Latvijas reģionālajās pilsētās mājokļu tirgū novērojamas dažādas tendences

Latvijas reģionālajās pilsētās aktivitāte mājokļu tirgū 2015. gada otrajā ceturksnī ir atšķirīga, liecina informācija nekustamo īpašumu kompānijas «Latio» mājokļu tirgus pārskatā. Kamēr vienā Latvijas galā aktivitāte kopš gada sākuma nedaudz kritusies, citviet novērojams tās neliels pieaugums.

Daugavpilī pircēju aktivitāte nedaudz mazinājusies

2015. gada 2. ceturksnī tika novērota neliela pircēju aktivitātes samazināšanās, kas veicināja arī nelielu dzīvokļu cenu kritumu, teikts nekustamo īpašumu kompānijas "Latio" mājokļu tirgus pārskatā.

Dzīvokļu pieprasījums kopš gada sākuma nav mainījies. Tas ir orientēts uz vienistabu, divistabu dzīvokļiem, kas neprasa lielus ieguldījumus. Pārsvarā darījumi notiek ar dzīvokļiem cenu diapazonā no 4000 līdz 15000 eiro. Tipveida dzīvokļu cenas pilsētas centrā ir no 160 līdz 200 eiro m2, bet mikrorajonos 110 – 170 eiro m2.

Kā vēsta "Latio", jau kopš 2009. gada pilsētā netiek būvēti jauni daudzdzīvokļu nami, un pēdējo piecu gadu laikā darījumi ar dzīvokļiem jaunajos projektos nav notikuši.

Daugavpilī ir samērā plašs savrupmāju piedāvājums, taču pieprasījums pēc tām ir nemainīgi zems. Pārsvarā tiek pieprasītas vecās apbūves mājas vai rekonstruētas mājas 80 – 150 m2 platībā un ar zemi 1000m2. Darījumi ar jaunām mājām notiek, bet reti.

Jelgavā piedāvājums pārsniedz pieprasījumu

Jelgavā dzīvokļu piedāvājums vēl joprojām pārsniedz pieprasījumu, taču jāatzīmē, ka piedāvājumā pārsvarā ir nekvalitatīvi dzīvokļi pilsētas nomalē.

Kā teikts "Latio" mājokļu tirgus pārskatā, pieprasījumā dominē vienas un divu istabu dzīvokļi pilsētas centrā ar platību līdz 60 kvadrātmetriem. Šādu dzīvokļu cena ir 30 000 līdz 40 000 eiro. Zemāka cena ir dzīvokļiem RAF mikrorajonā.

Jelgavā saglabājas augsts pieprasījums pēc īres dzīvokļiem - pieprasītākie ir vienistabas dzīvokļi centrā. Pieprasījumu sekmē Jelgavas kā studentu pilsētas un Rīgas guļamrajona statuss. Īres cenas ir no 150 eiro mēnesī.

Darījumu skaits ar savrupmājām pēdējā ceturkšņa laikā Jelgavā ir pieaudzis. Kā vēsta „Latio”, cilvēkiem vislielākā interese ir par kvalitatīvām pēdējo piecu līdz septiņu gadu laikā būvētām mājām ar platību līdz 200 kvadrātmetriem. 

Liepājā vērojams neliels aktivitātes pieaugums

Kā liecina "Latio" sagatavotais mājokļu tirgus apskats, Liepājā gada 2.ceturksnī  dzīvokļu tirgus aktivitāte ir pieaugusi līdz 90 – 100 darījumiem mēnesī, un pieprasīti ir divu, trīs istabu dzīvokļi. Aktivizējies ir arī savrupmāju segments, kur darījumi notiek arī ar nesen būvētām mājām, kas ir dārgāks segments.

Liepājas īres tirgū liela ietekme ir tūrisma sezonai, uzsvaram esot uz īstermiņa īri ārvalstniekiem.

Ogrē palielinājusies interese par savrupmājām

Ogrē darījumu skaits šī gada otrajā ceturksnī ir gandrīz divkāršojies, taču attiecībā pret 2014. gada nogali tas ir par aptuveni 25 procentiem mazāks.

Pieprasītākie ir divu istabu dzīvokļi vidējā tehniskā stāvoklī, kuru cena svārstās no 350 līdz 450 eiro par m2, bet bez veikta remonta par 300 – 350 eiro par m2.

Kā vēsta "Latio", 2.ceturksnī Ogrē nedaudz pieaugusi interese par savrupmājām. Lielākā iedzīvotāju interese ir par 120 līdz 170 m2 lielām mājām, kas celtas laika periodā no pagājušā gadsimta septiņdesmitajiem līdz deviņdesmitajiem gadiem. Šādu māju cenas svārstās no 40 līdz 70 tūkstošiem eiro.

Ventspilī tirgus aktivitāte augstāka, kā gada sākumā

Tirgus aktivitāte saglabājusies iepriekšējā gada līmenī, bet attiecībā pret gada sākumu nedaudz augusi. Pieprasītākie ir 2–3 istabu dzīvokļi pilsētas centrālajā daļā, kas ir izremontēti un teicamā kvalitātē, teikts "Latio" mājokļu tirgus pārskatā.
Pēdējā laikā pieaug pieprasījums pēc vienistabas dzīvokļiem, kas ir skaidrojams ar hipotekārās kreditēšanas apjomu pieaugumu un pircēju interesi pirkt īres dzīvokļus ārvalstu tūristiem.

Gluži kā Liepājas gadījumā, arī Ventspilī dzīvokļu īres tirgu vasaras sezonā būtiski ietekmējusi tūrisma nozare - dzīvokļi tiek nodoti uz īslaicīgu īri ārvalstu, galvenokārt, lietuviešu tūristiem.

Savrupmāju segmentā, līdzīgi kā gada sākumā, aktivitāte ir relatīvi zema. Mazāk darījumu ir ar dārgākiem īpašumiem centrā un piejūras daļā.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

"Pillar" rīko privātmāju un zemesgabalu pārdošanas akciju

07.09.2015

alt
alt

Visās trijās Baltijas valstu galvaspilsētās uzlabojusies mājokļu pieejamība

07.09.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Šomēnes uzsāks pieprasītā projekta "Elijas Nami" būvniecību

2

Ieskaties! MĀJAS ar samazinātu cenu

3

Kā izskatās mūsdienu paraugdzīvoklis?

4

Ekskluzīva privātmāja ar SPA un sporta zāli Daugavas krastā

5

Galvenie īpašuma iegādes soļi pandēmijas laikā

6

Investoram vai uzņēmīgai ģimenei: muižas šarms Aijažu ezera krastā

City24 redaktora izvēle

alt

Investoram vai uzņēmīgai ģimenei: muižas šarms Aijažu ezera krastā

alt

Galvenie īpašuma iegādes soļi pandēmijas laikā

alt

Ieskaties! MĀJAS ar samazinātu cenu