Baltijas nekustamo īpašumu attīstītāji Rīgā spriedīs par nozarei aktuāliem jautājumiem

Pēc starptautiskās nekustamo īpašumu federācijas (FIABCI) Baltijas nodaļas iniciatīvas 29. un 30. septembrī Rīgā, notiks pirmais Baltijas nekustamo īpašumu (NI) attīstītāju forums. Tā dalībnieki spriedīs par nozarei aktuāliem jautājumiem un dalīsies ar savu biznesa pieredzi. Bez tam, foruma ietvaros, tiks apbalvoti labākie projekti, kuri tika nominēti prestižajai balvai - Prix d’Excellence, kuru simboliski mēdz dēvēt arī par NI jomas «Oskaru» balvu. Forumu organizē Latvijas nekustamo īpašumu asociācija LANĪDA, Lietuvas nekustamo īpašumu attīstītāju asociācija LNTPA un Starptautiskās nekustamo īpašumu federācijas (FIABCI) Baltijas nodaļa sadarbībā ar NORDEA banku.

Forumā paredzēts diskutēt par šādiem jautājumiem: alternatīvie ieguldījumu instrumenti NI attīstīšanā (obligācijas, t.s. pūļa finansējums jeb crowdfunding u.c.), prasības jaunu kredītu izsniegšanā un to ietekme uz NI nozares attīstību, jautājums vai investīcijas viesmīlības sektorā ir ilgtspējīgas, sarežģījumi ar kuriem saskaras projektu saskaņošanas procesā,  vai tirgus ir gatavs jaunai kvalitātei un cenām mājokļu energoefektivitātes stingro prasību dēļ. Protams, tiks pārrunāti arī citi jautājumi, kas ir svarīgi Baltijas valstu attīstītājiem.

FIABCI kongresos un konferencēs vienmēr piedalās pasaules klases profesionāļi. Līdztekus aptuveni 200 NI jomas profesionāļiem no trim Baltijas valstīm, rudenī Rīgā notiekošajā NI attīstītāju forumā kā goda viesi piedalīsies Antonio Kampanjoli (Antonio Campagnoli), FIABCI Eiropas un Tuvo Austrumu reģionālais prezidents, Telmans Abasovs (Telman Abbasov), FIABCI Pasaules NI attīstītāju un investoru padomes priekšsēdētājs un Poļina Zaika (Polina V. Zaika), FIABCI Prix d’Excellence Pasaules komitejas viceprezidente un ASV Grand Prix of Real Estate priekšsēdētāja.

Foruma noslēguma pasākumā, kas notiks Latvijas Nacionālā bibliotēkā ir paredzēts nominēt labākos Baltijas attīstītos projektus ar balvu Baltic Prix d’Excellence, kuras atbalstītājs šogad ir Baltic Sotheby’s International Realty. Tālāk projekti tiks virzīti uz Starptautiskās nekustamo īpašumu federācijas iedibinātās izcilības balvas FIABCI Prix d’Excellence pasniegšanu. Šo balvu, sadarbībā ar prestižo izdevumu Wall Street Journal, par izciliem globālā mēroga NI projektiem FIABCI pasniedz savā ikgadējā kongresa laikā, un to simboliski mēdz dēvēt arī par NI jomas "Oskaru" balvu. Latvijā, dažus gadus atpakaļ šai balvai tika nominēts Swedbank birojs Ķīpsalā – Saules akmens, kurš arī ir saņēmis šo balvu.

Ardi Rosimā (Ardi Roosimaa), FIABCI Baltic prezidents (Igaunija), norāda: "Attīstot nekustamos īpašumus, tiek radīta vērtība daudziem gadiem un tiek noteikts, kā mēs dzīvojam mūsu dzīvi, kā strādājam, komunicējam un socializējamies. Tam ir nepieciešama izcila vīzija, laiks un resursi. Izcilības balva - Prix d'Excellence - ir tikai viena no daudzajām, lielajām iniciatīvām, ko dzīvē ieviesusi starptautiskā nekustamo īpašumu federācija (FIABCI). Lai gan šī balva tika iedibināta 90. gadu sākumā – pirms vairāk nekā diviem gadu desmitiem, tā ir viena no ietekmīgākajām balvām un nosaka standartus visas pasaules nekustamo īpašumu sabiedrībā! Mēs no FIABCI Baltijas nodaļas esam lepni iepazīstināt ar šo lielisko konkursu, kas šajā reģionā norisinās jau trešo reizi. Esam krietni nopūlējušies, izvēloties labākos projektus un izvirzot tos, lai konkurētu par pasaules līmeņa balvu, kuru, attīstītājiem saņemot, noteikti tiks pievērsta pasaules NI nozares uzmanība, kā arī būs iespēja nodemonstrēt savu profesionalitāti, labāko praksi un radošumu salīdzinot ar citiem tirgus dalībniekiem."

Aigars Zariņš, FIABCI Baltic viceprezidents: "Šobrīd situācija NI tirgū trijās Baltijas valstīs ir krasi atšķirīga. Lietuvā un Igaunijā, salīdzinot ar Latviju, daudz straujāk attīstās jauno projektu tirgus (gan dzīvojamā, gan komercobjektu segmentā). Šis forums būs laba pieredzes apmaiņa un iezīmēs vietējiem projektu attīstītājiem un arī finanšu institūciju pārstāvjiem jauno projektu attīstības perspektīvas, kā arī varētu būt labs pamudinājums jauno projektu attīstības veicināšanai. NI nozarei ir svarīga šāda pieredzes apmaiņa. Bieži vien redzam, ka tendences, kas novērojamas, piemēram, Igaunijas tirgū, arī Latvijā kļūst aktuālas pēc pāris gadiem, tāpēc ir svarīgi "turēt roku uz pulsa"."

Mindaugs Statulēvičs (Mindaugas Statulevicius), Lietuvas nekustamo īpašumu attīstītāju asociācijas vadītājs, raksturojot tendences jauno projektu attīstībā kaimiņvalsts NI tirgū, norāda: "Lietuvas nekustamo īpašumu attīstītāju asociācija (REDA) ik gadu aprēķina nekustamā īpašuma tirgus nākotnes indeksu. Šogad šis indekss uzrādīja tendenci, ka galvenais fokuss Lietuvas nekustamo īpašumu tirgū ir (un būs) komercobjektu segmentā, galvenokārt – biroju platības. Šobrīd tirgū ir nozīmīgs dzīvojamās platības piedāvājums, kas notur cenas stabilā līmenī. Nākamgad prognozējam, ka daudz lielāka attīstītāju un klientu vērība tiks pievērsta tieši komercobjektiem.” Viņš piebilst, ka starptautiskās nekustamo īpašumu federācijas (FIABCI) un LANĪDA kopīgi organizētais Baltijas valstu nekustamo īpašumu projektu attīstītāju forums ir veids, kā pulcināt vienuviet gan Baltijas valstīs, gan citviet pasaulē strādājošos investorus, projektu attīstītājus, finanšu nozares speciālistus un citas ieinteresētās puses. "Es ceru, ka forums ar iedvesmojošām un interesantām diskusiju sesijām sniegs noderīgu informāciju," teica M. Statulēvičs.

Papildu informācija: e-pasts: lanida@lanida.lv., tālr. 67332034. 

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Vērtīgākais pirkums rudenī - "Māras dārzi"

15.09.2015

alt
alt

Jauna īres dzīvokļa medībās – padomi, kā mājvietu meklēt gudri

16.09.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

2

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

3

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

4

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

5

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

6

Altum jauno speciālistu mājokļu garantiju programmā piešķirta 1000.garantija

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība