"Jaunā Teika" saņem Latvijā pirmo A klases energoefektivitātes sertifikātu daudzdzīvokļu mājām

Nekustamā īpašuma projekta «Jaunā Teika» ietvaros uzbūvētā daudzdzīvokļu ēka ieguvusi A klases energoefektivitātes sertifikātu. Izmaksas par siltumu jaunuzceltā mājā tiek prognozētas par trešdaļu zemākas kā citos līdzīgos dzīvojamo māju projektos.

Projekta attīstītājs, "HANNER" uzņēmumu grupa, ir līderis Lietuvā energoefektīvu risinājumu izmantošanā daudzdzīvokļu namu izbūvē, kur tas uzbūvējis pirmo A klases energoefektivitātes sertifikātu saņēmušo daudzdzīvokļu māju Lietuvā. "HANNER" uzņēmumu grupa  energoefektivitāti uzskata par vienu no svarīgākajām prioritātēm jaunos projektos, tāpēc nolēmusi izmantot savu veiksmīgo pieredzi arī Latvijā.

Mindaugas Valuckas, "HANNER" uzņēmumu grupas valdes loceklis: "Uzskatām, ka visām jaunbūvētām ēkām Latvijā, sākot ar 2016. gadu, būtu jāatbilst A klases energoefektivitātes sertifikāta normām un prasībām. Piemēram, Lietuvā, saskaņā ar likuma prasībām, visām jaunuzceltām ēkām sākot no 2016. gada jābūt A klases energosertificētām."

"Jaunā Teika" 16 stāvu dzīvojamā māja ir pirmais dzīvojamo māju projekts Latvijā, kura energoefektivitāte tiek apliecināta ar A klases energosertifikātu. Dzīvokļi, kas pieejami projektā "Jaunā Teika", ir paredzēti jaunām ģimenēm un ģimenēm ar vidējiem ieņēmumiem. Tie ir cilvēki, kuriem ir svarīga ne tikai iespēja iegādāties savu mājokli par saprātīgu cenu, bet arī nākotnē, jau dzīvojot šais dzīvokļos, kontrolēt savus izdevumus, nepārmaksājot par komunālajiem un arī apsaimniekošanas pakalpojumiem.

Energoefektīvu risinājumu izmantošana dzīvojamo māju izbūvē daudzviet Eiropā ir kļuvusi par normu, diemžēl Latvijas nekustamā īpašuma pircējs vēl nav tik informēts par ieguvumiem, iegādājoties īpašumu energoefektīvā mājā.


„Daudzviet Eiropā energoefektīvi nekustamie īpašumi ir kļuvuši par prioritāti ilgtspējīgas dzīves kvalitātes uzlabošanā. Savukārt ES izvirzītie mērķi 2030 Latvijai ir: celt energoefektivitāti par aptuveni 30% un atjaunojamo energoresursu īpatsvaru palielināt par >27%. To būs iespējams sasniegt tikai, ja lielo ēku īpašnieki sāks aktīvi šos mērķus realizēt. Tāpēc ir apsveicama "HANNER" iniciatīva jau projektēšanas un būvniecības, kā arī vēlāk apsaimniekošanas posmos akcentēt un izmantot jaunākās energoefektivitātes tehnoloģijas, lai ēkas biznesa un privātie lietotāji varētu baudīt komfortu un maksāt mazāk,” Gints Miķelsons, Latvijas Ilgtspējīgas Būvniecības padomes valdes priekšsēdētājs.

"Jaunā Teika" jaunuzceltajā ēkā ir izbūvēta efektīva rekuperācijas sistēma, kas atgūst apmēram 85% siltumenerģijas. Rekuperācija nodrošina, ka dzīvoklī pastāvīgi ir pietiekami daudz svaiga gaisa un CO2 līmenis tiek noturēts komfortablā līmenī. Ziemas aukstajos mēnešos svaigais gaiss pirms nonākšanas dzīvoklī rekuperatoracijas sistēmā tiek sasildīts, tādējādi saglabājot telpās esošo siltumu. Tā palīdz arī uzturēt komfortablu gaisa mitruma līmeni dzīvoklī, kas pasargā no pelējuma rašanās un kondensāta veidošanās uz dzīvokļa logiem.

Projektā "Jaunā Teika" jaunuzcelto 16-stāvu daudzfunkcionālo ēku plānots pabeigt šī gada septembrī. Klientiem būs pieejami simts dzīvokļi un 3500 kvadrātmetri biroja telpas. “Jaunā Teika” teritorijā šobrīd jau ir divas dzīvojamās ēkas, kurās savu komfortablo mājvietu ir atradušas 330 ģimenes. Turpmākajos 5 gados ir plānots uzbūvēt vēl 400 dzīvokļus un biroja telpas apmēram 30 000 kvadrātmetru platībā.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Būvniecības valsts kontroles birojs izglītos pašvaldības par ēku ekspluatācijas un būvdarbu nepilnībām

25.08.2015

alt
alt

Aicina iepazīties ar projekta Ezerparka Nami atlikušo dzīvokļu piedāvājumu

26.08.2015

Vēlaties iegādāties mājokli?

Uzziniet savas iespējas saņemt aizdevumu SEB bankā un piesakieties bezmaksas konsultācijai

  • Kredīta atmaksas termiņš līdz 30 gadiem
  • Iespēja atlikt pamatsummas maksājumu uz laiku līdz 18 mēnešiem
  • Kredītmaksājumu apdrošināšanas piedāvājums
  • Valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

TOP5: gaumīgi vienistabas dzīvokļi Rīgā

2

Praktiski padomi – kam pievērst uzmanību, izvēloties dīvānu?

3

Īpašumi Vidzemē tiem, kas alkst pēc dabas ainavām un vecpilsētu valdzinājuma

4

Atvērto durvju diena jaunajā projektā Iecavas ielā 5: ļaujies jūras krasta vilinājumam arī tu!

5

Dārza svētki, kurus izbaudīs arī bērni

6

Unikāls penthauss ar skatu uz galvaspilsētas jumtu korēm

City24 redaktora izvēle

alt

Šiks un elegance - 6 pārdošanā esoši apartamenti Jūrmalā

alt

TOP5: gaumīgi vienistabas dzīvokļi Rīgā

alt

Dārza svētki, kurus izbaudīs arī bērni