Noderīgi ieteikumi, kā izvēlēties pirkšanai piemērotāko māju

Mājas iegāde ir nopietns lēmums  - tas ir vērtīgs pirkums, kuram ilgtermiņā jākalpo un jāatbilst visām tās iemītnieku vajadzībām. Tieši tādēļ pirms pirkuma veikšanas pircējiem nesteidzīgi vajadzētu pārdomāt, vai izdarīta īstā izvēle. Lai palīdzētu saprast, pēc kādiem kritērijiem iegādāties māju un kā izvēlēties to īsto-vienīgo, piedāvājam ieskatīties dažos portāla Realtytimes.com piedāvātajos ieteikumos.

Izmēram ir nozīme

Izvēlies savām vajadzībām un finansēm piemērota izmēra māju. Lai arī lielākā mājā ir vairāk vietas, nevajadzētu aizmirst, ka tad būs arī lielākas izmaksas, piemēram, par siltumu vai vietas uzturēšanu kā tādu. Naudu, ko iztērēsi rēķinu apmaksai, tikpat labi varētu novirzīt kādai citai vajadzībai, piemēram, jaunas mašīnas vai mēbeļu iegādei.

Pielāgošana savām vajadzībām

Pirms mājas pirkšanas apdomā, kā  un kam īsti to izmantosi. Piemēram, nav vērts pirkt māju ar lielu, iespaidīgu virtuvi, ja ikdienā vakariņas mājās negatavo. Pārdomā savas vajadzības – vai potenciālajā mājā ir pietiekami daudz vietas ofisam vai kādai citai telpai? Vai tajā ir gana daudz vannas istabu, lai no rīta, kad ģimenes locekļi pošas uz skolu un darbu, nebūtu jāstāv rindā?

Iekļaujies limitā

Vispirms nosaki, kāds ir limits, par kuru vari atļauties iegādāties māju – nosaki to, balstoties uz saviem ienākumiem, tēriņiem, kā arī kredītiem, kurus maksā.

Attālums līdz darbam

Izvēloties māju, jāņem vērā ne tikai tās cena un stāvoklis, bet arī atrašanās vieta. Dažādas vilinošas mājas bieži vien atrodas tālu no pilsētas centra, tāpēc pirms mājas iegādes vajadzētu padomāt, cik daudz laika pavadīsi mašīnā ceļā uz darbu un atpakaļ. Galu galā, varbūt ir iespējams atrast kādu darbam tuvāku mītni, kurā dzīvojot, varēsi vairāk laika pavadīt ar savu ģimeni, nevis sēžot sastrēgumos.

Pievērs uzmanību plānojumam

Mājas itin viegli var izskaistināt, ieliekot jaunas iekārtas, nokrāsojot sienas vai ieklājot jaunu koka grīdu. Tomēr tikai uz vizuālo iespaidu paļauties nevajadzētu.

Izvēloties māju, būtiski ir redzēt tās plānojumu un izvērtēt, vai tas ir pielāgots Tavam dzīves stilam un ģimenei. Proti, vai visiem būs gana daudz vietas? Vai ir viegli izlaist suni ārā un pēc tam, kad viņš ienācis atpakaļ, vai ir vieta, kur notīrīt viņa dubļainās ķepas? Vai bērniem, kuri pārnāks no skolas, būs, kur nolikt savas mugursomas? Šie šķietami ir sīkumi, tomēr tie ir būtiski, lai jaunajā mājvietā būtu ērti uzturēties.

Esi atvērts uzlabojumiem

Iespējams, izvēloties nākamo dzīvesvietu, esi saraucis degunu par kādas mājas vizuālo stāvokli. Taču nevajadzētu spriest par vīru pēc cepures vai, šajā gadījumā, par māju pēc tās nenokrāsotajām sienām.

Daudzas mājas maksā  lētāk, jo tās ir vecākas un tajās nepieciešams ieguldīt darbu. Mājas, kas sākotnēji neizskatās pietiekami pievilcīgas, lai tās iegādātos, bieži vien, ja vien esi ieinteresēts,  var pārvērst īstā vērtībā. Piemēram, veicot kosmētisko remontu. 

Ērtības visa gada garumā

Pirms mājas iegādes jāizsver, vai tā spēs apmierināt Tavas un ģimenes vajadzības ne tikai konkrētā sezonā, bet visa gada garumā. Pajautā sev, ar kādām aktivitātēm ģimenei un pašam patīk nodarboties pavasarī, ar kādām rudenī, ziemā vai vasarā? Vai māja, kurā ir ideāli uzturēties rudenī, būs piemērota dzīvošanai karstā laikā?

Brīdī, kad salīdzini mājas un centies izvēlēties, kuru no tām pirkt, domā par savām vēlmēm. Tā no mājām, kura visvairāk atbilst noteiktajiem kritērijiem – cenai, stāvoklim, platībai, iespējām, pieejamām ērtībām un vēl citiem pašam un ģimenei  nozīmīgiem aspektiem, arī būs īstā. 

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Darāmo darbu saraksts septembrim jeb ieteikumi, kā sagatavot mājokli rudenim

10.09.2015

alt
alt

Būvnieki kritiski vērtē nozares produktivitāti

11.09.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Jaunais projekts Pļavniekos ar īpaši bagātīgu apkārtējo ainavu - "Trebū HOME"

2

Izvēloties kādu no "Green City" divistabu dzīvokļiem, dizaina projekts dāvanā!

3

Kas kopīgs un atšķirīgs nekustamā īpašuma pircējiem Latvijā, Igaunijā un Lietuvā?

4

Tuvojas šī gada pirmais Atvērto durvju dienas maratons!

5

Jūrmalā plāno ienākt globāls viesnīcu zīmols ar jaunu pieczvaigžņu viesnīcu

6

Tirdzniecības platību pārskats: notiek tirdzniecības centru renovācija vai paplašināšana

City24 redaktora izvēle

alt

Tuvojas šī gada pirmais Atvērto durvju dienas maratons!

alt

Latio "Padomu pietura" - neformālā gaisotnē uzzini visu par nekustamā īpašuma iegādi!

alt

Nāc uz Atvērto durvju dienas maratonu un laimē stilīgu šūpuļkrēslu no ALANDEKO!