Būveksperts: Jaunā sertifikācijas kārtība tikai naudas iegūšana - kvalifikāciju tā necels

Jaunā būvniecības speciālistu sertifikācija ir tikai naudas iegūšana ierēdņu eksistencei, un kvalifikāciju tā necels, aģentūrai LETA, komentējot jaunajā Būvniecības likumā mainīto būvniecības speciālistu sertifikācijas kārtību, sacīja būvinženieris Sergejs Meierovics.

Kā stāstīja Meierovics, ja iepriekš sertifikāts bija jākārto ik pa pieciem gadiem, kārtojot pārbaudījumu un pierādot, ka šajā laikā strādāts atbilstošajā sfērā, tad tagad sertifikāts būs jākārto katru gadu un arī jāmaksā būs katru gadu. "Iepriekš par pieciem gadiem maksājām 100-120 eiro, bet tagad par katru sertifikātu būs jāmaksā 67 eiro gadā," stāsta Meierovics. "Sertifikācijas izmaiņās ir tāda sajūta, ka ierēdņiem vajag turpināt savu eksistenci, iegūstot naudu no šiem cilvēkiem."

"Mums ir daudz par daudz ierēdņu, un viņiem visiem vajag eksistēt," norāda Meierovics, piebilstot, ka Eiropā ierēdniecība veido 3% no darbaspēka, kamēr Latvijā tie ir apmēram 9%. "Un te ir rezultāts," piebilst Meierovics.

Viņš arī norāda, ka jaunā sertifikācijas kārtība ir tikai naudas iegūšana, un kvalifikāciju tā necels. "Nav saprotams, kāpēc katru gadu jāatjauno sertifikāts. Celtniecības tehnoloģijas tik strauji nemainās," turpina Meierovics. "Piecu gadu sertifikāts ir Eiropā, kāpēc mēs pie tāda nevaram palikt? Tam nav nekādas loģikas, kāpēc tā izdarīja."

"Ekonomikas ministrijas Mājokļu aģentūrā nestrādā neviens celtnieks. Kā tas iespējams?" jautā Meierovics.

Meierovics norāda, ka būvinženieru sabiedrība ir kategoriski pret notiekošo. "Pilnīgs vājprāts, esam sašutuši. Valdība nav ieklausījusies, sertifikācija un jaunais Būvniecības likums ir galīgā "autā"."

Kā ziņots, pagājušā gada 1.oktobrī spēkā stājās jaunais Būvniecības likums un tam pakārtotie Ministru kabineta noteikumi, kas būtiski mainīja līdzšinējo būvniecības kārtību, īpaši akcentējot būvdarbu organizēšanas procesu un iesaistīto pušu atbildību, vienlaikus samazinot birokrātisko procedūru skaitu.

Būvniecības likuma mērķis bija radīt mūsdienīgu būvniecības procesa tiesisko regulējumu Latvijā, kas sekmēs kvalitatīvu un atbildīgu būvniecību, sabiedrībai radot pārliecību par ēku drošumu un nekaitīgumu.

Jaunais būvniecības regulējums skaidri nosaka pienākumu un atbildības sadalījumu starp būvniecībā iesaistītajām pusēm, precīzi definē kontrolējošo institūciju pienākumus un atbildību būvniecības procesa uzraudzībā, kā arī dod iespēju iedzīvotajiem savlaicīgi iepazīties un iesaistīties sev tuvumā plānoto būvniecības projektu īstenošanā.

Likums paredz arī izmaiņas būvspeciālistu sertifikācijas kārtībā, nosakot, ka sertifikāts jāatjauno katru gadu, iepriekšējo piecu gadu vietā.

 

City24.lv iesaka: 

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

TOP10 lielākie nekustamo īpašumu darījumi laika posmā 06.07.2015 - 12.07.2015

15.07.2015

alt
alt

Pirmajā ceturksnī Rīgā un tās apkaimē veikti 29% darījumi ar nekustamo īpašumu

17.07.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

4

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

City24 redaktora izvēle

alt

Krāsains un omulīgs dzīvoklis Jelgavas apriņķī

alt

Arī dzīvoklis var kalpot par vietu, kur nodoties pirts priekiem

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā