Kļūsti par ilūziju pavēlnieku un piešķir istabai plašumu

Cilvēkus visos laikos aizrāvis augstums – mēs ceļojam apkārt visai zemeslodei, lai tikai varētu pastāvēt dažādu iespaidīgu dabas un cilvēku veidotu brīnumu pakājē. Pēc grandiozā mēs tiecamies arī savos mājokļos, kur plašuma sajūtu spēj radīt augstie griesti. Ja tie ir zemi un ir sajūta, ka mājoklī esi gluži kā kastē, ir vairāki varianti, kā radīt plašākas telpas iespaidu.  Lai uzzinātu, kā radīt ilūziju par augstiem griestiem, piedāvājam ieskatīties portāla Houzz.com sniegtajos padomos.

Grāmatu plaukti

Ilūziju par augstiem griestiem un līdz ar to arī plašāku telpu var radīt gari, smalki grāmatu plaukti, kas stiepjas no grīdas līdz pat griestiem.

Virtuves plauktiņi

Virtuvē plašuma un augstuma ilūziju var radīt plauktiņi, kas stiepjas līdz pat griestiem. Nav pat svarīgi, vai varēsi aizsniegt šos augšējos plauktus – estētiskais efekts ir ieguldījumu un pūļu vērts.

Durvis un ejas

Viens no visefektīvākajiem veidiem, kā telpas padarīt plašākas un atvērtākas, ir interjerā izmantot pilna garuma durvis, kā arī augstas ejas. Ja ejas, kas ved caur dzīvokli, ir zemas, var rasties nomācoša, nospiedoša sajūta.

Aizkari

Vēl viens vienkāršs veids, kā panākt, lai griesti izskatās augstāki,  ir radīt optiskās ilūzijas ar aizkaru palīdzību. Proti, lai panāktu vēlamo efektu, karini tos tieši no griestiem.  Vēl labāks efekts būs no viļņainiem aizkariem, jo vertikālās līnijas radīs sajūtu, ka griesti ir augstāki, kā patiesībā.

Krāsa

Lai panāktu, ka griesti izskatās augstāki, var nokrāsot sienas, grīdas līstītes, kā arī griestus vienotā krāsā. Tādējādi panāksi, ka līnijas starp sienām un griestiem izzūd un vairs nebūs iespējams noteikt, kur beidzas viens un sākas otrs.

Spoguļi

Viens no lieliskākajiem rīkiem,  lai radītu ilūzijas, ir spogulis. Ja vēlies, lai griesti izskatās augstāki un telpa – plašāka, telpās ieteicams izmantot pilna garuma spoguļus.

Vertikālas sienas lampas

Vertikāli gaismas elementi ne vien paši par sevi sienām liek izskatīties garākām, bet tie arī piemuļķo aci, jo gaisma spīd taisnā līnijā uz augšu un leju.

Zemas mēbeles

Mājoklim ar zemiem griestiem ieteicams izvēlēties zemas mēbeles. Tā viegli iespējams radīt iespaidu, ka griesti ir augstāki, bet pati telpa – plašāka.

Brīva telpa

Ja ir zemi griesti, ir ieteicams izvairīties no telpas aizpildīšanas ar mēbelēm un dažādiem niekiem, jo tas tikai rada vēl mazākas telpas iespaidu. Lai radītu ilūziju, ka mājoklis ir plašāks un ar augstākiem griestiem, to jācenšas sakārtot, visu lieko noslēpjot.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Tuvība ar dabu, priežu koka mēbeles, melnbaltais un citas skandināvu dizaina mācības

11.09.2015

alt
alt

Teju pusei ģimeņu bērniem mājoklī ir katram sava istaba

14.09.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Baudāma dzīve pilsētas centrā sākas ar mājokli! Uzsāk dzīvokļu pārdošanu projektā "Klusā iela 11"

2

Atvērto durvju dienas maratons jau sestdien!

3

Rīgas centra pūrs: dzīvokļi šikas privātmājas vērtībā

4

Pēdējā no Jaunās Teikas sešām dzīvojamām mājām ver durvis interesentiem

5

TEKSTILIANA - jauns dzīvokļu projekts Torņakalnā

6

Saliena Park Apartments - atvērto durvju diena un atlaides dzīvokļiem līdz pat 14000 EUR!

City24 redaktora izvēle

alt

Atvērto durvju dienas maratons jau sestdien!

alt

Rīgas centra pūrs: dzīvokļi šikas privātmājas vērtībā

alt

Pēdējā no Jaunās Teikas sešām dzīvojamām mājām ver durvis interesentiem