Pērn investīciju apjoms nekustamajā īpašumā Baltijā sasniedzis 480 miljonus

Aizvadītajā gadā kopējais investīciju apjoms nekustamajā īpašumā Baltijas valstīs sasniedzis 480 miljonus eiro. Līdere šajā jomā bijusi Igaunija, kurā investēti 214,4 miljoni eiro. Otrajā vietā bijusi Latvija ar 155,6 miljoniem, bet trešajā – Lietuva (110,7 miljoni eiro).

Lai gan investīciju apgrozījums Baltijas valstīs pērn samazinājies par vienu ceturtdaļu (gadu iepriekš tas bija 643 miljoni eiro), jāņem vērā ka investīciju aktivitāti 2011. gadā veicināja daži lieli darījumi, kā, piemēram, Kristiine Iepirkumu centra iegāde Tallinā par 105 miljoniem eiro, kas veidoja 16% no visām 2011. gada investīcijām Baltijā, raksta Property Magazine.

Aizvadītajā gadā investīciju vidē dominējusi mazumtirdzniecība – vairāk nekā 37% gadījumu ieguldījumi notikuši mazumtirdzniecības objektos. Interesi par mazumtirdzniecību nosaka stabilie tirdzniecības apjomi pēdējo divu gadu laikā.

Otrajā vietā (77 miljoni eiro) bijušas investīcijas ražošanas un noliktavu īpašumos. Lielo īpatsvaru nodrošinājusi Tallinas tuvumā esošā VGP noliktavu parka iegāde par 24 miljoniem eiro.

Tikmēr aizvadītajā gadā, salīdzinot ar gadu iepriekš, investīciju aktivitātes biroju jomā sarukušas. Pērn tās veidoja 14% no visām investīcijām. Lielākie darījumi pērn bijuši Baltika Quarter pārdošana Kawe Group par 13,6 miljoniem eiro Tallinā un īpašuma pārdošana Kaļķu ielā 15 Rīgā par 8,9 miljoniem eiro.

Investīcijas viesnīcu nozarē – aptuveni 11% no kopējā apjoma – aizvadītajā gadā bijušas aktīvas Latvijā. Pēdējo divu gadu laikā reģionā pārdoti desmit viesnīcu īpašumi.

Tikmēr īpašumu konsultācijas kompānijas Colliers Latvija izpilddirektors Deniss Kairāns medijam norādījis, ka nākamie gadi, saskaņā ar kompānijas prognozēm, nekustamo īpašumu jomā būs aktīvi. Galvenie investīciju mērķi nākamgad turpinās būt mazumtirdzniecības un biroju īpašumi.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Profesionāļi apsprieda teritorijas attīstības plānošanas problēmas

31.05.2013

Neveiksmīgas rezidences, kuras arhitekti projektējuši paši sev. ASV prezidenta Džona Kenedija 20 dzīves mājokļi. Interesantas būves ar spoguļu fasādēm.

31.05.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām

3

VESTABALT uzsāk dzīvokļu iepriekšpārdošanu elitārajā dzīvojamā namā Ausekļa ielā 14

4

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

5

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

6

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām