Pieaug pieprasījums pēc hipotekārajiem kredītiem

Nekustamo īpašumu tirgus ir aktivizējies, un pieaug pieprasījums pēc hipotekārajiem kredītiem. Šī gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar gada pirmo ceturksni, vērojams teju 50% pieaugums hipotekārā kredīta pieteikumu skaitam, liecina bankas Citadele dati.

Pārsvarā ar hipotekārā kredīta palīdzību tiek iegādāti sērijveida dzīvokļi Rīgas mikrorajonos un Pierīgā. Vidējā aizdevuma summa ir 35 000 eiro, liecina bankas "Citadele" izsniegto kredītu statistika.

Savukārt mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem valsts atbalsta programmā banka "Citadele" izsniegusi teju trīs miljonus eiro. Arī šajā programmā lielākajā daļā jeb 61% pieteikumu pieprasītā kredīta summa ir līdz 40 000 eiro, un 72% no pieteikumiem ir par mājokļa iegādi Rīgā vai Pierīgā.

"Iedzīvotāji interesējas par hipotekārā kredīta nosacījumiem un saņemšanas iespējām gan valsts atbalsta programmas ietvaros, gan bez tās. Par iespēju saņemt hipotekāro kredītu ar valsts galvojumu un atvieglotiem nosacījumiem pirmajai iemaksai iedzīvotāju interese arvien ir liela. Kopš iesaistīšanās programmā banka "Citadele" sniegusi 5416 konsultācijas un saņemti 230 kredīta pieteikumi. 50% no ģimenēm, kas pieteikušās hipotekārā kredīta saņemšanai ar valsts atbalstu, aug viena atvase, un lielākā daļa jeb 56% kredīta pieteicēju ir vecumā no 31 līdz 40 gadiem," paziņojumā medijiem raksta bankas "Citadele" Hipotekārās kreditēšanas nodaļas vadītāja Oksana Borisova.

Kā ziņots, ģimenes ar bērniem bankā "Citadele" var saņemt hipotekāros kredītus ar mazāku pirmo iemaksu nekā standarta gadījumā un iespēju saņemt bankas finansējumu līdz 95% no mājokļa tirgus vērtības.

Kā ziņots, "Citadeles" grupas pamata tirgus ir Baltijas valstis. Banka "Citadele" ir ekskluzīvais "American Express®" sadarbības partneris Latvijā un Lietuvā, kam ir tiesības emitēt "American Express" maksājumu kartes.

No bankas "Citadele" akcijām 75% plus viena akcija pieder investīciju kompānijai "Ripplewood Advisors LLC" un starptautisku investoru grupai. Otrs bankas akcionārs ir Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka, kuras īpašumā ir 25% mīnus viena akcija.

Kā ziņots, "Citadeles" grupa šā gada 1.ceturksni noslēdza ar 7,6 miljonu eiro peļņu, kas ir par 30% vairāk nekā 2014.gada 1.ceturksnī. Savukārt banka šī gada 1.ceturksni noslēdza ar 5,4 miljonu eiro peļņu, kas ir par 6% mazāk nekā 2014.gada 1.ceturksnī, liecina neauditētie "Citadeles" darbības rādītāji.

2014.gadu "Citadeles" grupa noslēdza ar 32,4 miljonu eiro revidēto peļņu, kas ir par 138% vairāk nekā 2013.gadā. Savukārt banka gadu noslēdza ar revidēto peļņu 29,2 miljonu eiro apmērā, kas ir par 91% vairāk nekā 2013.gadā.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

"DNB banka" pievienojas valsts atbalsta programmai ģimenēm ar bērniem

08.07.2015

alt
alt

TM piespiedu dalītā īpašuma izbeigšanas risinājumu saskata iespējā dzīvokļu īpašniekiem izpirkt zemi

09.07.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Tuvojas šī gada pirmais Atvērto durvju dienas maratons!

2

Baudāma dzīve pilsētas centrā sākas ar mājokli! Uzsāk dzīvokļu pārdošanu projektā "Klusā iela 11"

3

Atvērto durvju dienas maratonā iepazīsties ar jaunajiem projektiem Rīgas Centrā!

4

Latio "Padomu pietura" - neformālā gaisotnē uzzini visu par nekustamā īpašuma iegādi!

5

Jaunie mājokļi Daugavas kreisajā krastā un Pierīgā aicina uz Atvērto durvju dienu!

6

Nāc un iepazīsti renovēto pirmskara kluba tipa māju - projektu Ģertrūdes ielā 99

City24 redaktora izvēle

alt

Pēdējā no Jaunās Teikas sešām dzīvojamām mājām ver durvis interesentiem

alt

Saliena Park Apartments - atvērto durvju diena un atlaides dzīvokļiem līdz pat 14000 EUR!

alt

Jaunie mājokļi Daugavas kreisajā krastā un Pierīgā aicina uz Atvērto durvju dienu!