Jauna īres dzīvokļa medībās – padomi, kā mājvietu meklēt gudri

Jaunas mājvietas atrašana nav vienkāršs uzdevums. Tas ir laikietilpīgs process, kas viegli galvā var radīt jucekli, ja neesi kārtīgi nesagatavojies. Tāpēc neļaujies pašplūsmai, un, lai dzīvokļa meklēšanas procesu padarītu vieglāku un izdotos atrast labu īres dzīvokli, ieskaties portāla Realtytimes.com apkopotajos padomos.

Uzsākot jaunā īres dzīvokļa medības, vispirms apzini savu budžetu, kurā neaizmirsti ieskaitīt arī visas savas personiskās izmaksas. Tādējādi palīdzēsi sev saprast, kāda tipa vietu vari atļauties – lielu dzīvokli vai tomēr jālūkojas pēc mazākas platības. Nākošais solis ir izdomāt, kā tieši meklēsi jauno mājvietu. Viena no iespējām ir sazināties ar nekustamo īpašumu mākleri, izstāstīt viņam par vajadzīgajiem parametriem (cenu, platību un tamlīdzīgi), lai mājokli sameklē speciālists. Tomēr ņem vērā, ka profesionālis par to vēlēsies samaksu. Protams, dzīvokli vari meklēt arī paša spēkiem. Tādā gadījumā lietderīgi ir sociālie tīkli – pastāsti saviem draugiem un paziņām, ka meklē dzīvokli, piemēram, Rīgas centrā – iespējams, kādam ir ko piedāvāt.

Tālāk ir jāsāk atlasīt vajadzībām un budžetam atbilstošus dzīvokļus. Izsver, vai nākošajā mājoklī vēlies dzīvot ilgstoši vai arī īrēt to tikai īstermiņā. Izvēloties potenciālos variantus, svarīgi ir izpētīt, kāda konkrētajā vietā ir infrastruktūra. Piemēram, vai tuvumā ir pārtikas veikali, aptieka, iepirkšanās centrs, ērti pieejams publiskais transports, skolas un citas vietas, kuras būtu nepieciešamas ērtai dzīvošanai.

Pirms pārvākšanās ieteicams arī pārliecināties, cik droša ir potenciālā dzīvokļa apkārtne, jo ikviens vēlas justies pasargāts. Izpēti, kāds ir noziedzības līmenis tuvākajā apkārtnē, pievēršot uzmanību tam, cik daudz ir ielaušanos, mašīnu zādzību vai miera traucējumu nakts laikā.

Brīdī, kad esi izvēlējies rajonu un atradis dzīvokli, kas ir atbilstošs gan finansiālajam stāvokli, gan dzīvesstilam un vajadzībām, noskaidro par dzīvokļa papildus izmaksām, piemēram, par atkritumu izvešanu, apkuri un tamlīdzīgi. Kad pārrunas ir beigušās un visi interesējošie jautājumi, izmaksas ir noskaidroti, dzīvokļa īpašnieks prasīs maksāt, lai varētu noslēgt līgumu un īpašumu izņemt no tirgus. Īres tirgū pierasts, ka tiek prasīta īres maksa par pirmo mēnesi, kā arī drošības nauda par pēdējo mēnesi, kuru vajadzētu atgriezt brīdī, kad izvāksies. Lai pēcāk nerastos nepatīkami pārsteigumi, noskaidro no īpašnieka, kādos gadījumos saimnieks ir tiesīgs drošības naudu neatgriezt (piemēram, ja esi radījis zaudējumus dzīvokļa saimniekam vai neesi laikā samaksājis īri).

Pirms līguma parakstīšanas vēl pēdējo reizi apskati dzīvokli. Pārbaudi ūdens krānus, gaismas slēdžus, vannas istabas stāvokli un tamlīdzīgi. Noderīgi ir pievērst uzmanību grīdām, lai noteiktu, vai tās nav bojājuši insekti vai kas cits. Šī ir pēdējā pārbaude, lai pārliecinātos, ka ir izdarīta pareizā izvēle.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Baltijas nekustamo īpašumu attīstītāji Rīgā spriedīs par nozarei aktuāliem jautājumiem

16.09.2015

alt
alt

Ekspluatācijā nodota premium klases daudzdzīvokļu māja - Miera Park House

18.09.2015

Vēlaties iegādāties mājokli?

Uzziniet savas iespējas saņemt aizdevumu SEB bankā un piesakieties bezmaksas konsultācijai

  • Kredīta atmaksas termiņš līdz 30 gadiem
  • Iespēja atlikt pamatsummas maksājumu uz laiku līdz 18 mēnešiem
  • Kredītmaksājumu apdrošināšanas piedāvājums
  • Valsts atbalsts mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Dizaina māja Mārupē, kurā katra detaļa ir pārdomāta

2

Vasaras akcija "Gaiļezera namos": 5000 eiro vērta virtuve dāvanā

3

Īpašumi, kuros vasaras saulgriežu svinēšana būtu īsta bauda

4

"Valsts nekustamie īpašumi" pārdos izsolē trīs nekustamos īpašumus

5

Kad dzīvesvieta ir kā miera oāze

6

Šiks un elegance - 6 pārdošanā esoši apartamenti Jūrmalā

City24 redaktora izvēle

alt

Kad dzīvesvieta ir kā miera oāze

alt

Dizaina māja Mārupē, kurā katra detaļa ir pārdomāta

alt

Īpašumi, kuros vasaras saulgriežu svinēšana būtu īsta bauda