"Jaunā Teika" saņem Latvijā pirmo A klases energoefektivitātes sertifikātu daudzdzīvokļu mājām

Nekustamā īpašuma projekta «Jaunā Teika» ietvaros uzbūvētā daudzdzīvokļu ēka ieguvusi A klases energoefektivitātes sertifikātu. Izmaksas par siltumu jaunuzceltā mājā tiek prognozētas par trešdaļu zemākas kā citos līdzīgos dzīvojamo māju projektos.

Projekta attīstītājs, "HANNER" uzņēmumu grupa, ir līderis Lietuvā energoefektīvu risinājumu izmantošanā daudzdzīvokļu namu izbūvē, kur tas uzbūvējis pirmo A klases energoefektivitātes sertifikātu saņēmušo daudzdzīvokļu māju Lietuvā. "HANNER" uzņēmumu grupa  energoefektivitāti uzskata par vienu no svarīgākajām prioritātēm jaunos projektos, tāpēc nolēmusi izmantot savu veiksmīgo pieredzi arī Latvijā.

Mindaugas Valuckas, "HANNER" uzņēmumu grupas valdes loceklis: "Uzskatām, ka visām jaunbūvētām ēkām Latvijā, sākot ar 2016. gadu, būtu jāatbilst A klases energoefektivitātes sertifikāta normām un prasībām. Piemēram, Lietuvā, saskaņā ar likuma prasībām, visām jaunuzceltām ēkām sākot no 2016. gada jābūt A klases energosertificētām."

"Jaunā Teika" 16 stāvu dzīvojamā māja ir pirmais dzīvojamo māju projekts Latvijā, kura energoefektivitāte tiek apliecināta ar A klases energosertifikātu. Dzīvokļi, kas pieejami projektā "Jaunā Teika", ir paredzēti jaunām ģimenēm un ģimenēm ar vidējiem ieņēmumiem. Tie ir cilvēki, kuriem ir svarīga ne tikai iespēja iegādāties savu mājokli par saprātīgu cenu, bet arī nākotnē, jau dzīvojot šais dzīvokļos, kontrolēt savus izdevumus, nepārmaksājot par komunālajiem un arī apsaimniekošanas pakalpojumiem.

Energoefektīvu risinājumu izmantošana dzīvojamo māju izbūvē daudzviet Eiropā ir kļuvusi par normu, diemžēl Latvijas nekustamā īpašuma pircējs vēl nav tik informēts par ieguvumiem, iegādājoties īpašumu energoefektīvā mājā.


„Daudzviet Eiropā energoefektīvi nekustamie īpašumi ir kļuvuši par prioritāti ilgtspējīgas dzīves kvalitātes uzlabošanā. Savukārt ES izvirzītie mērķi 2030 Latvijai ir: celt energoefektivitāti par aptuveni 30% un atjaunojamo energoresursu īpatsvaru palielināt par >27%. To būs iespējams sasniegt tikai, ja lielo ēku īpašnieki sāks aktīvi šos mērķus realizēt. Tāpēc ir apsveicama "HANNER" iniciatīva jau projektēšanas un būvniecības, kā arī vēlāk apsaimniekošanas posmos akcentēt un izmantot jaunākās energoefektivitātes tehnoloģijas, lai ēkas biznesa un privātie lietotāji varētu baudīt komfortu un maksāt mazāk,” Gints Miķelsons, Latvijas Ilgtspējīgas Būvniecības padomes valdes priekšsēdētājs.

"Jaunā Teika" jaunuzceltajā ēkā ir izbūvēta efektīva rekuperācijas sistēma, kas atgūst apmēram 85% siltumenerģijas. Rekuperācija nodrošina, ka dzīvoklī pastāvīgi ir pietiekami daudz svaiga gaisa un CO2 līmenis tiek noturēts komfortablā līmenī. Ziemas aukstajos mēnešos svaigais gaiss pirms nonākšanas dzīvoklī rekuperatoracijas sistēmā tiek sasildīts, tādējādi saglabājot telpās esošo siltumu. Tā palīdz arī uzturēt komfortablu gaisa mitruma līmeni dzīvoklī, kas pasargā no pelējuma rašanās un kondensāta veidošanās uz dzīvokļa logiem.

Projektā "Jaunā Teika" jaunuzcelto 16-stāvu daudzfunkcionālo ēku plānots pabeigt šī gada septembrī. Klientiem būs pieejami simts dzīvokļi un 3500 kvadrātmetri biroja telpas. “Jaunā Teika” teritorijā šobrīd jau ir divas dzīvojamās ēkas, kurās savu komfortablo mājvietu ir atradušas 330 ģimenes. Turpmākajos 5 gados ir plānots uzbūvēt vēl 400 dzīvokļus un biroja telpas apmēram 30 000 kvadrātmetru platībā.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Būvniecības valsts kontroles birojs izglītos pašvaldības par ēku ekspluatācijas un būvdarbu nepilnībām

25.08.2015

alt
alt

Aicina iepazīties ar projekta Ezerparka Nami atlikušo dzīvokļu piedāvājumu

26.08.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

4

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība