Četras kļūdas, no kurām izvairīties, pārdodot māju

Mājas pārdošana, ja vien ievēro dažus padomus, nav nebūt tik sarežģīts uzdevums, kā varētu šķist sākumā. Kā ziņo portāls Ballennetwork.com, lai palielinātu mājas vērtību un to pārdotu par iespējami pievilcīgu cenu, atliek vien izvairīties no dažu kļūdu pieļaušanas.

Pārdod sagatavotu māju

Viena no māju pārdevēju biežāk pieļautajām kļūdām ir, ka mājokli nekustamo īpašumu tirgū nodod pirms pienācīgas sagatavošanās. Šādā veidā iespējams pazaudēt potenciālos pircējus, tāpēc ir svarīgi atcerēties, ka pirms mājas pārdošanas ir jāparūpējas, lai viss būtu kārtībā. Svarīgas ir pat sīkākās detaļas, tāpēc pirms pārdošanas pārliecinies, vai ir veikti visi nepieciešamie labojumi, kā arī par to, vai māja ir tīra un sakārtota. 

Šādie mazi, it kā nenozīmīgie sīkumi patiesībā ir svarīgi, jo nesakārtotības gadījumā tie var mazināt mājas vērtību vai pat traucēt to pārdot. Ja potenciālais pircējs pamanīs, piemēram, to, ka kādas istabas durvju rokturis nedarbojas, neviļus var ienākt prātā jautājums, kas gan vēl šajā mājā nav tā, kā vajadzētu un atturēt no īpašuma iegādāšanās.

Lai radītu labu iespaidu un palielinātu mājas vērtību, ieteicams ievērot dažus vienkāršus padomus. Pirmkārt, lai pircējam radītu iespaidu, ka māja ir plaša, pirms nodošanas nekustamo īpašumu tirgū to iztīri un sakārto, atbrīvojoties no visa nevajadzīgā. Otrkārt, radi sakārtotības un mājīguma efektu, māju nokrāsojot neitrālos toņos. Treškārt – nodrošini, lai mājoklis labi smaržotu.

Nepārcenties ar detaļām

Vēl viena kļūda, no kuras māju pārdevējiem ieteicams izvairīties, ir pārcenšanās. Saprotams, kad māja tiek gatavota pārdošanai, ir kārdinājums darīt visu, lai tā potenciālajiem pircējiem izskatītos pēc iespējas vilinošāka. Tomēr – tas var radīt arī pretējo efektu un atbaidīt pircējus. Piemēram, ja apkaimē ir vairākas pārdošanai gatavas mājas, kuru vidū Tava izceļas, cilvēki var izvēlēties kādu no pieticīgāk sagatavotajiem mājokļiem, domājot, ka tie noteikti maksās mazāk, nekā māja, kurai pielikts vairāk pūļu. Ņem vērā, ka cilvēki vēlas iegādāties saviem līdzekļiem atbilstošas mājas labā apkaimē.

Lai nodrošinātu to, ka māja pircējiem ir pievilcīga, patiesībā pietiek ar elementāriem uzlabojumiem. Proti, pirms pārdošanas nodrošini, ka māja ir labā tehniskā un vizuālā stāvoklī – pārliecinies, ka logi, grīdas, griesti, durvis un viss pārējais ir labā stāvoklī, kā arī, ja nepieciešams, veic kosmētisko remontu.

Nesasteidz pārdošanu

Mājas pārdošana ir nopietns jautājums, kurā iesaistīts gana daudz finansiālo līdzekļu, tieši tāpēc ir svarīgi pārdošanas procesu nesasteigt. Lai netiktu pieņemti lēmumi, kurus vēlāk jānožēlo, ieplāno laiku, ko vari veltīt mājas pārdošanai un nekustamā īpašuma tirgus situācijas izpētei.

Lai izvairītos no pārmērīgi augstas cenas noteikšanas savam īpašumam un tādējādi neatbaidītu pircējus, pirms mājas pārdošanas  iegūsti informāciju par nekustamā īpašuma tirgus situāciju savā reģionā. Orientēšanās  nekustamā īpašuma tirgus situācijā palīdzēs saprast gan to, kā darījumus veikt izdevīgāk, gan arī to, vai šajā gada periodā maz ir pieprasījums pēc mājām – varbūt sapratīsi, ka jāmeklē citas alternatīvas un māju labāk pārdot citā gada posmā?

Ņem vērā, ka mājas pārdošana ir laikietilpīgs process, kurš no pārdevēja prasa gana daudz pacietības, zināšanu un izturības. Taču tas ir tā vērts, ja tādējādi izdodas īpašumu pārdot par labu cenu, kā arī izvairīties no situācijas, ka nevar īpašumam atrast pircēju.

Nejauc emocijas ar biznesu

Māja, kurā, piemēram, esi pavadījis bērnību vai vijis ģimenes ligzdiņu, itin viegli var pieaugt pie sirds. Brīdī, kad to dažādu iemeslu dēļ ir jāpārdod, atmiņas, kuras glabā šis īpašums, uz cilvēku var radīt psiholoģisku un emocionālu efektu. Diemžēl emociju iesaiste var negatīvi ietekmēt pārdevēja spriestspēju, liekot domāt, ka ikvienam māja jau no pirmā acu skatiena liksies tikpat lieliska, kā tās īpašniekam.

Ņem vērā, ka mājas pārdošana, par spīti tam, cik daudz jauku atmiņu tā glabā, ir bizness, kurā emocijām nav vietas. Lai veiksmīgi to pārdotu, saglabā vēsu galvu un centies spriest loģiski.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Lauku īpašumi Latvijā, kuros ļauties meža ritmiem, draudzēties ar kaimiņu - stārķi un baudīt rožu dārza reibinošos aromātus

31.08.2015

alt
alt

Industriālo platību segments ir kļuvis aktīvāks

31.08.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Anniņmuižas Parka Rezidence Imantā - izvēlies jauno projektu vēsturiskā vietā

2

Četri interesantākie projekti, kas pērn finansēti platformā EstateGuru

3

Vidusmēra latvietim pieejami dzīvokļi Jūrmalā

4

Bērnistaba - balanss starp praktiskumu un bērnu sapņu īstenošanu

5

Šogad interjerā dominēs lielformāta māksla

6

Decembrī sērijveida dzīvokļu cena Rīgas mikrorajonos augusi par 0,5%

City24 redaktora izvēle

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Lampa – gaismas avots un dizaina priekšmets

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā