Īpašumu cenas jau atkal rekordos

Komerciālā nekustamā īpašuma cenu līmeņi pasaulē liek domāt par kārtējo burbuli, piektdien vēsta laikraksts Dienas Bizness. Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

Pēc iepriekšējās globālās finanšu krīzes straujš cenu pieaugums ir vērojams ne tikai lielākajos pasaules akciju tirgos. Cienījami stāva pieauguma līkne ir vērojama arī komerciālā nekustamā īpašuma (tāda īpašuma, kura iegādes mērķis ir nest peļņu, piemēram, no īres vai tā vērtības pieauguma) cenai. Globālā mērogā šajā tirgū atveseļošanās notiek jau kopš 2010. gada.

Tiek ziņots, ka, piemēram, biroju ēku novērtējumi un cenas līdz vēsturiski augstākajiem līmeņiem palielinājušās daudzās pasaules lielākajās pilsētās. Šāda situācija esot vērojama, piemēram, Londonā, Ņujorkā, Čikāgā, Losandželosā, Berlīnē, Sidnejā, Honkongā un Osakā, liecina Real Capital Analytics apkopotā informācija. Tāpat šajā nozarē vērojams spējš darījumu aktivitātes pieaugums. Piemēram, ASV komerciālā nekustamā īpašuma darījumu kopējā vērtība šī gada pirmajā pusē salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn pieaugusi gandrīz par 36% līdz 225,1 miljardam ASV dolāru. Savukārt Eiropā šādu darījumu vērtība gada pirmajā pusē palielinājusies par 37% līdz 135 miljardiem eiro, kas šajā nozarē vecajā kontinentā tādējādi iezīmē labāko pusgadu kopš 2007. gada (tātad kopš šajā nozarē sākās pretvējš).

Meklē ienesīgumu

Jāpiebilst, ka investīcijas nekustamajā īpašumā stimulē līdzīgi faktori, kas ir atbildīgi par straujo cenu palielināšanos akciju tirgū. Arī šeit var runāt par varenajiem centrālo banku bezprecedenta ekonomikas stimulēšanas apmēriem, kas būtībā nozīmē naudas pumpēšanu tautsaimniecības un ļoti zemas procentlikmes. Zemo procentlikmju laikmets liek daudziem raudzīties riskantāku ieguldījumu virzienā, piemēram, uz tām pašām akcijām, mazāk drošām korporatīvajām obligācijām (tām attiecīgi ir augstāks ienesīgums). Rezultātā arī investīcijas nekustamajā īpašumā ir visai pievilcīgas, ja salīdzina, piemēram, ar niecīgo obligāciju ienesīgumu. Šīs nedēļas otrajā pusē, piemēram, ASV 10 gadu termiņa obligāciju ienesīgums atradās pie 2,1% atzīmes, bet Vācijas – pie 0,58% atzīmes. Savukārt vidējais komerciālā nekustamā īpašuma gada ienesīgums (gada ieņēmumi no īpašuma/īpašuma vērtība) Ņujorkā atrodoties pie 5,7% atzīmes, liecina Real Capital dati. The Wall Street Journal (WSJ) raksta, ka pastiprināta interese par šādu nekustamo īpašumu ir gan no Rietumvalstu, gan no Āzijas un Tuvo Austrumu lielo investoru puses. Piemēram, ASV pensiju fondi šobrīd jau 7,7% no saviem kopējiem aktīviem ieguldījuši nekustamajā īpašumā (2011. gadā tie bija 6,3%). Aktīvi nekustamo īpašumu dažādās pasaules pilsētās iegādājas arī Ķīnas kompānijas.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

VK:Dzīvokļu īpašnieki Rīgā apmaksā RNP nelikumīgās darbības, izšķērdību un nolaidību

20.08.2015

alt
alt

EM rosinās mājokļu atbalsta programmai novirzīt vēl vienu miljonu eiro

21.08.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Tuvojas šī gada pirmais Atvērto durvju dienas maratons!

2

Izvēloties kādu no "Green City" divistabu dzīvokļiem, dizaina projekts dāvanā!

3

Atvērto durvju dienas maratonā iepazīsties ar jaunajiem projektiem Rīgas Centrā!

4

Kas kopīgs un atšķirīgs nekustamā īpašuma pircējiem Latvijā, Igaunijā un Lietuvā?

5

Nāc un iepazīsti renovēto pirmskara kluba tipa māju - projektu Ģertrūdes ielā 99

6

Latio "Padomu pietura" - neformālā gaisotnē uzzini visu par nekustamā īpašuma iegādi!

City24 redaktora izvēle

alt

Jaunie mājokļi Daugavas kreisajā krastā un Pierīgā aicina uz Atvērto durvju dienu!

alt

Tuvidos pieejami vēl tikai 7 dzīvokļi – izvēlies savējo Atvērto durvju dienā!

alt

Nenokavē! Atvērto durvju diena Daugavas labā krasta mājokļu projektos