Pērkot mājokli, jaunos projektus izvērtē rūpīgāk nekā blokmājas

Par dzīvokļa iegādi sekundārajā tirgū pircēji netieši pieņem lēmumu, aplūkojot sludinājumu un īpašumu klātienē apskatot vienu reizi, savukārt, iegādājoties mājokli jaunajos projektos, pircēji klātienē dzīvokli apskata vismaz piecas līdz desmit reizes un pievērš uzmanību vissīkākajām detaļām, norāda nekustamo īpašumu uzņēmuma Kivi Real Estate pārstāvji.

Nosacījums, ka sekundārajā tirgū dzīvoklis tiek skatīts klātienē vien vienu reizi un lēmums par tā iegādi tiek pieņemts ātri, ja objektam ir atrašanās vietai un kvalitātei atbilstoša pārdošanas cena  — vidēji 600,00  eiro/m2, norāda Kivi Real Estatepārstāvji.

Pērkot dzīvokli jaunā projektā, pirms objekta apskates klātienē pircēji vēlas noskaidrot svarīgākos jautājumus - īpaši interesējas par komunāliem maksājumiem, apsaimniekotāju, apsaimniekošanas maksu un uzturēšanās izdevumiem, apkures veidu un skaitītājiem, vai zeme ir īpašumā un kāda ir nomas maksa, ja zeme pieder trešajai personai.

«Pērkot dzīvokli, pircējam būtiskākie ir dzīvokļa ikmēneša izdevumi, jo šie pakalpojumi visu laiku pieaug un būtiskākais ir ēku energoefektivitāte. Emocionālie faktori ir otršķirīgi,» uzsver Kivi Real Estate dzīvojamā segmenta vadītājs Kristaps Jankovskis.

Kivi Real Estate pārstāvji skaidro, ka, ierodoties apskatīt dzīvokļus jaunajā projektā, pircēji parasti uzdod jautājumus par to tehnisko stāvokli, novietojumu pret debespusēm, pārplānošanas iespējām un arī kaimiņiem. Daudzi potenciālie pircēji sagaida no jaunā projekta augstāka līmeņa piedāvājumu, respektīvi, vēlas, lai dzīvoklim būtu noliktavas telpas un autostāvvieta, lai gan ne vienmēr saprot, ka tas atspoguļosies arī cenā, novērojuši uzņēmuma konsultanti.

Ārpus Rīgas centra vidējā cena dzīvoklim jaunajos projektos ir 1000 – 1200 eiro/m2.

«Vairāk nekā trīs ceturtdaļas pircēju iegādei izmanto kredītiestāžu finansējumu, tādēļ būtiski  ir arī banku piedāvājumu nosacījumi. Atsevišķi jaunie projekti, kur bankas nodrošina paaugstinātu finansējuma apjomu 95 procentu vai pat simts procentu apmērā, piesaista papildu pircējus, kas vēl nav sakrājuši pietiekamu pašfinansējuma daļu īpašuma iegādei,» skaidro Kivi Real Estate dzīvojamā segmenta vadītājs Kristaps Jankovskis.

Bruegel vadītājs: ja jūs nepievienojaties eirozonai, tad jums būs jāuztraucas gan par eiro, gan par latu

28.05.2013

”Ektornet” nekustamo īpašumu darījumu apjoms pieaudzis par vairāk nekā 40%

28.05.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām