Noderīgi ieteikumi, kā izvēlēties pirkšanai piemērotāko māju

Mājas iegāde ir nopietns lēmums  - tas ir vērtīgs pirkums, kuram ilgtermiņā jākalpo un jāatbilst visām tās iemītnieku vajadzībām. Tieši tādēļ pirms pirkuma veikšanas pircējiem nesteidzīgi vajadzētu pārdomāt, vai izdarīta īstā izvēle. Lai palīdzētu saprast, pēc kādiem kritērijiem iegādāties māju un kā izvēlēties to īsto-vienīgo, piedāvājam ieskatīties dažos portāla Realtytimes.com piedāvātajos ieteikumos.

Izmēram ir nozīme

Izvēlies savām vajadzībām un finansēm piemērota izmēra māju. Lai arī lielākā mājā ir vairāk vietas, nevajadzētu aizmirst, ka tad būs arī lielākas izmaksas, piemēram, par siltumu vai vietas uzturēšanu kā tādu. Naudu, ko iztērēsi rēķinu apmaksai, tikpat labi varētu novirzīt kādai citai vajadzībai, piemēram, jaunas mašīnas vai mēbeļu iegādei.

Pielāgošana savām vajadzībām

Pirms mājas pirkšanas apdomā, kā  un kam īsti to izmantosi. Piemēram, nav vērts pirkt māju ar lielu, iespaidīgu virtuvi, ja ikdienā vakariņas mājās negatavo. Pārdomā savas vajadzības – vai potenciālajā mājā ir pietiekami daudz vietas ofisam vai kādai citai telpai? Vai tajā ir gana daudz vannas istabu, lai no rīta, kad ģimenes locekļi pošas uz skolu un darbu, nebūtu jāstāv rindā?

Iekļaujies limitā

Vispirms nosaki, kāds ir limits, par kuru vari atļauties iegādāties māju – nosaki to, balstoties uz saviem ienākumiem, tēriņiem, kā arī kredītiem, kurus maksā.

Attālums līdz darbam

Izvēloties māju, jāņem vērā ne tikai tās cena un stāvoklis, bet arī atrašanās vieta. Dažādas vilinošas mājas bieži vien atrodas tālu no pilsētas centra, tāpēc pirms mājas iegādes vajadzētu padomāt, cik daudz laika pavadīsi mašīnā ceļā uz darbu un atpakaļ. Galu galā, varbūt ir iespējams atrast kādu darbam tuvāku mītni, kurā dzīvojot, varēsi vairāk laika pavadīt ar savu ģimeni, nevis sēžot sastrēgumos.

Pievērs uzmanību plānojumam

Mājas itin viegli var izskaistināt, ieliekot jaunas iekārtas, nokrāsojot sienas vai ieklājot jaunu koka grīdu. Tomēr tikai uz vizuālo iespaidu paļauties nevajadzētu.

Izvēloties māju, būtiski ir redzēt tās plānojumu un izvērtēt, vai tas ir pielāgots Tavam dzīves stilam un ģimenei. Proti, vai visiem būs gana daudz vietas? Vai ir viegli izlaist suni ārā un pēc tam, kad viņš ienācis atpakaļ, vai ir vieta, kur notīrīt viņa dubļainās ķepas? Vai bērniem, kuri pārnāks no skolas, būs, kur nolikt savas mugursomas? Šie šķietami ir sīkumi, tomēr tie ir būtiski, lai jaunajā mājvietā būtu ērti uzturēties.

Esi atvērts uzlabojumiem

Iespējams, izvēloties nākamo dzīvesvietu, esi saraucis degunu par kādas mājas vizuālo stāvokli. Taču nevajadzētu spriest par vīru pēc cepures vai, šajā gadījumā, par māju pēc tās nenokrāsotajām sienām.

Daudzas mājas maksā  lētāk, jo tās ir vecākas un tajās nepieciešams ieguldīt darbu. Mājas, kas sākotnēji neizskatās pietiekami pievilcīgas, lai tās iegādātos, bieži vien, ja vien esi ieinteresēts,  var pārvērst īstā vērtībā. Piemēram, veicot kosmētisko remontu. 

Ērtības visa gada garumā

Pirms mājas iegādes jāizsver, vai tā spēs apmierināt Tavas un ģimenes vajadzības ne tikai konkrētā sezonā, bet visa gada garumā. Pajautā sev, ar kādām aktivitātēm ģimenei un pašam patīk nodarboties pavasarī, ar kādām rudenī, ziemā vai vasarā? Vai māja, kurā ir ideāli uzturēties rudenī, būs piemērota dzīvošanai karstā laikā?

Brīdī, kad salīdzini mājas un centies izvēlēties, kuru no tām pirkt, domā par savām vēlmēm. Tā no mājām, kura visvairāk atbilst noteiktajiem kritērijiem – cenai, stāvoklim, platībai, iespējām, pieejamām ērtībām un vēl citiem pašam un ģimenei  nozīmīgiem aspektiem, arī būs īstā. 

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Darāmo darbu saraksts septembrim jeb ieteikumi, kā sagatavot mājokli rudenim

10.09.2015

alt
alt

Būvnieki kritiski vērtē nozares produktivitāti

11.09.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība

2

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

3

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

4

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

5

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība