Atsegta ķieģeļu siena kā pagātnes un mūsdienu apvienojums – plusi un mīnusi

Kā norāda portāls Housebeautiful.com, pasaulē ir divu tipu cilvēki – tie, kuriem mājokļa interjerā simpatizē atsegtas ķieģelu sienas un tie, kuriem tās nepatīk. Pirms izlemt, vai tādu ieviest vai atstāt savā mājoklī, piedāvājam uzzināt, kādi plusi un mīnusi ir ķieģeļu sienas izmantošanai interjera dizainā.  

Senatnes šarma un mājīguma radītājs

Viens no iemesliem, lai sava mājokļa interjera dizainā iekļautu atsegtu ķieģeļu sienu, ir tai piemītošais šarms un elegance. Atšķirībā no daudzām citām mājokļu dizaina tendencēm, atklāta ķieģelu siena nav tikai modē ienācis trends, kuru jau pēc mēneša būs nomainījis nākamais. Tā ir nezūdoša vērtība, kas sevī apvieno gan pagātnes, gan tagadnes auru, ko piešķir arī dzīvojamai telpai. Proti, ja kādā telpā ir atklāta ķieģeļu siena, tā radīs mājoklim tik nepieciešamo mājīguma sajūtu.

Atsegta ķieģeļu siena pati par sevi ir interjera elements, kuram nav jāpieliek daudz pūļu,  lai tas labi izskatītos. Turklāt ir daudz dažādu variāciju, kādu pielietojumu tam atrast. Proti, ir iespējams visu istabu, tajā skaitā arī atsegto ķieģeļu sienu, nokrāsot vienā tonī – šajā gadījumā atsegtie ķieģeļi piešķirs sienai interesantu tekstūru. Vai arī atsegtos ķieģeļus var izmantot kā akcenta sienu.

Ardievas bildēm un sabalansētai videi

Lai arī atsegta ķieģeļu siena lielākajā daļā gadījumu ir lielisks interjera papildinājums, reizēm tā var kļūt arī par traucēkli. Viens no iemesliem ir mājokļa saimnieka estētiskās vēlmes. Proti, lai arī pati par sevi atsegta ķieģeļu siena izskatās labi, tās sakombinēšana ar pārējo telpas izskatu var kļūt par izaicinājumu. Ja to neizdodas izdarīt, siena var nepatīkami kontrastēt ar pārējiem elementiem un izskatīties lieka – ne savā vietā.

Tā var kļūt par apgrūtinājumu arī gadījumā, ja ir vēlme pie sienas pielikt gleznas, lielformāta fotogāfijas,  vai kādu citus interjera elementus, jo uz ķieģeļiem ir grūti kaut ko uzkarināt vai uzlikt paša spēkiem.

Ēnas puse ir arī tam, ka atsegtu ķieģeļu sienu diemžēl nevar tik viegli nomainīt pret kaut ko citu, kad tā apnīk vai vairs neizskatās labi. Kad mājoklī ir ķieģeļu siena, ir jārūpējas, lai tā aizvien ir labā stāvoklī. Citādi, ja tajā uzkrāsies mitrums vai sāks izkrist kieģeļa daļiņas, var nākties to labot, kas nebūt nemaksā lēti. 

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Ekspluatācijā nodota premium klases daudzdzīvokļu māja - Miera Park House

18.09.2015

alt
alt

Ieteikumi, kā saprast uzzīmēto mājokļa plānojumu

21.09.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Atvērto durvju dienas maratons jau rīt!

2

Dzīve pašmāju debesskrāpī! Fantastiska interjera dzīvoklis "Filozofu rezidences" 14. stāvā

3

Jaunie projekti Latvijā, kas liks Tev iesaukties sajūsmā!

4

TEKSTILIANA - jauns dzīvokļu projekts Torņakalnā

5

Pēdējās iespējas kļūt par "Skanstes Parka" iemītnieku - vairs pieejami tikai daži dzīvokļi

6

Rīgas pieejamākajā projektā "Liepziedi" aktīvi norit otrās ēkas būvdarbi

City24 redaktora izvēle

alt

Jaunie projekti Latvijā, kas liks Tev iesaukties sajūsmā!

alt

Dzīve pašmāju debesskrāpī! Fantastiska interjera dzīvoklis "Filozofu rezidences" 14. stāvā

alt

Atvērto durvju dienas maratons jau rīt!