Par 3,6 miljoniem latu pārdod ēku, kur iepriekš atradās Rīgas Galerija

VAS Valsts nekustamie īpašumi ceturtdien rīkotajā mutiskajā izsolē pārdeva nekustamo īpašumu Aspazijas bulvārī 20.

Nekustamā īpašuma sākumcena bija 3 586 500 latu, bet izsolē tā pārdota par 3,6 miljoniem latu. Tā kā pagaidām darījums nav noslēdzies, jo jaunajam īpašniekam par ēku jānorēķinās mēneša laikā, ēkas pircējs pagaidām netiek atklāts, sacīja VNĪ pārstāve Daiga Laukšteina.

Jāpiebilst, ka ēkas vērtība 2009. gadā bija 3,896 miljoni latu.

Nekustamais īpašums atrodas starp viesnīcu Rīga un bijušo viesnīcu Hotel de Rome. Patlaban nams ir tukšs, ēka ir pilnībā neiznomāta, un tai šobrīd nav autonomas elektroapgādes, apkures un ūdensapgādes. To iepriekš nodrošināja blakus esošā viesnīca Rīga, kas slēgta, lai veiktu plānotu rekonstrukciju.

VNĪ prioritāte ir nodrošināt ar atbilstošām telpām valsts institūcijas, tālab vispirms ēka tika piedāvāta ministrijām, to struktūrvienībām, taču nams neatbilst valsts iestāžu pieprasījumam pēc telpu nodrošinājuma. Esošais telpu plānojums un tehniskais stāvoklis neatbilst racionālai izmantošanai, norāda VNĪ pārstāve.

Izvērtējot visus aspektus, tostarp ieguldījumus remontdarbos un tendences biroju un komercplatību nomas un pārdošanas tirgū, VNĪ pieņēma lēmumu īpašumu Aspazijas bulvārī 20 pārdot. Namu bija plānots izsolē pārdot jau pērn, taču iepriekš organizētās vairāksolīšanas beidzās bez rezultāta, stāsta D. Laukšteina.

Db.lv jau rakstīja, ka 2009. gadā VNĪ plānoja nekustamo īpašumu ieguldīt pamatkapitālā kā kredītsaistību nodrošinājumu, tomēr tas tika atlikts, lai gūtu pārliecību, ka neizpildes gadījumā kreditori nepārņem vērtīgus nekustamos īpašumus. 

Gada sākumā db.lv ziņoja, ka VNĪ ēkā, kurā atradās Rīgas Galerija, februārī tika atslēgta apkure, tādējādi pārtraucot arī galerijas darbību.

Siltumapgāde Rīgas Galerijai vairs nebija iespējama viesnīcā Rīga plānoto vērienīgo rekonstrukcijas darbu dēļ – tā savu rīcību motivējuši VNĪ. Apkure izstāžu galerijai tiks atslēgta šā gada 1. februārī.

«Pārsteidzošs šis lēmums un argumentācija šķiet tādēļ, ka 2010. gada rudenī tikpat strauji VNĪ uzsāka jauna siltummezgla ierīkošanu atsevišķi ēkai Aspazijas bulvārī 20, kura izmaksāja vairāk nekā 30 tūkst. Ls,» notiekošo tobrīd komentēja Rīgas Galerijas pārstāvji.

Rīgas Galerijas pārstāvji skaidro, ka 2010. gadā VNĪ mērķis bija izveidot autonomu sistēmu, kas nav atkarīga no viesnīcas Rīga, un šis plāns tika realizēts, iztērējot vairāk nekā 30 tūkst. Ls un uz trim mēnešiem aizturot Rīgas Galerijas darbu.
Rīgas Galerijas un VNĪ slēgtais nomas līgums ir līdz 2014. gada decembra beigām, tādēļ Rīgas Galerija jau bija saplānojusi izstāžu grafiku šim laika posmam, kurā ietilpst arī gads, kad Rīgai tiks piešķirts Eiropas kultūras galvaspilsētas gods. 

Uzsāk 81 miljonu latu vērto lidostas infrastruktūras modernizāciju

30.05.2013

Noslēdz veloderības par Zaļā veloceliņa pabeigšanu

31.05.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

4

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Arī dzīvoklis var kalpot par vietu, kur nodoties pirts priekiem

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks