Ārzemju studenti izvēlas plašus dzīvokļus, vietējie - pieticīgāki

Kā ik gadu, līdz ar studiju atsākšanos studenti rada mazākas vai lielākas izmaiņas īres tirgū. Vērsāmies pie nekustamo īpašumu kompāniju pārstāvjiem, lai noskaidrotu, kādas tendences, pateicoties vietējo un ārvalstu studentu aktivitātei, bija vērojamas īres tirgū  vasaras beigās un rudens sākumā.

Dzintars Bērziņš, ARCO REAL ESTATE Dzīvojamā fonda īres nodaļas vadītājs, informē, ka šogad aktivitāte bija liela gan no ārzemju, gan vietējiem studentiem, bet, kā jau pierasts, viņi uzkrituši kā "sniegs uz galvas". Proti, divas nedēļas bija ļoti intensīvs darbs un veidojās sastrēgums, bet šobrīd vairs esot tikai daži studenti, kuri vēl kaut ko meklējot. "Ja salīdzinām ar iepriekšējiem gadiem, no Rīgas Stradiņa Universitātes (RSU) ir apmēram tāds pats studentu skaits, šogad nedaudz vairāk studentu apkalpojām arī no citām augstskolām", klāsta Dz.Bērziņš.

ARCO REAL ESTATE Dzīvojamā fonda īres nodaļai visbiežāk nācies apkalpot tieši ārzemju studentus, jo zemās maksātspējas dēļ kompānijai ir diezgan ierobežots piedāvājums vietējiem studentiem. No ārzemnieku puses pieprasīti tika remontēti dzīvokļi ar trīs izolētām guļamistabām, kuru cenas svārstījās ap 1000 eiro mēnesī, neieskaitot komunālos maksājumus. 

Šajā īres sezonā dzīvokļu piedāvājums augustā bija diezgan liels, un īpašnieki, apzinoties aktīvās sezonas priekšrocības tirgū, izmantojuši iespēju paši izvēlēties sev tīkamāko īrnieku. "Savukārt, ar cenām ir ļoti dažādi: bija segments, kurā cena apmēram par 10 procentiem palielinājās, un bija segments, kurā īres cena bija jāsamazina. Proti, 1-2 istabu mēbelētiem dzīvokļiem cena palielinājās, bet samazinājums bija vērojams dzīvokļiem ar lielām platībām un tie, kas remontēti 7-10 gadus atpakaļ," zina teikt Dz.Bērziņš.

Ģirts Krūmiņš, Latio Nekustamo īpašumu aģents, stāsta, ka 90 procenti no tiem studentiem, kas vēršas Latio, ir ārvalstu studenti no RSU. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, viņi vairs neizvēlas dzīvot Vecrīgā, tā vietā labprātāk īrējot dzīvokļus klusajā centrā un centram tuvajos Pārdaugavas rajonos, piemēram, Āgenskalnā.

Ģ. Krūmiņš norāda, ka kopumā studentu maksātspēja krasi atšķiras – vieni izvēlas dzīvot vieni un maksāt par dzīvokli ap 600 eiro mēnesī (ieskaitot komunālos maksājumus), kamēr citi var atļauties īrēt vien istabu, maksājot par to no 200 līdz 250 eiro mēnesī (ieskaitot komunālos maksājumus).

Piemēram, ārzemnieki izvēlas dzīvot kopā ar vēl trīs, četriem cilvēkiem, tāpēc īrēšanai meklē dzīvokļus, kurā būtu trīs vai vairāk necaurstaigājamas guļamistabas. "Katrs no viņiem ir gatavi īrei tērēt apmēram 300 līdz 400 eiro mēnesī," informē nekustamo īpašumu eksperts, piebilstot, ka šādi lielie dzīvokļi īres tirgū pietrūkst. 

Savukārt vietējie studenti īres dzīvokļus meklējot paši  un nekustamo īpašumu kompānijās nevēršas, jo uzskata, ka tā ir lētāk. "Vietējie pārsvarā meklē dzīvokļus par 200 līdz 250 eiro un neizvēlas dzīvot pa vairākiem kopā," pastāsta nekustamo īpašumu aģents.

Latio pārstāvis norāda, ka ir diezgan daudzi dzīvokļu īpašnieki, kuri negrib laist dzīvoklī studentus. Liela problēma ir tā, ka nospiedošais vairākums RSU studentu brauc apmaiņas programmā un dzīvokli izīrē tikai uz 5 mēnešiem, kas izīrētājiem nešķiet pievilcīgi. Tiesa, attieksme pret vietējiem studentiem ir vēl skeptiskāka, nekā  ārvalstu.  "Vietējie bieži mēdz kavēt maksājumus, vairāk rīko ballītes, biežāk rodas savstarpēja nesaprašanās ar izīrētājiem. Ārvalstnieki caurmērā ir disciplinētāki," zina teikt Ģ.Krūmiņš.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

"Nolikto atslēgu" princips vairākumam Latvijas iedzīvotāju nav pa kabatai: noslēgts niecīgs skaits kredītlīgumu

22.09.2015

alt
alt

Aicina Atvērto durvju dienas laikā apskatīt modernos projekta Saliena apartamentus

22.09.2015

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

2

Anniņmuižas Parka Rezidence Imantā - izvēlies jauno projektu vēsturiskā vietā

3

Rīdzinieku iecienītos Gaiļezera namus papildinās vēl trīs dzīvojamās mājas

4

"Estera Development" uzsāks "Liepziedu" otrās ēkas dzīvokļu rezervāciju

5

Sestdien jaunajā projektā "Ziemeļblāzmas aleja" notiks atvērto durvju diena

6

Bērnistaba - balanss starp praktiskumu un bērnu sapņu īstenošanu

City24 redaktora izvēle

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Lampa – gaismas avots un dizaina priekšmets

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā