Neveiksmīgas rezidences, kuras arhitekti projektējuši paši sev. ASV prezidenta Džona Kenedija 20 dzīves mājokļi. Interesantas būves ar spoguļu fasādēm.

„Arhitekti mēdz būt meistari dizaina lietās, īpaši savā māju un būvju valstībā. Taču, kolīdz runa ir par pašu mājokli, viņi nereti cieš neveiksmes vai kļūdās. Reizēm arhitektu drosme izrādīt trakas idejas pašu mājoklī attaisnojas, bet reizēm tas nenotiek, un plānotā meistardarba vietā „uzprojektējas” māja, kurai ir jāveic vairākkārtīgi uzlabošanas darbi,” tā raksta portāls Architizer. Viņu apkopotajā māju listē minēta, piemēram, ASV arhitekta Roberta Venturi māja, kuru viņš cēlis savai mātei. Lai gan tās projektā autors ir „iesējis” dažādas modernisma laika detaļas, tas tomēr ir mūsu laika, nevis pagājušā gadsimta 50.- 70. gadu produkts. Listē atrodas arī slavenā brazīļu arhitekta Oskara Nīmeijera mājoklis, kurā izmantoti lieli, masīvi akmeņi un plānas betona plāksnes, izmantojot tās jumta segumam.

Vairāk kopā ar fotogaleriju: http://goo.gl/HQGAv


„Reizēm arhitektūras darbi izskatās pēc mirāžām vai ilūzijām, taču- esiet droši, šīs māju fasādes ir pavisam īstas, tajās iebūvējot dažāda lieluma spoguļus. Mēs esam atklājuši tādas būves, kas diskrēti nozūd apkārtējā vidē, gan tādas, kas ir krāšņas un labi redzamas gleznainā vidē,” tā par spoguļprojektiem raksta Architizer. Spogulī ir vesela fasāde no Vakko Modes centra Turcijā, kāda dīvaina viesnīca Zviedrijas mežā, kas it kā karājas kokos un izskatās pēc spoguļota kuba, kā arī māja uz ūdens, kas atrodas Skotijā.

Vairāk http://goo.gl/P7WHJ


„Džonam Kenedijam šogad būtu palikuši 96 gadi, ja vien viņš nebūtu nogalināts atentātā pirms 35 gadiem. Tomēr stāsti par viņu un arī mājas, kurās prezidents reiz dzīvojis, eksistē joprojām,” stāsta Curbed.com, kuri ir izpētījuši un apkopojuši vairāk kā 20 mājvietas vienā kartē. Kenedija dzimtas māja, kur viņš dzīvojis kopš bērnības, ir Bostonā un šobrīd kalpo kā vēsturisks centrs, kurā notiek skolēnu ekskursijas, dzejas lasījumi un citi pasākumi. Savukārt viņu ģimenes māja Ņujorkā, kurā Kenedijs dzīvojis studenta gados, šodien pieder kādam grieķu ostas magnātam. 1950. gadā, brīdi pirms ASV Senāta vēlēšanām, viņš dalījis dzīvokli kopā ar savu māsu Džordžtaunā, tā vērtība 2008. gadā bija 4.2 miljoni dolāru. Protams, to vidū ir arī Baltais Nams, kura Ovālajā ofisā ir tapušas dažas leģendāras fotogrāfijas ar Kenediju, kurš spēlējas kopā ar saviem bērniem.

Vairāk http://goo.gl/nFYLl

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

*Foto: architizer.com

Pērn investīciju apjoms nekustamajā īpašumā Baltijā sasniedzis 480 miljonus

31.05.2013

Izstrādāta kadastrālo vērtību bāze 2014.gadam; vērtības pieaugums lauku nekustamo īpašumu grupā

03.06.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām

3

VESTABALT uzsāk dzīvokļu iepriekšpārdošanu elitārajā dzīvojamā namā Ausekļa ielā 14

4

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

5

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

6

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām