Izstrādāta kadastrālo vērtību bāze 2014.gadam; vērtības pieaugums lauku nekustamo īpašumu grupā

Ministru kabineta (MK) komiteja šodien atbalstīja MK noteikumu projektu Noteikumi par kadastrālo vērtību bāzi 2014.gadam. Noteikumu projekts ir jāpieņem līdz 15.jūnijam.

Ir noteikts, ka dzīvojamās apbūves nekustamo īpašumu grupā kadastrālo vērtību bāze 2014.gadā pieaugs par 3,9%, sabiedriskās un komerciālās apbūves grupā - par 3,8%, lauku grupā - par 12,7%, bet rūpniecības apbūves grupā - par 1,7%.

Visplašākās izmaiņas 2014.gada bāzes vērtībās ir lauku nekustamo īpašumu grupā, kur izmaiņas ir teju visās pašvaldību lauku teritorijās, norāda Valsts zemes dienests (VZD). Pēc bāzes vērtību pārskatīšanas lauksaimniecībā izmantojamo zemju kadastrālās vērtības 2014.gadā joprojām būs vidēji par 40% zemākas nekā 2011. un 2012.gada nekustamā īpašuma tirgus darījuma cenas.

Kadastrālā vērtība tiek noteikta masveida vērtēšanā un tiek balstīta uz tirgus vērtību, tāpēc, pieaugot tirgus vērtībai, pieaug arī kadastrālā vērtība, informē VZD. Tādēļ 2013.gadā lauksaimniecībā izmantojamās zemes kadastrālā vērtība vidēji augusi par 10%, bet 2014.gadā jau gandrīz par 12,7%.

Dzīvojamās apbūves nekustamo īpašumu grupā kadastrālā vērtība īpašumiem nemainās, un atsevišķās zonās 2014.gadā būs vērtību samazinājums, tomēr vairāku pašvaldību atsevišķās zonās 2014.gadā gaidāms vērtības pieaugums. Visievērojamākie bāzes vērtību pieaugumi ir Rīgā - 34 vērtību zonās pilsētas centrālajā daļā, kā arī Jūrmalā 14 vērtību zonās - dārgākajā piejūras teritorijā. Šajās teritorijās ir cenu pieaugums un spēkā esošās kadastrālās vērtības būtiski atpaliek no darījumu cenām, norāda VZD.

Saskaņā ar četru gadu ciklu sabiedriskā un komercapbūves nekustamo īpašumu grupā aktualizēts vērtību zonējums. Šogad sīkāk sadalīts komercobjektu apbūves zonējums - kopumā izdalītas 240 jaunas zonas -, un zonu skaits pieaudzis gan lielajās, gan mazajās pilsētās, gan lauku teritorijās. Lielākais jauno zonu skaits ir tādās pašvaldībās kā Mārupes novads (12 zonu vietā - 19), Ķekavas novads (deviņu zonu vietā - 21 zona), savukārt vislielākais bāzes vērtību pieaugums ir Rīgas pilsētā.

Rūpniecības apbūves nekustamo īpašumu grupā izmaiņu ir vismazāk - kadastrālās vērtības ir paaugstinātas atsevišķās teritorijās saistībā ar vispārējo vērtību palielinājumu - Rīgas centrālajā daļā, Jūrmalā un Pierīgā. Vērtības palielinātas zonās, kas nav izteiktas ražošanas teritorijas, informē VZD.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Neveiksmīgas rezidences, kuras arhitekti projektējuši paši sev. ASV prezidenta Džona Kenedija 20 dzīves mājokļi. Interesantas būves ar spoguļu fasādēm.

31.05.2013

28% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju ir parāds par mājokļa īri vai komunālajiem pakalpojumiem

04.06.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā