Noderīgi ieteikumi, kā viesistabai ar krāsu palīdzību piešķirt personību

Dzīvojamo istabu jeb viesistabu var saukt par mājokļa sirdi. Tur ne vien tiek uzņemti ciemiņi, bet tā ir arī vieta, kur mājokļa saimnieks dažādās sīkās detaļās var parādīt savu personību. Neatkarīgi no tā, cik mierīgs, ekspresīvs vai radošs esi, dzīvojamai istabai pienāktos būt tikpat unikālai, kāds ir tās saimnieks. Viens no vienkāršākajiem un lētākajiem veidiem, kā viesistabā radīt savas personības auru, ir izmantot krāsu – piedāvājam dažas portāla Freshome.com idejas, kā, izmantojot krāsas, lai mājokļa svarīgāko istabu padarītu īpašu.

Viena no sienām kā akcents

Drosmīgām un košām personībām, kuras viesistabas sienas labprāt nokrāsotu kādā izteiksmīgā tonī, no savas vēlmes nevajadzētu atteikties. Jā, ja visas istabas sienas būtu spilgtas, tas varētu būt nomācoši, taču tam ir vienkāršs risinājums – visas sienas nokrāsot neitrālā tonī, bet vienu no tām var padarīt par košu viesistabas akcentu, nokrāsojot mājas saimniekam mīļā tonī. Noderīgi ir atcerēties arī to, ka par akcentu kalpojošajai sienai obligāti nav nepieciešams tikai vienā krāsā.

Kontrastējoši griesti

Domājot par to, kā viesistabu padarīt personiskāku, bieži vien tiek aizmirsts, ka arī griesti ir mākslinieciski izmantojama virsma. Piemēram, ja tie tiktu nokrāsoti un kontrastētu ar sienām, telpa būtu dinamiskāka. Iespējas, kā izpausties uz griestiem, ir gana daudz – ja griestu tonis būs piezemētāks, istaba izskatīsies elegantāka, savukārt, ja tos nokrāsotu kādu izteiksmīgākā tonī, dzīvojamā istaba būs dzīvīgāka un košāka.

Starp citu, ja mājoklī ir zemi griesti, tieši to nokrāsošana telpu var padarīt vizuāli lielāku. Izvēlies kādu vēsu toni, piemēram, zilo vai violeto, jo tie radīs plašuma efektu.

Mākslas darbs uz sienas

Vēl viena no ideja, kā piešķirt viesistabai dvēseli, ir uz kādas no sienām izveidot mājokļa saimnieka gaumei un vēlmēm atbilstošu unikālu sienas apgleznojumu. Pats labākais, ka šajā gadījumā iespējas ir bezgalīgas un fantāzijai nav robežu. Proti, zīmējums var būt gan kā mazs akcents, gan milzīgs mākslas darbs, kas stiepjas pa visu sienu. Tas var būt saskaņots, vienas krāsas dažādos toņos, taču tikpat labi uz sienas var izveidot mākslas darbu visās varavīksnes krāsās.

Sienas apgleznojumu, ja ir pārliecība par savām mākslinieciskajām spējām, var izveidot paša spēkiem, taču vienmēr pastāv arī iespēja nolīgt profesionāli, kurš sadarbojoties ar mājas saimnieku un viņa ģimeni izveidotu tieši tās saimnieku personībām un istabas īpatnībām atbilstošāko zīmējumu, lai tas kļūtu par dzīvojamās istabas galveno dekoru. Ja nu tomēr nav vēlmes apgleznot sienu vai arī, teiksim, to neļauj darīt dzīvokļa vai mājas saimnieks (gadījumā, ja mājoklis tiek īrēts), var apsvērt domu gleznojuma vietā pie sienas piekārt kādu milzīgu gleznu vai cita veida mākslas darbu.

Tekstūras izveidošana

Vienkāršs veids, kā panākt, lai viesistaba izskatās smalkāka un eksluzīvāka, ir piešķirt sienām vai griestiem citādāku tekstūru. Lai efekts būtu vēl interesantāks, var tekstūras izveidošanu var apvienot ar kādu no augstāk minētajām idejām. Piemēram, piešķir tekstūru sienai, kas kalpo kā akcents – ja izvēlēsies neitrālu paleti ar nelielu toņu kontrastu, itin viegli viesistabā radīsi gaumīgu un pat greznu noskaņu.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Ekspluatācijā nodots daudzdzīvokļu nams Jūrmalā, Dubultos, Ceriņu ielā 3

27.08.2015

alt
alt

Lauku īpašumi Latvijā, kuros ļauties meža ritmiem, draudzēties ar kaimiņu - stārķi un baudīt rožu dārza reibinošos aromātus

31.08.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Baudāma dzīve pilsētas centrā sākas ar mājokli! Uzsāk dzīvokļu pārdošanu projektā "Klusā iela 11"

2

Atvērto durvju dienas maratons jau sestdien!

3

Rīgas centra pūrs: dzīvokļi šikas privātmājas vērtībā

4

Pēdējā no Jaunās Teikas sešām dzīvojamām mājām ver durvis interesentiem

5

TEKSTILIANA - jauns dzīvokļu projekts Torņakalnā

6

Saliena Park Apartments - atvērto durvju diena un atlaides dzīvokļiem līdz pat 14000 EUR!

City24 redaktora izvēle

alt

Atvērto durvju dienas maratons jau sestdien!

alt

Rīgas centra pūrs: dzīvokļi šikas privātmājas vērtībā

alt

Pēdējā no Jaunās Teikas sešām dzīvojamām mājām ver durvis interesentiem