Tūkstošgades paaudze - pārmaiņu vējš, kas pāršalcis mājokļu iekārtošanas paradumus

Gluži tāpat kā modē, arī tendences māju interjerā un dizainā arvien mainās – kas vienubrīd ir stilīgi, jau nākošajā ir kļuvis vecmodīgs. Šobrīd liela ietekme šajā sfērā ir tā sauktajai tūkstošgades paaudzei – 18 līdz 34 gadus jauniem cilvēkiem ar unikālu skatījumu gan uz dzīvi, gan to, kā tā jādzīvo.

Tūkstošgades jeb Y paaudze ir cilvēki, kuri dzimuši laika posmā no 1980. gada līdz aptuveni 2000. gadam. Viņu skatījums uz dzīvi veidojies no pašu gūtās pieredzes, kā arī no tā, ko redzējuši viņu vecāki. Šobrīd šie aptuveni 18 līdz 34 gadus vecie cilvēki, kuri seko līdzi laikam, pārmaiņām un labi apzinās, ka nekas nav mūžīgs, lēnām ievieš pārmaiņas arī māju iekārtošanas paradumos. Lūk, aspekti, pēc kuriem šī paaudze izvēlas savu mitekli:

Atrašanās vieta un mājokļa lielums

Tā kā tūkstošgades pārstāvji ir aktīvi cilvēki un daudz laika pavada ārpus mājas, viņiem ir svarīgi, lai mājvieta atrodas iespējami tuvu pilsētas centram, lai viegli un ātri būtu pieejams viss  nepieciešamais. 

Vēl viens aspekts, pēc kā Y paaudze izvērtē mājokļu piedāvājumus, ir to cena. Šīs paaudzes pārstāvji vairāku iemeslu dēļ finansiālā ziņā ir piesardzīgi. Viņi ir redzējuši, kā vecāki un viņu gada gājuma cilvēki atkopjas pēc ekonomiskas lejupslīdes, paši maksā savus studiju kredītus, tādēļ ir ieinteresēti veikt lielāku iemaksu un ņemt iespējami mazākus kredītus īpašumu iegādei.

Mazāk pūļu uzturēšanai

Tūkstošgades paaudzes pārstāvji strādā garas darba stundas un viņiem ir daudz dažādu interešu, tāpēc viņi vislabprātāk izvēlētos mājokli, kura uzturēšana kārtībā neprasa lielas pūles un laiku. Tas nozīmē – viņi lapbrāt izvēlēsies mājas vai dzīvokļu ar viegli mazgājamām un slaukāmām virsmām, piemēram, ar mākslīgām koka grīdām vai slēgta tipa kamīniem.

Mazāk detaļu

Y paaudzi lielākajā daļā gadījumu neinteresē ierastās detaļas vai glauni risinājumi, kuri varētu paaugstināt mājokļa cenu. Kā vienu no piemēriem var minēt grīdas līstītes – ja tās agrāk bija sava veida statusa un meistarības rādītājs, tad tūkstošgades paaudzei tās vairs nešķiet kā pievilcīgs interjera dizaina elements.

Izteiksmīgas krāsas un industriālisms

Tūkstošgades paaudze nevēlas dzīvot pēc tiem standartiem, pēc kuriem dzīvoja viņu vecāki. Ja vecāka gadu gājuma cilvēki tiecās pēc pieklusinātām krāsām interjerā (piemēram, bēšajiem toņiem), tad šī paaudze labprātāk izvēlas mājokļus pelēkos toņos, kurus īpašus padara drosmīgi, izteiksmīgi akcenti, kā, piemēram, bordo krāsas akcenta siena.

Runājot par mēbelēm – Y paaudze dod priekšroku industriāla izskata mēbelēm, taču tajā pašā laikā jāņem vērā, ka tām tomēr ir jābūt arī gana ērtām.

Draudzīgi tehnoloģijām

Tūkstošgades paaudze iet līdzi laikam, interesējas par jaunākajiem trendiem un labprāt spēlējas ar savām rotaļlietām – viedtālruņiem, planšetēm, datoriem, audiosistēmām un tā tālāk. Tieši tāpēc arvien nozīmīgāka kļūst prasība, lai mājoklī ir gana daudz kontaktligzdu, kur ikvienu no tehnoloģijas brīnumiem laiku pa laikam uzlādēt.

Sagatavota dzīvesvieta

Mūsdienu straujais dzīves ritms dara savu – tūkstošgades paaudze apzinās, cik vērtīgs ir viņu laiks un cik ātri tas skrien, tāpēc novērtē domu, ka var ievākties jau sagatavotā dzīvoklī vai mājā. Būtība pavisam vienkārša – jo gatavāka būs dzīvesvieta, jo labāk, lai pircējam nebūtu jāpavada laiks, veicot pārmaiņas.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Pārvākšanās – brīdis, kad atbrīvoties no visa liekā

31.08.2015

alt
alt

Aicina uz Atvērto durvju dienām daudzdzīvokļu namu kompleksā "Priedes"

02.09.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Anniņmuižas Parka Rezidence Imantā - izvēlies jauno projektu vēsturiskā vietā

2

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

3

Rīdzinieku iecienītos Gaiļezera namus papildinās vēl trīs dzīvojamās mājas

4

"Estera Development" uzsāks "Liepziedu" otrās ēkas dzīvokļu rezervāciju

5

Sestdien jaunajā projektā "Ziemeļblāzmas aleja" notiks atvērto durvju diena

6

Bērnistaba - balanss starp praktiskumu un bērnu sapņu īstenošanu

City24 redaktora izvēle

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Lampa – gaismas avots un dizaina priekšmets

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā