Jūrmalā ar namu Maskavas prestižajā Arbata rajonā nozīmē maiņu starp 5,35 miljonus Ls un 5,62 miljonus Ls vērtiem nekustamajiem īpašumiem, atbildot uz Db.lvjautājumu, kādēļ ēku maiņa starp Latviju un Krieviju ir ekonomiski izdevīga, norāda Latvijas Ārlietu ministrijas (ĀM) pārstāvji.

Iepriekš raidījums Nekā personīga! informēja, ka Krievija piedāvājusi Latvijai veikt nekustamo īpašumu maiņu – Krievija iegūtu Jūrmalas sanatoriju «Dzintarkrasts» ar 20 tūkst. kvadrātmetru zemes, bet Latvija – 600 kvadrātmetru ēku Maskavā.

Ēkas, kas atrodas Maskavā, Boļšoj Afanasjevskij pereulok 9,vērtība pēc restaurācijas veikšanas būs 5,62 miljoni Ls, un restaurāciju saskaņā ar vienošanos veiks Krievijas puse. Ēkai ir vēsturiskā un kultūras mantojuma pieminekļa statuss.

Zeme zem ēkas tiek izīrēta uz 49 gadiem par simbolisko cenu - viens rublis gadā, tāpat ēka būs atbrīvota no jebkādu Krievijas Federācijas normatīvajos aktos noteikto nodokļu un nodevu nomaksas, izņemot komunālos pakalpojumus, skaidro ĀM pārstāvji.

Salīdzinoši Dzintarkrasta kompleksa vērtība ir 5,35 miljoni Ls, turklāt saskaņā ar vienošanos zeme zem sanatorijas kompleksa paliek Latvijas valsts īpašumā, par ko KF maksās nomas maksu atbilstoši Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem par valsts īpašumā esošo zemes gruntsgabalu nomu, tāpat Krievijas puse maksās visus Latvijas normatīvajos aktos noteiktos nodokļu un nodevu maksājumus par nekustamā īpašuma izmantošanu, uzsver ĀM.

«Jāņem vērā arī fakts, ka uzņēmumā tiek nodarbināti Latvijas iedzīvotāji, savukārt sanatorijas pakalpojumus izmantojošās personas tērē savus finanšu līdzekļus Latvijā,» Db.lv norāda ministrijas pārstāvji.

Ēkā Boļšoj Afanasjevskij pereulok 9 vēstniecības ikdienas funkcijas netiks veiktas, un nams tiks izmantots dažādu Latvijas valsts reprezentatīvo funkciju vajadzībām - izstāžu, apaļā galda diskusiju, uzņēmēju kontaktbiržu, kultūras pasākumu rīkošana, skaidro ĀM. Iepriekš Saeimas Ārlietu komisijas deputāts Atis Lejiņš aicināja uzmanīties no Krievijas īpašuma apmaiņas, norādot, ka Krievija mēdzot remontdarbu aizsegā vēstniecības ievietot noklausīšanās ierīces. Tādējādi deputāts pauda bažas, ka Krievija varētu Latviju izspiegot.

Iepriekš vēstīts, ka Latvija sanatorijā Dzintarkrasts nekad nav saimniekojusi. Pēc neatkarības atgūšanas Labklājības ministrija ar Krievijas valsti noslēdza sadarbības līgumu, bet 2004. gadā kāda Jūrmalas zemesgrāmatas tiesnese sanatoriju nelikumīgi iegrāmatoja uz Krievijas vārda, un kopš tā laika tur saimnieko Krievijas prezidenta lietu pārvaldes uzņēmums BOR, ziņoja Nekā personīga!. Prokuratūra zemesgrāmatas tiesneses lēmumu pārsūdzēja tiesā, tā ievilkās un Ārlietu ministrija nolēma, ka labāk legalizēt reālo situāciju un sanatoriju iemainīt pret kādu ēku Latvijas vajadzībām Maskavā, skaidroja raidījumā.

Pieaugošo ražošanas izmaksu dēļ Super Bebris noslēdzis gadu ar zaudējumiem

28.05.2013

Bruegel vadītājs: ja jūs nepievienojaties eirozonai, tad jums būs jāuztraucas gan par eiro, gan par latu

28.05.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

2

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

3

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu