”Ektornet” nekustamo īpašumu darījumu apjoms pieaudzis par vairāk nekā 40%

Šī gada pirmajos četros mēnešos salīdzinājumā ar 2012. gada tā paša perioda rādītājiem, kopējais nekustamo īpašumu darījumu apjoms pieaudzis par 43%, liecina “Ektornet”, kas  ir viens no vadošajiem nekustamo īpašumu nozares tirgus dalībniekiem, veiktā  uzņēmuma darījumu analīze.

“Pārdošana ir ievērojami pieaugusi visos nekustamā īpašuma segmentos, un tas liecina par pircēju aktivitāti, pirktspēju, kā arī krīzes radītās nedrošības mazināšanos. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, jāsecina, ka ir būtiski palielinājusies interese un pārdošanas apjomi attiecībā uz privātmājām un apbūves zemes gabaliem, kas iepriekšējā gadā nebija izteikta,‘’uzsver “Ektornet” valdes priekšsēdētājs Andris Kovaļčuks.

Salīdzinot 2012. gada pirmos četrus mēnešus ar to pašu periodu šogad, “Ektornet” ir izdevies būtiski palielināt pārdoto privātmāju skaitu, kā arī apbūves zemes pārdošanas apjomus. Tāpat kā 2012. gada pirmajā periodā, arī šogad lielāko īpatsvaru jeb 55% no “Ektornet” kopējiem pārdošanas darījumiem veido otrreizējā tirgus mājokļi. Otrais lielākais segments ir dzīvokļi jaunajos projektos - 37%. Šajā segmentā ir arī novērojams vislielākais darījumu skaita pieaugums - vairāk nekā divas reizes.

Lielākais darījumu skaits notiek Rīgā un Pierīgā - 73% no kopējā darījumu apjoma. Pieprasītākie rajoni nekustamā īpašuma iegādei ir pilsētas centrs, Ziepniekkalns, Imanta, Zolitūde un Mežciems. Savukārt analizējot pārdotākos dzīvokļus jaunajos projektos, “Ektornet” pārstāvji secinājuši, ka gan 2012., gan 2013. gada pieprasītākie dzīvokļi ir jaunajā projektā Augšzemes ielā 7, Zolitūdē. Šajā kompleksā ietilpst arī Liedes ielas 28 projekts, kurā  jau šobrīd ir iespējams veikt dzīvokļu rezervācijas. Tāpat 2013. gadā starp pieprasītākajiem jaunajiem projektiem pirmajos mēnešos bijuši dzīvokļi Zaļenieku ielā 18, Ziepniekkalnā, kur īpašuma iegādi veikuši gan rezidenti, gan nerezidenti.

“Kopumā vērtējot nekustamā īpašuma nozares attīstību, jāsaka, ka darījumu skaits turpina pieaugt. Līdzīga tendence vērojama arī pārējās Baltijas valstīs. Cilvēki ir gatavi šobrīd veikt nekustamā īpašuma iegādi un nebaidās to darīt. Prognozējams, ka šī tendence vismaz tuvākajos mēnešos nozarē saglabāsies,” atzīst Andris Kovaļčuks.

Par Ektornet

Ektornet Management Latvia ir nekustamo īpašumu uzņēmums, kuru 2009. gadā izveidoja Swedbank Grupa. Tā pamatdarbība ir iegādāties, pārvaldīt un pārdot nekustamos īpašumus dzīvojamās apbūvēs, tirdzniecības, biroja un ražošanas telpu segmentos.

Pērkot mājokli, jaunos projektus izvērtē rūpīgāk nekā blokmājas

28.05.2013

Rēzeknē pabeigta Austrumlatvijas reģionālā daudzfunkcionālā centra būvniecība

29.05.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus