Mulčas gultiņas augsnei un citi darbi, lai sagatavotu dārzu ziemai

Dārzu īpašnieki rudenī vēl tiks priecēti ar skaistām ainām – koku un krūmu lapās drīz rotaļāsies sarkanos, dzeltenos  un oranžos toņos, piešķirot apkārtnei sulīgu un dzīvespriecīgu noskaņu. Taču pēc tam paliks arvien tumšāks un drūmāks. Lai nākamajā pavasarī daba atkal priecētu ar krāsām un ziediem, dārzu īpašniekiem vēl līdz salnām ir laiks parūpēties par savu īpašumu un sapost to ziemas miegam.  Piedāvājam portāla Elledecor.com apkopotos profesionālu dārznieku ieteikumus, kādi darbi jāpaveic rudenī, lai dārzu sagatavotu ziemas guļai.

Zālājs

Profesionāli  dārznieki rekomendē rudenī turpināt pļaut zālāju tik ilgi, līdz tas pārstāj augt. Zāles garumam vajadzētu palikt aptuveni 5 centimetrus garam. Ja zāles stiebri būs pārāk gari, garākie no tiem metīs ēnu uz mazākajiem, un tie nevarēs gana labi attīstīties, jo nepiekļūs gana daudz saules. Tāpat, ja zāle būs pārāk gara, ziemas laikā tā var izgulties un pūdēt zem sevis esošo zālienu.

Augsne

Lai saglabātu veselīgu augsni, rudenī tā ir jānosedz ar mulču. Tā ziemas laikā pasargās no krasām temperatūras svārstībām, izžūšanas, augsnes izskalošanas un veidos labu augsnes struktūru. Tiem, kuri nevēlas speciāli pirkt mulču, to ir iespējams izveidot arī pašiem. Šādam nolūkam noder, piemēram, koku lapas – savāc tās un izveido savām puķu dobēm gultiņas ziemai.

Pārstādīšana

Rudens ir piemērots laiks, lai veidotu jaunus dārza plānojumus un veiktu pārstādījumus. Izvērtē, cik labi vizuāli izskatās dārzs un, ja nepieciešams pārvieto kādus augus uz citu dārza daļu. Ja dārzā vēl aug viengadīgie vasaras augi, vari tos nomainīt pret rudenīgākiem, piemēram, skaistajām krizantēmām.

Ceļiņi

Rudens mēnešos ir jāparūpējas ne vien par zālājiem un dobēm, bet arī mašīnu piebraucamajiem ceļiem un gājēju celiņiem. Proti, ir nepieciešams aizpildīt visas asfaltā vai betonā radušās plaisas, lai novērstu bojājumus, kuri radīsies, ja tajā iekļūs ūdens. Katru reizi, kad ūdens iekļūst spraugās, sasalst, bet pēc tam kūst, tas rada arvien lielākus bojājumus. 

Mūžžaļie augi

Mūžžaļiem augiem, piemēram, dažādiem skujeņiem, visa gada garumā jāuzņem pietiekams mitruma daudzums. Lai ziemā izvairītos no mūžžaļo augu dehidratācijas, septembrī un oktobrī uzturi tos pietiekoši mitrus un, ja, nepieciešams, aplaisti. Viss atkarīgs no laika apstākļiem  - ja rudens ir lietains, papildus apliešana nav nepieciešama. Savukārt, ja laiks ir saulains un sauss, tad vienreiz nedēļā trīs nedēļu garumā augus vajag kārtīgi aplaistīt.

Zaru apgriešana

Dārznieki rekomendē pirms aukstās un garās ziemas sezona kokiem un krūmiem apgriezt zarus. Dažiem no kokiem tas palīdzēs izvairīties no bojājumiem, ko var radīt sniegs un vētras, bet citiem tas ir noderīgi, lai varētu kontrolēt to izmēru un augšanu nākamajā pavasarī. Vienīgie, kam nevajadzētu apgriezt zarus, ir ziedošie krūmi, piemēram, ceriņi.

Sagatavojies ziemai

Kad visi dārza darbi ir padarīti, sakārto aiz sevis un ienes telpās visus dārza darbiem izmantotos rīkus. Īpaši svarīgi neatstāt ārā ūdens šļūteni, jo sasalstot tā izpletīsies un tiks bojāta.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Ekspluatācijā nodota ekskluzīvā daudzdzīvokļu māja "Park Apartments" Dzintaros

15.09.2015

alt
alt

Vērtīgākais pirkums rudenī - "Māras dārzi"

15.09.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

4

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

City24 redaktora izvēle

alt

Krāsains un omulīgs dzīvoklis Jelgavas apriņķī

alt

Arī dzīvoklis var kalpot par vietu, kur nodoties pirts priekiem

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā