Būveksperts: Jaunā sertifikācijas kārtība tikai naudas iegūšana - kvalifikāciju tā necels

Jaunā būvniecības speciālistu sertifikācija ir tikai naudas iegūšana ierēdņu eksistencei, un kvalifikāciju tā necels, aģentūrai LETA, komentējot jaunajā Būvniecības likumā mainīto būvniecības speciālistu sertifikācijas kārtību, sacīja būvinženieris Sergejs Meierovics.

Kā stāstīja Meierovics, ja iepriekš sertifikāts bija jākārto ik pa pieciem gadiem, kārtojot pārbaudījumu un pierādot, ka šajā laikā strādāts atbilstošajā sfērā, tad tagad sertifikāts būs jākārto katru gadu un arī jāmaksā būs katru gadu. "Iepriekš par pieciem gadiem maksājām 100-120 eiro, bet tagad par katru sertifikātu būs jāmaksā 67 eiro gadā," stāsta Meierovics. "Sertifikācijas izmaiņās ir tāda sajūta, ka ierēdņiem vajag turpināt savu eksistenci, iegūstot naudu no šiem cilvēkiem."

"Mums ir daudz par daudz ierēdņu, un viņiem visiem vajag eksistēt," norāda Meierovics, piebilstot, ka Eiropā ierēdniecība veido 3% no darbaspēka, kamēr Latvijā tie ir apmēram 9%. "Un te ir rezultāts," piebilst Meierovics.

Viņš arī norāda, ka jaunā sertifikācijas kārtība ir tikai naudas iegūšana, un kvalifikāciju tā necels. "Nav saprotams, kāpēc katru gadu jāatjauno sertifikāts. Celtniecības tehnoloģijas tik strauji nemainās," turpina Meierovics. "Piecu gadu sertifikāts ir Eiropā, kāpēc mēs pie tāda nevaram palikt? Tam nav nekādas loģikas, kāpēc tā izdarīja."

"Ekonomikas ministrijas Mājokļu aģentūrā nestrādā neviens celtnieks. Kā tas iespējams?" jautā Meierovics.

Meierovics norāda, ka būvinženieru sabiedrība ir kategoriski pret notiekošo. "Pilnīgs vājprāts, esam sašutuši. Valdība nav ieklausījusies, sertifikācija un jaunais Būvniecības likums ir galīgā "autā"."

Kā ziņots, pagājušā gada 1.oktobrī spēkā stājās jaunais Būvniecības likums un tam pakārtotie Ministru kabineta noteikumi, kas būtiski mainīja līdzšinējo būvniecības kārtību, īpaši akcentējot būvdarbu organizēšanas procesu un iesaistīto pušu atbildību, vienlaikus samazinot birokrātisko procedūru skaitu.

Būvniecības likuma mērķis bija radīt mūsdienīgu būvniecības procesa tiesisko regulējumu Latvijā, kas sekmēs kvalitatīvu un atbildīgu būvniecību, sabiedrībai radot pārliecību par ēku drošumu un nekaitīgumu.

Jaunais būvniecības regulējums skaidri nosaka pienākumu un atbildības sadalījumu starp būvniecībā iesaistītajām pusēm, precīzi definē kontrolējošo institūciju pienākumus un atbildību būvniecības procesa uzraudzībā, kā arī dod iespēju iedzīvotajiem savlaicīgi iepazīties un iesaistīties sev tuvumā plānoto būvniecības projektu īstenošanā.

Likums paredz arī izmaiņas būvspeciālistu sertifikācijas kārtībā, nosakot, ka sertifikāts jāatjauno katru gadu, iepriekšējo piecu gadu vietā.

 

City24.lv iesaka: 

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

TOP10 lielākie nekustamo īpašumu darījumi laika posmā 06.07.2015 - 12.07.2015

15.07.2015

alt
alt

Pirmajā ceturksnī Rīgā un tās apkaimē veikti 29% darījumi ar nekustamo īpašumu

17.07.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

4

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Altum jauno speciālistu mājokļu garantiju programmā piešķirta 1000.garantija

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība