Rīgā ģimenes ar bērniem biežāk iegādājas dzīvokļus

Pašlaik Swedbank un Latvijas attīstības finanšu institūcijas Altum sadarbības programmā, kas paredz finansējuma piešķiršanu ar valsts galvojumu ģimenēm ar bērniem, Swedbank apstiprinājusi vairāk nekā 200 aizdevumus.

Lielākā daļa ģimeņu jau ir parakstījusi arī aizdevuma līgumus un saņēmusi finansējumu.

Patlaban katrs piektais aizdevums Swedbank tiek izsniegts tieši mājokļa iegādei ar valsts galvojumu, informē banka.

Pašlaik 60% atbalsta programmā iegādāto īpašumu ir Rīgā un tai piegulošajās teritorijās, bet 40% īpašumu - Latvijas reģionu pilsētās un pagastos. Rīgā ģimenes ar bērniem biežāk iegādājas dzīvokļus (85% dzīvokļu iepretim 15% privātmāju pirkumu). Katrs trešais dzīvoklis tiek iegādāts kādā no jaunajiem projektiem. Savukārt ārpus Rīgas vienlīdz bieži tiek iegādātas gan privātmājas, gan dzīvokļi, pirkumu proporcijai sadaloties 50% pret 50%. Vidējā aizņēmuma summa svārstās 50 000 eiro robežās, un vidēji ģimenes uzņemas saistības uz 20 gadiem. Savu mājokli ar atbalsta programmas palīdzību visbiežāk iegādājas jauno profesionāļu ģimene ar diviem bērniem.

"Redzam, ka sava mājokļa iegādē ar valsts galvojumu dominē visai racionāli apsvērumi. Pārsvarā tiek iegādāti mājokļi ar optimālu dzīvojamo platību, lieki nesadārdzinot pirkumu, bet pievēršot uzmanību tam, lai kopējā infrastruktūra būtu ģimenei draudzīga. Kā pozitīva tendence noteikti jāmin arī zināms lokālpatriotisms. Proti, jaunie profesionāļi, kuri kādu laiku mitinājušies īrētos mājokļos galvaspilsētā, dibinot ģimeni, savu mājokli iegādājas dzimtajā pilsētā, visbiežāk piecdesmit kilometru rādiusā ap Rīgu," informē Swedbank Privātpersonu finansēšanas lēmumu centra vadītājs Ainars Balcers.

Lai ģimenēm ar bērniem atvieglotu iespēju iegādāties savu mājokli, Swedbank un Latvijas attīstības finanšu institūcija Altum martā noslēdza vienošanos par sadarbību valsts atbalsta programmā mājokļu iegādei vai būvniecībai. Apņemoties samazināt ģimeņu izdevumus mājokļa iegādes procesā, līdz šī gada beigām banka piedāvā bezmaksas īpašuma vērtējumu, kā arī kredīta izsniegšanu bez bankas komisijas maksas.

Ekonomikas ministrijas izstrādātā mājokļa atbalsta programma paredz sniegt valsts galvojumu ģimenēm ar bērniem mājokļa iegādei vai būvniecībai. Galvojuma maksimālā summa atkarīga no bērnu skaita ģimenē. Ja ģimenē ir viens nepilngadīgs bērns, galvojums ir 10%, bet ne vairāk kā 10 000 eiro. Ja ģimenē aug divi nepilngadīgi bērni, maksimālais galvojuma apmērs ir 15% - līdz 15 000 eiro. Ja ģimenē ir trīs un vairāk bērnu, galvojums ir 20%, bet ne vairāk kā 20 000 eiro.

 

City24.lv iesaka: 

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Salienas Mežaparka labiekārtošanā ieguldīs 300 000 eiro

20.07.2015

alt
alt

Kā sakopt savu īpašumu? Zemes rekultivācija, nelīdzenu zālienu līdzināšana - Pievienotā vērtība Tavam īpašumam!

21.07.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

2

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

3

Esi pats sava mājokļa saimnieks! Reaton prezentē ko nebijušu apdares materiālu tirgū - fiksētās izmaksas

4

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

5

Atvērto durvju dienas maratonā varēs apskatīt jaunos projektus Rīgas centrā

6

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

City24 redaktora izvēle

alt

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

alt

Jaunā Teika, Ezerparka Nami un Vairoga 32 dzīvojamais projekts vērs durvis apmeklētājiem

alt

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos