Tūkstošgades paaudze - pārmaiņu vējš, kas pāršalcis mājokļu iekārtošanas paradumus

Gluži tāpat kā modē, arī tendences māju interjerā un dizainā arvien mainās – kas vienubrīd ir stilīgi, jau nākošajā ir kļuvis vecmodīgs. Šobrīd liela ietekme šajā sfērā ir tā sauktajai tūkstošgades paaudzei – 18 līdz 34 gadus jauniem cilvēkiem ar unikālu skatījumu gan uz dzīvi, gan to, kā tā jādzīvo.

Tūkstošgades jeb Y paaudze ir cilvēki, kuri dzimuši laika posmā no 1980. gada līdz aptuveni 2000. gadam. Viņu skatījums uz dzīvi veidojies no pašu gūtās pieredzes, kā arī no tā, ko redzējuši viņu vecāki. Šobrīd šie aptuveni 18 līdz 34 gadus vecie cilvēki, kuri seko līdzi laikam, pārmaiņām un labi apzinās, ka nekas nav mūžīgs, lēnām ievieš pārmaiņas arī māju iekārtošanas paradumos. Lūk, aspekti, pēc kuriem šī paaudze izvēlas savu mitekli:

Atrašanās vieta un mājokļa lielums

Tā kā tūkstošgades pārstāvji ir aktīvi cilvēki un daudz laika pavada ārpus mājas, viņiem ir svarīgi, lai mājvieta atrodas iespējami tuvu pilsētas centram, lai viegli un ātri būtu pieejams viss  nepieciešamais. 

Vēl viens aspekts, pēc kā Y paaudze izvērtē mājokļu piedāvājumus, ir to cena. Šīs paaudzes pārstāvji vairāku iemeslu dēļ finansiālā ziņā ir piesardzīgi. Viņi ir redzējuši, kā vecāki un viņu gada gājuma cilvēki atkopjas pēc ekonomiskas lejupslīdes, paši maksā savus studiju kredītus, tādēļ ir ieinteresēti veikt lielāku iemaksu un ņemt iespējami mazākus kredītus īpašumu iegādei.

Mazāk pūļu uzturēšanai

Tūkstošgades paaudzes pārstāvji strādā garas darba stundas un viņiem ir daudz dažādu interešu, tāpēc viņi vislabprātāk izvēlētos mājokli, kura uzturēšana kārtībā neprasa lielas pūles un laiku. Tas nozīmē – viņi lapbrāt izvēlēsies mājas vai dzīvokļu ar viegli mazgājamām un slaukāmām virsmām, piemēram, ar mākslīgām koka grīdām vai slēgta tipa kamīniem.

Mazāk detaļu

Y paaudzi lielākajā daļā gadījumu neinteresē ierastās detaļas vai glauni risinājumi, kuri varētu paaugstināt mājokļa cenu. Kā vienu no piemēriem var minēt grīdas līstītes – ja tās agrāk bija sava veida statusa un meistarības rādītājs, tad tūkstošgades paaudzei tās vairs nešķiet kā pievilcīgs interjera dizaina elements.

Izteiksmīgas krāsas un industriālisms

Tūkstošgades paaudze nevēlas dzīvot pēc tiem standartiem, pēc kuriem dzīvoja viņu vecāki. Ja vecāka gadu gājuma cilvēki tiecās pēc pieklusinātām krāsām interjerā (piemēram, bēšajiem toņiem), tad šī paaudze labprātāk izvēlas mājokļus pelēkos toņos, kurus īpašus padara drosmīgi, izteiksmīgi akcenti, kā, piemēram, bordo krāsas akcenta siena.

Runājot par mēbelēm – Y paaudze dod priekšroku industriāla izskata mēbelēm, taču tajā pašā laikā jāņem vērā, ka tām tomēr ir jābūt arī gana ērtām.

Draudzīgi tehnoloģijām

Tūkstošgades paaudze iet līdzi laikam, interesējas par jaunākajiem trendiem un labprāt spēlējas ar savām rotaļlietām – viedtālruņiem, planšetēm, datoriem, audiosistēmām un tā tālāk. Tieši tāpēc arvien nozīmīgāka kļūst prasība, lai mājoklī ir gana daudz kontaktligzdu, kur ikvienu no tehnoloģijas brīnumiem laiku pa laikam uzlādēt.

Sagatavota dzīvesvieta

Mūsdienu straujais dzīves ritms dara savu – tūkstošgades paaudze apzinās, cik vērtīgs ir viņu laiks un cik ātri tas skrien, tāpēc novērtē domu, ka var ievākties jau sagatavotā dzīvoklī vai mājā. Būtība pavisam vienkārša – jo gatavāka būs dzīvesvieta, jo labāk, lai pircējam nebūtu jāpavada laiks, veicot pārmaiņas.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Pārvākšanās – brīdis, kad atbrīvoties no visa liekā

31.08.2015

alt
alt

Aicina uz Atvērto durvju dienām daudzdzīvokļu namu kompleksā "Priedes"

02.09.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju

2

TOP 10 populārākie jaunie projekti Rīgas centrā

3

Atvērto durvju diena vienā no Rīgas populārākajiem projektiem "Ezerparka Nami"

4

TRIBUS aģenti nostiprina savas pozīcijas nekustamā īpašuma tirgū

City24 redaktora izvēle

alt

TOP 10 populārākie jaunie projekti Rīgas centrā

alt

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju

alt

Skandināvu vēsmas Ganību dambī - top jauns dzīvojamais projekts "Fjordi"