Rēzeknē pabeigta Austrumlatvijas reģionālā daudzfunkcionālā centra būvniecība

Būvniecības uzņēmums „Arčers” nodevis ekspluatācijā 2010.gadā būvēt sākto Austrumlatvijas reģionālo daudzfunkcionālo centru jeb Latgales vēstniecību „Gors”, kas augstvērtīgā kvalitātē spēj nodrošināt plašu, daudzveidīgu kultūras pasākumu norisi.   Ēkā ir divas akustiskās koncertzāles, no kurām vienu var izmantot par kino zāli ar 3D filmu demonstrēšanas iespējām, horeogrāfijas zāle, orķestra mēģinājumu zāle, kas ir speciāli izolēta un nodrošināta ar nepieciešamo akustiku, pilnībā aprīkotas mākslinieku grimētavas un ģērbtuves, kā arī telpas koru un deju kolektīvu mēģinājumiem. Centrā ir laulību reģistrācijas zāle, mūzikas ierakstu veikals, restorāns un plašas foajē telpas, kas piemērotas izstāžu rīkošanai.

Līdzās jaunuzceltajam daudzfunkcionālajam centram labiekārtota arī apkārtējā teritorija aptuveni 3,5 hektāru platībā. Centra apkārtnē ierīkota gājēju iela, bruģēti celiņi un autostāvieta 170 automašīnām, pie upes izbūvētas terases veida kāpnes, uzstādītas strūklakas un soliņi, izveidoti apstādījumi un veikti apzaļumošanas darbi.

Latgales vēstniecības „Gors” vizuālajā noformējumā izmantotas daudzveidīgas arhitektoniskās formas, kā arī materiālu un krāsu saspēle. Ēkas ārsienās betons mijas ar lieliem stikloto konstrukciju laukumiem. Līdzīga tendence saglabājas arī iekštelpu apdarē, sienas būvētas no ģipškartona konstrukcijām, savukārt publiskās zonas atdalītas ar stiklotām alumīnija konstrukcijām.

Ēkai nav pagraba stāva, pats zemākais telpas līmenis ir orķestra bedrei un liftiem. Jaunbūvei lielās zāles daļā kopumā ir 6 stāvi, bet mazās zāles daļā 5 stāvi. Kopējā ēkas platība ir 11 166 m2. Daudzfunkcionālā centra lielajā zālē paredzētas sēdvietas līdz 1000 skatītājiem, savukārt mazajā zālē līdz 250 skatītājiem. Lielajā zālē daļa sēdvietu transformējas zem grīdas un daļa sienas nišā, tādējādi iegūstot vietu 2500 stāvošiem skatītājiem.

Viens no sarežģītākajiem uzdevumiem būvniecības procesā bija nodrošināt teicamu akustiku koncertzālēs, lai vienlīdz labs skanējums būtu dažādu muzikālo žanru koncertiem un pasākumiem. Abu zāļu projekts tika izstrādāts, sākotnēji veicot akustikas aprēķinus.

Uldis Dundurs, SIA „Arčers” būvniecības projektu vadītājs: „Jāatzīst, ka šis projekts bija nopietns izaicinājums būvniekiem. Nekas līdzvērtīgs līdz šim Latvijā nav tapis. Īpašs izaicinājums bija akustikas risinājumu realizēšana. Būvnieku uzdevums bija ar piemērotāko tehnoloģiju un materiālu palīdzību izveidot kontrolētu akustisko sistēmu un novērst skaņas kustību uz āru.”

Abu akustisko zāļu sienu un griestu apdares izvēli, inženierkomunikāciju risinājumus, sānu balkonu formu, plakņu lauzumus un sarežģītās formas diktē akustikas prasības un noteikumi. Krēsli abās zālēs pēc speciālas tehnoloģijas izgatavoti Beļģijā, strikti ievērojot akustiskos mērījumus.

Latgales vēstniecības „Gors” koncertzāļu akustiku atzinīgi novērtējuši gan pašmāju mākslinieki, gan profesionāli eksperti no Zviedrijas.

 „Austrumlatvijas reģionālā daudzfunkcionālā centra Rēzeknē būvniecības pasūtītājs – Rēzeknes dome. Projekta autors – SIA „Vizuālās modelēšanas studija”, arhitekti Uldis Balodis un Daiga Bikše. Akustikas aprēķini un konsultācijas sadarbībā ar „Akustion” (Zviedrija). Būvuzraudzība - SIA „Isliena V”. Galvenais būvuzņēmējs – SIA „Arčers”. Kopējās būvniecības izmaksas – 12,84 milj. LVL (bez PVN).

”Ektornet” nekustamo īpašumu darījumu apjoms pieaudzis par vairāk nekā 40%

28.05.2013

Valsts zemes fondā būs pieejami Ls 10 miljoni

29.05.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus