Kā sakopt savu īpašumu? Zemes rekultivācija, nelīdzenu zālienu līdzināšana - Pievienotā vērtība Tavam īpašumam!

Vasara ir periods, kad novērojama izteikta būvniecības un apkārtnes uzkopšanas darbu aktivitāte. Šajos procesos bieži vien jāsastopas ar situācijām, kad apkārtnes zeme rada zināmus sarežģījumus celtniecības un uzkopšanas darbu sekmīgai realizācijai. SIA Quick Attach Jums piedāvā dažādus risinājumus, kā veiksmīgi pievienot vērtību savam īpašumam.

Kas ir zemes rekultivācija?

Tā ir koku un krūmu sakņu sistēmas safrēzēšana 20 cm dziļumā un iemalšana zemē, kura, paliekot zemē, ar laiku sadalās un var palikt kā mēslojums. Tādā veidā tiek pārtraukta veģetācija, jo, safrēzējot celma virskārtu, tiek izrautas saknes dziļumā no vietas. Tāpēc, lai koki un krūmi pārtrauktu augt, ir nepieciešams izraustīt sakņu sistēmu.

Ja esmu izzāģējis krūmus no grāvjiem un ir palikuši tikai celmi, kā es varu no viņiem atbrīvoties?

Zemes rekultivāciju grāvjos veikt nav iespējams, jo tur ir pārāk liels slīpums, tāpēc ieteiktu no tiem atbrīvoties ar ekskavatora palīdzību.

Vai Jūs veicat rekultivāciju lielos apjomos?

Pamatā veicam rekultivāciju līdz 1 ha. Mums ir specializēta tehnika zemes rekultivācijai piemāju zemes, privātu teritoriju, parku un dārzu sakārtošanai.

Kas man jādara, ja esmu atbrīvojis savu aizaugušo teritoriju no kokiem un krūmiem un ir palikuši tikai celmi. Es gribētu tur iesēt zālīti.

Ja Jums ir palikusi nenopļauta zāle, vajadzētu nopļaut zāli. Būtu jāveic zemes rekultivācija (celmu un sakņu sistēmas frēzēšana līdz 20 cm dziļumā), bet ar to nepietiek, jo tālāk jāveic zemes virsējās kārtas sagatavošana zālāja sēšanai - virsējās kārtas līdzināšana, akmeņu un atlikušo sakņu sistēmas nogrābšana un nolasīšana. Ir ļoti svarīgi sagatavot zemes virsējo kārtu kvalitatīvi zālāja sēšanai. Tad, kad šie priekšdarbi ir izdarīti, varam veikt zālāja sēšanu. Ar vienu kg zālāja sēklas var izsēt no 50-80 m². 1 kg zālāja sēklas var maksāt no 4-8 EUR/kg.

Vai tad nepietiek tikai ar zemes rekultivāciju, lai varētu sēt zālīti? Priekš kam vajadzīga virsējās kārtas līdzināšana?

Safrēzējot zemi 20 cm dziļumā veidojas "uzpūtenis" un uzkāpjot uz šādas zemes, Jūsu kāja iegrims līdz pat potītei. Tādā zemē uzreiz zālāju sēt nevar. Tāpēc ir jāveic augstāk minētie priekšdarbi, atbrīvojot zemi no saknēm, kokiem un akmeņiem. Darbības veic ar zemes aerācijas frēzi.

Kad būtu pareizāk sēt zāli - pavasarī vai rudenī?

Pareizāk būtu pavasarī, bet ja Jūs savu zālāju iesēsiet līdz 20.septembrim, arī neko nebūsiet nokavējuši.

Cik varētu maksāt 1 m² zālāja sēšana?

Cena ir atkarīga no tā, kādā stāvoklī ir zeme. Ja uz Jūsu zemes ir nogriezti krūmi un ir celmi, un Jūs gribat iesēt zālāju, tad 1m2 cena līdz gatavai zālītei var izmaksāt līdz pat 0.75 EUR/m².

Kas būtu nepieciešams darīt, lai es iegūtu kvalitatīvu zālāju bez nezālēm?

Lai pilnībā atbrīvotu no nezālēm Jūsu zemes teritoriju, būtu nepieciešams nomiglot ar Roundup. Jāpagaida, kad zāle iznīkst pilnībā ar visu sakņu sistēmu un tikai pēc tam var veikt visas nepieciešamas darbības zālāja sēšanai, taču mūsu kompānija šādas darbības neveic, jo tā ir stipra inde, kas atstāj ietekmi ne tikai uz dabu, bet arī uz cilvēku. 

Ja Jums ir nepieciešama vairāk individuālas informācijas, tad kontaktējieties ar mums pa Tālr. 20222296 vai mājas lapā www.zemesserviss.com

Apmaksāta informācija

Rīgā ģimenes ar bērniem biežāk iegādājas dzīvokļus

20.07.2015

alt
alt

Sērijveida dzīvokļu cenas sasniedz augstāko atzīmi pēdējo sešu gadu laikā

21.07.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Dzīvot paradīzes nostūrī! Pārdod grandiozus lauku īpašumus reģionos

2

TEKSTILIANA - jau sen gaidīta dzīvesvieta!

3

Atvērto durvju diena pieprasītajos "Ezerparka Namos"

4

Populārākās sērijveida ēkas un kas tajās pērk dzīvokļus?

5

Četri interesantākie projekti, kas pērn realizēti pūļa finansējuma platformā

6

TOP 10 lielākie nekustamā īpašuma investīciju darījumi 2019. gadā

City24 redaktora izvēle

alt

Dzīvot paradīzes nostūrī! Pārdod grandiozus lauku īpašumus reģionos

alt

TOP 10 lielākie nekustamā īpašuma investīciju darījumi 2019. gadā

alt

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju