EM rosinās mājokļu atbalsta programmai novirzīt vēl vienu miljonu eiro

Lai nodrošinātu mājokļu iegādes atbalsta programmai nepieciešamo finansējumu, Ekonomikas ministrija (EM) tuvākajā laikā rosinās valdību šim mērķim novirzīt papildu finansējumu viena miljona eiro apmērā no saņemtajiem līdzekļiem par termiņuzturēšanās atļaujām.

Šie līdzekļi nodrošinās programmas turpmāku īstenošanu, aģentūru LETA informēja EM Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Elita Rubesa-Voravko. Papildu līdzekļi nepieciešami, jo pašreiz pieejamais programmas finansējums drīz būs izmantots.

Savukārt, lai turpinātu programmas īstenošanu arī visu 2016.gadu, EM rosinās 2016.gada valsts budžeta likumā paredzēt, ka arī nākamajā gadā iegūtie līdzekļi par termiņuzturēšanās atļaujām tiek novirzīti mājokļa atbalsta programmas īstenošanai.

EM speciālistu ieskatā uz nepieciešamību paredzēt mājokļu galvojumus kā prioritāti no termiņuzturēšanās atļaujām iegūto līdzekļu sadalīšanā norāda iedzīvotāju augstā interese par dalību valsts atbalsta programmā.

Kā ziņots, kopš janvārī tika sākta valsts atbalsta programma mājokļa iegādei ģimenei ar bērniem, AS "Attīstības finanšu institūcija Altum" ("Altum") piešķīrusi 556 galvojumus. Kopējā galvojumu summa ir 3,38 miljoni eiro, kas piešķirta aizdevumiem kopumā 27,88 miljonu eiro apmērā, aģentūru LETA informēja "Altum" Mārketinga daļas vadītāja Kristīne Grauziņa.

Līdz šim galvojumi sniegti ģimenēm ar kopā 860 bērniem. Vairumā ģimeņu, kas izmantojušas atbalstu, aug viens bērns, taču aptuveni desmitā daļa ir daudzbērnu ģimenes - kredītu ar valsts galvojumu saņēmušas divas četru bērnu ģimenes un 52 trīs bērnu ģimenes.

Galvojumi tiek izsniegti mājokļu iegādei visā Latvijā. Aptuveni divas trešdaļas galvojumu izsniegts Rīgā un Pierīgā, trešdaļa - pārējā Latvijā. Reģionos lielākais pieprasījums ir Liepājā un Jelgavā. Aktīvs pieprasījums ir arī Daugavpilī, Ventspilī, Rēzeknē, Valmierā un citās Latvijas reģionu pilsētās un pagastos.

Valsts galvotos aizdevumus izsniegušas visas sešas programmā iesaistītās bankas: "Citadele", "SEB banka", "Swedbank", "Nordea", "ABLV Bank", "DNB banka".

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Īpašumu cenas jau atkal rekordos

21.08.2015

alt
alt

Bijušo Nacionālās bibliotēkas ēku pārdos izsolē par 3,872 miljoniem eiro

24.08.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Dzīvot paradīzes nostūrī! Pārdod grandiozus lauku īpašumus reģionos

2

TEKSTILIANA - jau sen gaidīta dzīvesvieta!

3

Atvērto durvju diena pieprasītajos "Ezerparka Namos"

4

Populārākās sērijveida ēkas un kas tajās pērk dzīvokļus?

5

Četri interesantākie projekti, kas pērn realizēti pūļa finansējuma platformā

6

TOP 10 lielākie nekustamā īpašuma investīciju darījumi 2019. gadā

City24 redaktora izvēle

alt

Dzīvot paradīzes nostūrī! Pārdod grandiozus lauku īpašumus reģionos

alt

TOP 10 lielākie nekustamā īpašuma investīciju darījumi 2019. gadā

alt

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju