Ieteikumi, kā saprast uzzīmēto mājokļa plānojumu

Nereti izvēloties mājokļus, uzmanība tiek pievērsta to vizuālajam izskatam, aizmirstot par tik svarīgu detaļu kā mājokļa plānojums. Taču tieši šis zīmējums par māju vai dzīvokli spēs pastāstīt visvairāk, sākot ar mājokļa platību, līdz pat dažādu elementu izvietojumam. Tiesa, nezinātājam melnbaltais zīmējums var atgādināt Ķīnas ābeci, tāpēc piedāvājam portāla Houzz.com skaidrojumu, lai kaut nedaudz spētu saprast, kas attēlots mājokļa plānā.

Virtuālā pastaiga

Mājokļa plānojumā norādīta katra istaba, sienas, durvis, logi, santehnika, kāpnes un pat mēbeles. Katra istaba ir atzīmēta tā, lai varētu redzēt, kāda ir tās saistība ar jebkuru citu telpu. Tāpat iespējams redzēt, kā pārvietoties no vienas telpas uz otru. Tā kā mājokļa plānojumā ir norādīti logi un durvis, var apskatīt, kā tie saistīti viens ar otru un pārējo mājokļa izkārtojumu.

Skatīšanos uz mājokļa plānojumu var pielīdzināt tam, kā putns lidojot redz zemi – kā plakanu lauku. Tas atklāj daudz svarīgas informācijas par mājokļa funkcionālo pusi, taču nespēj aprakstīt tā kopējo sajūtu, jo nav viegli uztvert, kā zīmējums izskatītos trīsdimensionāli. Lai saprastu mājas vai dzīvokļa plānu, ieteicams ielikt sevi tajā un uztaisīt iedomātu pastaigu pa to. Proti, izej virtuāli cauri mājai vai dzīvoklim – ņem vērā, kā jūties, ko redzi un cik viegli realitātē būtu nokļūt no vienas telpas uz otru. Vēl viens veids, kā saprast mājokļa plānojumu, ir sevi virtuāli nolikt kādas istabas vidū un savā galvā apdomāt, ko redzi, skatoties uz visām četrām debesu pusēm.

Arkas, kamīna vieta un citi elementi

Katrā mājokļu plānojumā ir jābūt atzīmēm, kas tas ir par projektu, kāds stāvs uzzīmēts, kā arī tam mērogi. Citas detaļas, kas var būt iekļautas apzīmējumos, ir īpašnieka vārds, projekta atrašanās vieta, kā arī, piemēram, arhitekta, dizaineru vārdi un datums.

Mājokļa plānojumu nolasīt nav visai grūti, ja vien zina kaut vai tikai dažus objektu apzīmējumus. Piemēram, svarīgākais elements, kas parādās mājokļa plānojumā, ir sienas – tās iezīmē istabu un mājas apjomu. Tikpat nozīmīgi ir arī logi un durvis, kurām ir norādīta atrašanās vieta un izmērs. Logus mājokļa plānojumā vari atpazīt pēc trīs paralēlām līnijām sienā. Savukārt durvis parasti tiek attēlotas kā pret sienu perpendikulāri novilkta līnija un arka, kas savieno šo līniju ar sienu. Tādējādi iespējams redzēt, kurā pusē ir durvju eņģes un uz kuru pusi durvis vērsies. Ja uz kādu no telpām vai arī, piemēram, uz dārzu ved franču stila durvis, kas atveras pa vidu, tad tās būtu atzīmētas ar divām arkām un divām līnijām.

Mājokļa plānojumā iekļauj arī, piemēram, kamīnu. To atpazīt ir vienkārši – ir divi taisnstūri, no kuriem viens ir iezīmēts ārpus mājas (apzīmē kamīna ārpusi jeb skursteni) un iekšējais, kas apzīmē pašu kamīnu – vietu, kur kādā skaudrā ziemas vakarā reiz degsies uguns. Saprotams, plānā, gluži kā durvju, logu un citu elementu gadījumā, tiek norādītas attiecības starp kamīnu un pārējo istabas izkārtojumu. Proti, plānojumā var redzēt, vai kamīns ir paredzēts istabas vidū, starp diviem logiem vai kur citur.

Vēl viens svarīgs elements, ko atpazīt mājokļa plānojumā, ir kāpnes – tās zīmējumā parādās kā vairākas paralēlas līnijas, uz kurām ir vēl viena līnija, kura norāda virzienu, piemēram, uz augšu vai leju.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Atsegta ķieģeļu siena kā pagātnes un mūsdienu apvienojums – plusi un mīnusi

18.09.2015

alt
alt

Gada laikā nedaudz pieaugusi cena neremontēto sērijveida dzīvokļu segmentā

22.09.2015

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju

2

Dzīvot paradīzes nostūrī! Pārdod grandiozus lauku īpašumus reģionos

3

Runā iedzīvotāji: kāpēc "Bišumuiža"?

4

Grupu pirkumā par cenu zem tirgus vērtības izpārdod dzīvokļus Blaumaņa ielā

5

Populārākās sērijveida ēkas un kas tajās pērk dzīvokļus?

6

Vērienīgajā mājokļu projektā "Krasta kvartāls" uzsāk otrās mājas būvniecību

City24 redaktora izvēle

alt

Dzīvot paradīzes nostūrī! Pārdod grandiozus lauku īpašumus reģionos

alt

TOP 10 lielākie nekustamā īpašuma investīciju darījumi 2019. gadā

alt

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju