Būveksperts: Jaunā sertifikācijas kārtība tikai naudas iegūšana - kvalifikāciju tā necels

Jaunā būvniecības speciālistu sertifikācija ir tikai naudas iegūšana ierēdņu eksistencei, un kvalifikāciju tā necels, aģentūrai LETA, komentējot jaunajā Būvniecības likumā mainīto būvniecības speciālistu sertifikācijas kārtību, sacīja būvinženieris Sergejs Meierovics.

Kā stāstīja Meierovics, ja iepriekš sertifikāts bija jākārto ik pa pieciem gadiem, kārtojot pārbaudījumu un pierādot, ka šajā laikā strādāts atbilstošajā sfērā, tad tagad sertifikāts būs jākārto katru gadu un arī jāmaksā būs katru gadu. "Iepriekš par pieciem gadiem maksājām 100-120 eiro, bet tagad par katru sertifikātu būs jāmaksā 67 eiro gadā," stāsta Meierovics. "Sertifikācijas izmaiņās ir tāda sajūta, ka ierēdņiem vajag turpināt savu eksistenci, iegūstot naudu no šiem cilvēkiem."

"Mums ir daudz par daudz ierēdņu, un viņiem visiem vajag eksistēt," norāda Meierovics, piebilstot, ka Eiropā ierēdniecība veido 3% no darbaspēka, kamēr Latvijā tie ir apmēram 9%. "Un te ir rezultāts," piebilst Meierovics.

Viņš arī norāda, ka jaunā sertifikācijas kārtība ir tikai naudas iegūšana, un kvalifikāciju tā necels. "Nav saprotams, kāpēc katru gadu jāatjauno sertifikāts. Celtniecības tehnoloģijas tik strauji nemainās," turpina Meierovics. "Piecu gadu sertifikāts ir Eiropā, kāpēc mēs pie tāda nevaram palikt? Tam nav nekādas loģikas, kāpēc tā izdarīja."

"Ekonomikas ministrijas Mājokļu aģentūrā nestrādā neviens celtnieks. Kā tas iespējams?" jautā Meierovics.

Meierovics norāda, ka būvinženieru sabiedrība ir kategoriski pret notiekošo. "Pilnīgs vājprāts, esam sašutuši. Valdība nav ieklausījusies, sertifikācija un jaunais Būvniecības likums ir galīgā "autā"."

Kā ziņots, pagājušā gada 1.oktobrī spēkā stājās jaunais Būvniecības likums un tam pakārtotie Ministru kabineta noteikumi, kas būtiski mainīja līdzšinējo būvniecības kārtību, īpaši akcentējot būvdarbu organizēšanas procesu un iesaistīto pušu atbildību, vienlaikus samazinot birokrātisko procedūru skaitu.

Būvniecības likuma mērķis bija radīt mūsdienīgu būvniecības procesa tiesisko regulējumu Latvijā, kas sekmēs kvalitatīvu un atbildīgu būvniecību, sabiedrībai radot pārliecību par ēku drošumu un nekaitīgumu.

Jaunais būvniecības regulējums skaidri nosaka pienākumu un atbildības sadalījumu starp būvniecībā iesaistītajām pusēm, precīzi definē kontrolējošo institūciju pienākumus un atbildību būvniecības procesa uzraudzībā, kā arī dod iespēju iedzīvotajiem savlaicīgi iepazīties un iesaistīties sev tuvumā plānoto būvniecības projektu īstenošanā.

Likums paredz arī izmaiņas būvspeciālistu sertifikācijas kārtībā, nosakot, ka sertifikāts jāatjauno katru gadu, iepriekšējo piecu gadu vietā.

 

City24.lv iesaka: 

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

TOP10 lielākie nekustamo īpašumu darījumi laika posmā 06.07.2015 - 12.07.2015

15.07.2015

alt
alt

Pirmajā ceturksnī Rīgā un tās apkaimē veikti 29% darījumi ar nekustamo īpašumu

17.07.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Tuvojas šī gada pirmais Atvērto durvju dienas maratons!

2

Izvēloties kādu no "Green City" divistabu dzīvokļiem, dizaina projekts dāvanā!

3

Atvērto durvju dienas maratonā iepazīsties ar jaunajiem projektiem Rīgas Centrā!

4

Kas kopīgs un atšķirīgs nekustamā īpašuma pircējiem Latvijā, Igaunijā un Lietuvā?

5

Nāc un iepazīsti renovēto pirmskara kluba tipa māju - projektu Ģertrūdes ielā 99

6

Latio "Padomu pietura" - neformālā gaisotnē uzzini visu par nekustamā īpašuma iegādi!

City24 redaktora izvēle

alt

Jaunie mājokļi Daugavas kreisajā krastā un Pierīgā aicina uz Atvērto durvju dienu!

alt

Tuvidos pieejami vēl tikai 7 dzīvokļi – izvēlies savējo Atvērto durvju dienā!

alt

Nenokavē! Atvērto durvju diena Daugavas labā krasta mājokļu projektos