Darāmo darbu saraksts septembrim jeb ieteikumi, kā sagatavot mājokli rudenim

Vasara un atvaļinājumi ir beigušies, un cilvēki ar jaunu sparu un enerģiju ir atgriezušies skolas solos vai biroja ikdienā.  Saulainās dienas nomainīs tumšāks un drēgnāks gada periods, tādēļ piedāvājam ievērot dažus portāla Houzz.com ieteikumus, ko iekļaut septembrī darāmo darbu sarakstā, lai savu mājokli un līdz ar to arī sevi sagatavotu gada drūmākajiem mēnešiem.

Ienes mājoklī dabu

Līdz brīdim, kad koki nomet lapas, rudens ir ļoti krāsains un dzīvespriecīgs gadalaiks. Izmanto to un priecājies ne vien par to, cik skaisti ir aiz loga, bet dažus dabas elementus atļaujies ienest arī savā mājvietā. Tas radīs ne vien svaiguma sajūtu, bet arī piepildīs mājokli ar dzīvību un krāsām.

Ja esi mājas un dārza īpašnieks, ievieto skaistā stikla vāzē koku zarus no sava dārza, mājā izvieto kabačus vai arī salasi zīles vai kastaņus un ieliec tos dekoratīvā traukā. Savukārt, ja dzīvo pilsētā, lai mājoklī radītu dzīvespriecīgāku noskaņu, dodies uz tirgus un nopērc krāsainās rudens puķes vai, piemēram, riekstus, kurus, gluži tāpat kā zīles un kastaņus var ievietot traukā, lai tie kalpotu kā jauka dekorācija.

Izprintē atvaļinājuma bildes

Viens no veidiem, kā neļauties rudens depresijai un ienest savā mājoklī prieku un vasaras sajūtas, ir izdrukāt atvaļinājuma fotogrāfijas taustāmā veidā. Devies uz kādu neaizmirstamu vietu? Uztaisi no savām mīļākajām bildēm kalendāru vai pasūti lielu kanvas gleznu, ko pielikt pie sienas, lai savu dzīvesvietu padarītu jaukāku.

Nav svarīgi tas, vai pats vēlies izgatavot albumu, kurā ievietot fotogrāfijas vai labāk pasūti jau gatavu fotogrāmatu - galvenais ir, ka šī nodarbe ļaus kavēties skaistās, saulainās atmiņās.

Pārbaudi apkures sistēmu

Rudens sākumā ikviena mājokļa saimniekam jāpadomā ne tikai par to, kā vizuāli padarīt savu mājvietu jaukāku, bet arī par tā tehnisko stāvokli. Pirms vēl nav sākusies apkures sezona, ir ieteicams pārbaudīt, kādā stāvoklī ir skurstenis un apkures sistēma. Ja mājoklī ir malkas plīts vai kamīns, tos pirms izmantošanas noteikti ir jāiztīra.

Ņem vērā, ka tīrs, velkošs skurstenis un sakārtota apkures sistēma ir vajadzīga ne tikai efektīvai darbībai,  bet arī drošības apsvērumu dēļ. 

Radi mājīgumu ar rudenīgiem audumiem

Dienā, kad  gaisā sajūti pirmo dzestro, auksto dzēlienu, zini, ka ir pienācis laiks vasarīgos spilvenus un plānās segas nomainīt pret biezākām, mīkstākām, pufīgākām segu un spilvenu versijām. Lai ietaupītu naudu, ieteicams segas un spilvenus dažādām sezonām pirkt vienādā izmērā, lai katru sezonu nevajadzētu iegādāties jaunus pārvalkus.

Iegādājies sveces

Laikā, kad tumsa vakaros iestājas ātrāk, mājīgas sajūtas dzīvesvietā var radīt sveces. Lai sveču radītā noskaņa būtu vēl patīkamāka, izvēlies sveces ar savu mīļāko smaržu vai arī pamēģini dabīgās bišu vaska sveces, kuras mājoklī radīs siltu, viegli saldu aromātu.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Notiks konference "Starptautiskās investīcijas nekustamajā īpašumā Latvijā 2015"

08.09.2015

alt
alt

Noderīgi ieteikumi, kā izvēlēties pirkšanai piemērotāko māju

10.09.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju

2

TOP 10 populārākie jaunie projekti Rīgas centrā

3

Atvērto durvju diena vienā no Rīgas populārākajiem projektiem "Ezerparka Nami"

4

TRIBUS aģenti nostiprina savas pozīcijas nekustamā īpašuma tirgū

City24 redaktora izvēle

alt

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju

alt

TOP 10 populārākie jaunie projekti Rīgas centrā

alt

Skandināvu vēsmas Ganību dambī - top jauns dzīvojamais projekts "Fjordi"